دات نت نیوک

 

 

 

 

 

ویژگی های درب اتوماتیک 

 

از جمله مزایای استفاده از درب های اتوماتیک نفررو در ورودی ساختمان ها کنترل تردد افراد و جلوگیری از ورود اشخاص غیرمجاز می باشد همچنین جلوگیری از تبادل حرارت بین محیط داخل ساختمان و محیط پیرامون از دیگر مزایای استفاده از این سیستم در ورودیهای ساختمان است.

درب های کنترل تردد خودرو نیز امکان کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه را فراهم کرده و باعث افزایش آسایش افراد در هنگام ورود و خروج می شود، زیرا با اتوماتیک کردن درب پارکینگ دیگر نیازی به پیاده شدن از خودرو برای باز و بسته کردن درب نمی باشد.

از طرف دیگر، قیمت سیستم های اتوماسیون درب به عنوان یک عامل منفی به شمار می رود که البته با درنظر گرفتن مزایای استفاه از این سیستم ها در دراز مدت، صرف این هزینه کامل توجیه پذیر و منطقی می باشد.

 

نحوه نصب درب اتوماتیک

هر یک از انواع درب های اتوماتیک دارای ویژگی های منحصر به فرد و طریقه نصب و راه اندازی مخصوص به خود می باشند. بنابراین نصب و راه اندازی این تجهیزات یه مقوله کاملا تخصصی می باشد که باید توسط تکنسین های ماهر و با تجربه انجام پذیرد. آشنایی با فنونی نظیر جوش کاری، برق کشی و الکترونیک برای انجام این کار ضروری می باشد. در صورتی که نصب یک دستگاه به درستی انجام نشود، عملکرد درب اتوماتیک به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و در مدت کوتاهی موجب خرابی و از کار افتادن موتور یا سایر تجهیزات الکتریکی می شود. مطالعه راهنمای نصب هر دستگاه قبل از نصب، از جمله ضروریات شروع به کار می باشد که نباید فراموش شود. در راهنمای نصب هر دستگاه تمامی نکات لازم درخصوص نصب مکانیکی، سیم کشی و راه اندازی دستگاه بیان شده است.