آشنایی با جک بازویی پارکینگی و کاربردهای مهم آن

امروزه در بیشتر مکان ها و ساختمان های مدرن و پیشرفته، از درب های اتوماتیک استفاده می شود. این سازه ها علاوه بر زیبایی به سهولت انجام کار و بهینه سازی مصرف انرژی کمک می کنند. جک بازویی پارکینگی یکی از قطعات مهم و کاربردی این درب های برقی است. این قطعه پرکاربرد که بر روی درب های لولایی نصب می شود، درب را به یک سازه برقی مدرن تبدیل می کند. در این مقاله ما به بررسی جک بازویی پارکینگی و ویژگی های آن می پردازیم.
 


کاربرد جک بازویی پارکینگی

با طراحی درب های اتوماتیک و سازه هایی مانند جک بازویی پارکینگی درب های قدیمی جای خود را به درب های جدید دادند. درب های لولایی با نصب جک برقی پارکینگی کارآیی بالایی پیدا کردند. طراحان این سازه ها برای ساخت قطعات آنها دقت و تلاش بسیاری می کنند. کاربرد اصلی این جک برای این است که بدون پیاده شدن از خودروی خود، درب پارکینگ را با فشار یک دکمه باز و بسته کنید. کارایی این قطعه زمانی که بارندگی یا سرمای شدید است بیشتر ملموس می شود.

قسمت های تشکیل دهنده جک بازویی پارکینگی

با وجود تفاوت هایی که در جک های برقی پارکینگی مشاهده می شود، همه جک های اتومات در اجزای تشکیل دهنده یکسان هستند. این اجزای تشکیل دهنده شامل موارد زیر است:

 


•    بازوی جک برقی بازویی: در پکیج جک برقی یک یا دو عدد بازو قرار دارد که بر روی درب نصب می شود و باعث حرکت دادن درب می شود.
•    مرکز کنترل یا تابلوی فرمان جک اتومات بازویی: این قسمت وظیفه تنظیم همه فرامین ارسالی به درب را دارد.
•    فلاشر جک برقی پارکینگی: فلاشر جک اتوماتیک با چشمک زدن به عابران هشدار می دهد که درب در حال باز یا بسته شدن است.
•    قطعه یا قطعات جهت اتصال بازو ها به درب: این قطعه ها هم در پکیج جک بازویی وجود دارد و به وسیله آنها بازوها به درب ها متصل می شوند.
•    چشم الکتریکی جک اتومات: این چشم هوشمند از برخورد درب در هنگام بسته شدن به ماشین یا مانع جلوگیری می کند.
•    ریموت جک پارکینگی برقی: توسط فشردن یک دکمه ریموت کنترلی شما می توانید درب پارکینگ را باز و بسته نمایید.

قیمت انواع جک برقی بازویی

این نوع از جک ها برای درب های دو لنگه و تک لنگه طراحی شده اند و به دو دسته تقسیم می شوند. جک های برقی پارکینگی الکترومکانیکی و جک های برقی بازویی هیدرولیکی. این دو نوع از نظر عملکرد یکسان عمل می کنند ولی از لحاظ ساختار و کاربرد با هم تفاوت دارند.
 


جک های پارکینگی الکترومکانیکی را معمولا برای مکان های مسکونی و کم تردد استفاده می کنند. این جک ها از توانایی بالایی برای به حرکت درآوردن درب های سنگین برخوردار نیستند. به همین منظور از جک الکترومکانیکی برای ساختمان هایی که درب های کوچک دارند، استفاده می شود. بر خلاف جک های برقی الکترومکانیکی، جک های هیدرولیکی از توانایی بالایی برای جابجایی درب های سنگین برخوردارند. کاربرد جک هیدرولیکی برای ساختمان های پر رفت و آمد است.
اغلب قیمت جک های برقی بازویی هیدرولیکی از نوع الکترومکانیکی آن بالاتر است. جک الکترومکانیکی ارزان برای منازل مسکونی و مکان های کم تردد مناسب است. شما می توانید جک های برقی بازویی را با قیمت های مناسب برای منزل یا محل کار خود تهیه کنید. قیمت جک بازویی با کیفیت اغلب بالاتر است؛ زیرا معمولا این محصولات دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. جک های اتوماتیک بازویی ساخت داخل و یا خارج را از فروشندگان معتبر تهیه کنید.

 

69 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
  • اراک – کیلومتر ۵ جاده تهران – روبروی حاجی آباد – درب های اتوماتیک دیاکو
  • 086-34132878
  • 09123593759
  • Diakodoor01@gmail.com
Loading
دی ان ان