انواع درب اتوماتیک شیشه ای و کاربرد آن

انواع درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد متفاوتی دارند که با توجه به نیاز، یکی از انواع درب شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انتخاب هایی است که قابلیت تحت تاثیر قرار دادن چشم انداز ساختمان را داشته و در هر مکانی قابل استفاده است. مهم نیست که چه مقدار فضا برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای در اختیار دارید؛ زیرا انواع مختلف این درب ها به شما کمک می کنند تا از کمترین فضای ممکن بیشترین بهره را ببرید. این نوع درب ها با داشتن قابلیت های فراوان می توانند انتخاب مناسبی برای مکان های عمومی از جمله ادارات، بانک ها، ویلاها، شرکت ها، بیمارستانها، مراکز توان بخشی، مراکز کنفرانس و ساختمان های نمایشگاهی باشند، زیرا علاوه بر سهولت در رفت و آمد، زیبایی خاصی نیز به محیط می بخشند. در این مطلب انواع درب اتوماتیک شیشه ای را به اختصار توضیح می دهیم.

 

 
انواع درب اتوماتیک شیشه ای


1- درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی که درب ها مناسب برای بازشوهای عریضتر است. استفاده از این نوع درب برای مکان هایی که فضای کمی در دسترس است بسیار مناسب می باشد. شما می توانید از آن برای هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و... استفاده کنید. به این خاطر که فضای مورد نیاز شما تا 70% برای رفت و آمد باز خواهد شد و در این موارد استفاده از فضای زیاد ضروری است.
2- درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلاید که متداول ترین نوع دربهای اتوماتیک به شمار می روند و به نوعی اولین درب شیشه ای به شمار می رود. این دربها که به نام درب اتوماتیک خطی هم معروف هستند و عملکرد ساده ای دارند و بر روی یک خط مستقیم حرکت می کنند. این درب ها می توانند بازشوی یک طرفه یا دو طرفه داشته باشند؛ به این معنا که دو درب به دو سمت و یا یک درب به یک سمت باز شوند. شما می توانید درب اتوماتیک کشویی را با دو و یا چهار لت مورد استفاده قرار دهید. 
3- درب اتوماتیک شیشه ای لولایی یا سویینگ یکی از ساده ترین و بهترین نوع درب شیشه ای است زیرا می توانید با استفاده از اپراتور آن، درب های لولایی قدیمی را هم اتوماتیک کنید. به این ترتیب می توان آن را به نوعی ارزان ترین درب اتوماتیک هم در نظر گرفت. درب اتوماتیک شیشه ای لولایی می تواند به یک و یا دو طرف باز شود و استفاده از آن برای ساختمان هایی توصیه می شود که در آن ها نیاز به هدایت افراد به سمت ورودی و خروجی است.
4- درب اتوماتیک شیشه ای گردان که نیازی به استفاده از نیروی دست برای هل دادن و باز کردن درب ندارد. نوع اتوماتیک این درب به جای نیروی انسانی از یک موتور کوچک درون اپراتور استفاده می کند. با تشخیص وزن یا حرکت توسط سنسور دستگاه، لتهای درب که به صورت پره ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند شروع به حرکت می کنند تا امکان تردد فراهم شود. 
 


5- درب اتوماتیک شیشه ای تاشو از دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که کارکردی مشابه با درب اتوبوسهای قدیمی دارد که درب از طول تا شده و به روی خود جمع می شود. با این حساب دیگر نیازی به قرار دادن لت ثابت وجود ندارد؛ در نتیجه تقریبا می توانید از همه فضای ورودی استفاده کنید. در راهروها و فضاهایی که عرض کمی دارند، بهترین انتخاب درب تاشو است که بتواند شرایط عبور و مرور را به سادگی ممکن کند.
6- درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی برای ورودی هایی است که در کنج یک ساختمان قرار دارند و فضای کمی برای عبو و مرور وجود دارد. باز شدن ورودی از گوشه دیوار صورت می گیرد و استفاده از آن در شرایطی که با محدودیت زیادی برای اندازه ورودی مواجه هستید بسیار مناسب است. این نوع درب مانند دو درب اتوماتیک کشویی عمل می کند که نه به صورت موازی و مماس بر هم، بلکه با زاویه در کنار یکدیگر قرار دارند. 
7- درب اتوماتیک شیشه ای قوسی از دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که فرم بسیار خاصی دارند و برای نمایش معماری ویژه در یک ساختمان بسیار کاربردی هستند. در حالت دایره کامل یک جفت از لتها و پس از ورود به آن و نزدیک شدن به سنسور دوم، جفت دوم آنها باز می¬گردد. 
 


جمع بندی
به‌طورکلی درب اتوماتیک شیشه ای به‌گونه‌ای است که بصورت اتوماتیک با استفاده از یک ریموت از راه دور و یا دکمه‌ تعبیه ‌شده باز یا بسته می‌شوند، اولین و مهم‌ترین برتری این درب‌ها به دیگر انواع دربها، راحتی استفاده از این درب‌ها است. استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای امروزه بسیار بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار گرفته است. برای سفارش و خرید و مشاهده قیمت انواع درب اتوماتیک شیشه ای می توانید به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

685 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان