اپراتور تلسکوپی

 

اپراتور تلسکوپی دارای چه مزایایی می باشد؟

اپراتور تلسکوپی یکی از محبوب ترین اپراتورهای درب اتوماتیک به حساب می آید که شباهت زیادی به درب‌ های کشویی دارد. البته این اپراتور در عین شباهت دارای تفاوت ‌ها و مزایایی نسبت به درب ‌های کشویی می ‌باشد. مهمترین تفاوت اپراتور تلسکوپی با دیگر درب‌ های کشویی، عرض بازشوی آن است که در حدود دو سوم عرض کل دهنه است. این اپراتور در مکان ‌هایی که دارای محدودیت فضا هستند، بازشوی مفید موردنیاز آن مکان را تامین کرده و می تواند یک انتخاب بسیار خوب باشد.. اپراتور تلسکوپی از نظر امنیتی هم در سطح بهتری نسبت به درب‌ های کشویی قرار دارد. اپراتور تلسکوپی دارای عملکردی کم صدا است. این اپراتور با توجه به کارکرد و امنیت خوب توانسته است محبوبیت بالایی را کسب کند و توسط شرکت‌های زیادی مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به طور دقیق تری شما را با مشخصات و ویژگی ‌های این اپراتور آشنا خواهیم کرد. اگر قصد خرید درب کرکره ای ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 
 

کارکرد اپراتور درب تلسکوپی


اپراتور تلسکوپی در دو طرف ورودی قرار گرفته و عمل باز و بسته شدن درب را به صورت افقی انجام می ‌دهد. سرعت بازشوندگی اپراتور درب تلسکوپی نسبت به درب ‌های کشویی 30% سریع تر است. زمانی که لازم باشد دو یا چهار درب از نوع کشویی در یک لحظه با هم باز شوند، از اپراتورهای تلسکوپی استفاده می‌ شود. این اپراتورها از شش لت تشکیل شده است. دو عدد از این لت ها در دو سمت راست و چپ درب نصب شده و لت های ثابت نامیده می‌ شوند و برای هر لت ثابت دو لت متحرک در نظر گرفته شده است. در زمان حرکت درب دو عدد لت متحرک به دنبال لت های ثابت حرکت می ‌کنند. در زمان ‌های اضطراری هم اپراتورهای تلسکوپی نسبت به درب ‌های کشویی عملکرد سریع تری دارند. برای ورودی هایی تا عرض 4 متر می‌توان از اپراتورهای تلسکوپی استفاده کرد. از این نوع اپراتور می ‌توان به صورت تک لنگه و دو لنگه استفاده کرد. 

برای اطلاع از قیمت درب ریموتی کرکره ای و انواع درب کرکره می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

 


 

مشخصات اپراتور تلسکوپی 

 

این اپراتورها قابلیت نصب بر روی تک لنگه و دو لنگه را دارد
عملکرد بسیار مناسب و کم صدایی دارند
دقت بالا در انجام عملیات دارند
30% باز شوندگی سریع تر نسبت به درب های کشویی
مناسب برای ورودی هایی با عرض تا 4 متر
تحمل وزن تا 130 کیلوگرم برای مدل تک لنگه
تحمل وزن تا 180 کیلوگرم برای مدل دو لنگه ( 90 کیلوگرم بر روی هر لنگه)
دارای دو لت ثابت و چهار لت متحرک
قابلیت نصب واحد ‌های اپراتور به صورت مستقل و یکپارچه در بالای درب 

 

 

ویژگی های اپراتور تلسکوپی

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که دو یا چهار درب کشویی تلسکوپی باید به صورت همزمان باز شوند. برای این درب ها از اپراتورهای مخصوص تلسکوپی استفاده می شود. این اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی 30 درصد سریعتر از اپراتور درب کشویی سنتی سرعت باز شوندگی دارند. آن هم به دلیل داشتن باله باریک تر است. از طرف دیگر این اپراتور ها قادر هستند تا درهایی با عرض 4000 میلی متر را نیز پوشش دهند. معمولا اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی قادر است برای تک لنگه درب تا وزنی معادل 130 کیلوگرم و در دو لنگه درب 90+90 کیلوگرم را تحمل نماید. پس با این حساب می توانیم بگوییم این اپراتور های تلسکوپی از قدرت بالایی برخوردار هستند. اپراتور تلسکوپی بسیار قابل اعتماد بوده و دارای سیستم ضبط قوی می باشد. این اپراتور ها با توجه به استاندارد های ملی و بین المللی ساخته شده اند و شما می توانید به راحتی از این اپراتور ها استفاده نمایید.

 


 

مزایای استفاده از اپراتور تلسکوپی

در مکان ‌هایی که دارای محدودیت فضا هستید استفاده از اپراتورهای تلسکوپی نسبت به درب  های کشویی دیگر انتخاب بهتری می باشد. از نظر امنیت هم اپراتورهای تلسکوپی نسبت به درب های کشویی دیگر وضعیت بهتری داشته و با اطمینان خاطر می ‌توانید از این اپراتور استفاده کنید. مزیت دیگر اپراتورهای تلسکوپی سرعت بازشوندگی بالاتر آن است. اپراتور تلسکوپی دارای ظرفیت تردد بالایی بوده و به همین دلیل امکان خرابی آن کمتر می ‌باشد. نسبت به اپراتور‌های دیگر این اپراتور به طور معمول 30% فضای کمتری را اشغال می‌ کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این اپراتور نظارت بر وضعیت کامپوننت است. از نظر زیبایی و شیک بودن هم باز شدن این درب ها می ‌تواند جلوه زیبایی را به ورودی یک ساختمان بدهد. 

تغییراتی که بر روی اپراتور تلسکوپی می توان ایجاد کرد:

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی دارای این ویژگی است که می توان تغییرات دلخواه را روی آنها اعمال کرد. مثلا عرض این اپراتورها قابلیت باز شدن تا 4000 میلی متر را داشته و جایگزین خوبی برای اپراتور های کم عرض می باشد. این اپراتور ها نسبت به درب های دیگر دارای صدای کمتری هستند. همچنین کمربند دندانه دار کم حرکت و پلاستیک کم سر و صدا نیز دارند. غلطک های ساخته شده دارای پوشش سخت و چرخ قرقره بوده و کار باز و بسته شدن درب ها بدون سروصدا انجام می گردد.

 


 

جمع بندی

اپراتورهای تلسکوپی نسبت به درب‌ های کشویی دارای مزیت‌ های قابل توجهی می ‌باشند. به همین دلیل استفاده از این اپراتور محبوبیت و رواج بالایی پیدا کرده است. اگر به طور خلاصه بخواهیم اپراتورهای تلسکوپی را با درب های کشویی قدیمی مقایسه کنیم می توانیم بگوییم که این نوع اپراتور سریع تر، امن تر و زیبا تر است و برای ورودی هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند مناسب تر می ‌باشد. سروصدای کم و کارکرد دقیق از دیگر مزیت های مهم اپراتور تلسکوپی محسوب می شود. یکی از شرکت ‌هایی که خدمات مربوط به اپراتورهای تلسکوپی را ارائه می‌دهد شرکت دیاکو است. اپراتور‌های درب شیشه ای تلسکوپی ساخته شده در شرکت دیاکو پس از ساخت به طور کامل تست شده و در کمترین زمان نصب می ‌شوند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر، خرید محصول و اطلاع از لیست قیمت ها به سایت این شرکت با آدرس اینترنتی www.diakodoor.com مراجعه کنید.

 

 
1880 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان