اپراتور تلسکوپی و ویژگی های کاربردی آن

اپراتور تلسکوپی و ویژگی های کاربردی آن
در زمان های گذشته از درب های چوبی برای ورودی منزل استفاده می کردند، این درب ها روی یک چهار چوب که جنس آن از چوب بود نصب می گشت، یا این که از یک لولا به جهت حفظ درب در یک راستا و چرخش آن برای باز شدن استفاده می شد. با گذشت زمان درب های فلزی به منظور استقامت بالاتر و امنیت بیشتر برای تامین شدن نیاز افراد ابداع گشت.
پس از درب های فلزی همراه با گسترش علم و فناوری درب های جدید به نام اپراتور تلسکوپی وارد بازار شدند. این نوع درب ها از تکنولوژی علم روز بهره می برند و توانایی بالقوه ای برای عبور و مرور افراد در مکان های شلوغ دارد. اپراتور تلسکوپی می تواند در آن واحد چند فرد را از درب عبور دهد. این نوع درب ها مواقعی به کار گرفته می شوند که بتوان دو یا چهار درب شیشه ای را به طور همزمان باز نمود.

 

 

شیوه کارکرد اپراتور تلسکوپی

اپراتور تلسکوپی درب های شیشه ای را در یک راستا به طور خطی باز و بسته می کنند. سنسوری که روی این درب ها تنظیم می گردد قادر است تا از فاصله ی 30 میلی متری تا 280 میلی متری افراد را تشخیص داده و درب را به روی آن ها باز نماید. برای اپراتور تلسکوپی دو سوم عرض ورودی را به آن اختصاص می دهند تا در باز و بسته شدن درب مشکلی به وجود نیاید. دو درب متحرک روی درب های ثابت سوار شده و در زمان باز شدن روی یک خط حرکت می کنند. در صورتی که اپراتور تلسکوپی دو لت داشته باشد با دو لنگه ثابت به جهت های مخالف از هم باز می شوند. اگر اپراتور یک لت داشته باشد همان یک لنگه در یک راستا به طور خطی باز و بسته می شود که به این سیستم اپراتور تلسکوپی یک سویه اطلاق می گردد.

 

 

 

چه مشخصه هایی باعث شده تا اپراتور تلسکوپی جایگاه خوبی را به دست آورد؟

هر نوع اپراتور خصوصیات بالقوه خود را دارد ولی آن خصوصیاتی که باعث می شود اپراتور تلسکوپی از سایرین متمایز گردد به شرح زیر است
•    روند کارکرد این نوع از اپراتورها بسیار کم صدا بلکه بتوانیم بگوییم بی صدا انجام می شود.
•    فرآیند ساخت آن ها بسیار ظریف و دقیق انجام شده است.
•    این اپراتور را می توان در روی درب تک لنگه و دو لنگه اجرا نمود.
•    هم پروفیل ها و هم پوشش واحد درایو می توانند قطب مثبت باشند.
•    بیشترین ارتفاعی که می توان این درایو را کار گذاشت 108 میلی متر و 150 میلی متر است.
•    در مدل های جدید از اپراتور تلسکوپی اندازه درایو تا 200 میلی متر نیز می رسد.
•    برای نصب واحدهای اپراتور می توانید قسمت بالای درب را انتخاب کنید تا تمرکز مناسبی روی رفت و آمد داشته باشد.
•    صدای تولید شده از این اپراتور بسیار کم بوده به گونه ای که می توان گفت تقریبا صدایی از آن تولید نمی شود.
•     کارکرد آن بسیار مناسب بوده و با مرور زمان از قابلیت های آن کاسته نمی شود.

خصوصیات بارز اپراتور تلسکوپی


از اپراتور تلسکوپی هنگامی استفاده می شود که بتوان دو یا چهار درب را به صورت همزمان به کار برد. در اجرای این درب ها از اپراتور مخصوص تلسکوپی بهره برده می شود. قابل ذکر است که این نوع از درب ها در مقایسه با درب های پیشین، 30 درصد سریعتر عملکرد بازشوندگی دارند.
از سوی دیگر این اپراتور می تواند درب هایی که 4000 میلی متر عرضشان است را دربر بگیرد. این نوع اپراتور در درب های تک لنگه می تواند 130 کیلوگرم وزن را تحمل کرده و در درب ها دو لنگه تا 90+90 نیز قادر است تا این وزن را جابه جا کند بنابراین توان اپراتور تسکوپی بالاتر است.
این نوع از درب ها مطمئن بوده چرا که از یک فناوری ضبط بسیار مجهز بهره می برد. کاربری این درب بسیار آسان محسوب می شود. کافی است کنار درب بایستید و آن به صورت خودکار باز می گردد. این اپراتور زیر نظر استانداردهای ملی و بین المللی طراحی، تولید و به بهره برداری می رسند.

 

 

 

96 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
  • اراک – کیلومتر ۵ جاده تهران – روبروی حاجی آباد – درب های اتوماتیک دیاکو
  • 086-34132878
  • 09123593759
  • Diakodoor01@gmail.com
Loading
دی ان ان