اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

 

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای شامل چه قسمت هایی است؟

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای برای باز و بسته کردن درب های شیشه ای هوشمند استفاده می شود. امروزه استفاده از درب های شیشه ای اتوماتیک رواج و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به دلیل زیبایی و جلوه خاصی که این نوع درب ها به نمای یک ساختمان می بخشند و همچنین مزایای استفاده از این نوع درب ها، ساختمان ‌ها و اماکن زیادی با کاربری های متنوع از درب های اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند. با توجه به تولید انواع مختلفی از درب های شیشه ای، شما می توانید مدل مناسب درب اتوماتیک شیشه ای را با توجه به وضعیت مکان مورد نظرتان انتخاب کنید.  این درب های شیشه ای هوشمند به وسیله اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای باز و بسته می شوند. در این مطلب قصد داریم شما را با اجزای اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آشنا سازیم. اگر قصد خرید پنجره ترمال بریک ، درب اتوماتیک کرکره ای ، پنجره نرمال بریک کشویی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

متعلقات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

1- موتور الکتریکی که از اصلی ترین قطعات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای از موتور های تکفاز استفاده می‌ شود. این نوع از موتور‌ها به طور معمول به صورت چپگرد یا راستگرد عمل می‌کنند. اگر شما قصد استفاده از اپراتور دو لنگه را داشته باشید یک موتور به تنهایی قادر نیست که همزمان دو لنگه را باز و بسته کند. به همین دلیل این اپراتورها نیازمند دو موتور هستند. سیستم برق اضطراری در مواقعی که موتور 24 ولت باشد قابل استفاده است و شما نگرانی بابت قطع شدن عملکرد موتور در زمان قطع برق نخواهید داشت. 

برای اطلاع از قیمت پنجره ترمال بریک و انواع پروفیل نرمال بریک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

2- برد الکتریکی که مغز متفکر یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است. تمامی فرامین برای عملکرد یک اپراتور از برد الکتریکی صادر می ‌شود. میزان سرعت باز و بسته شدن در، سنسورها، کلیدها و .... توسط برد الکتریکی کنترل می ‌شود. برد الکتریکی اپراتور دارای یک جعبه محافظ بوده و محل قرار دادن آن نزدیک به اپراتور است. به این نکته توجه داشته باشید که اگر برد الکتریکی اپراتور دچار مشکلی شود در عملکرد صحیح درب اتوماتیک شیشه ای اختلال ایجاد خواهد شد.

 


3- باتری از لوازم جانبی اما مهم یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در صورت قطع برق شهری نباید عملکرد این اپراتورها دچار مشکل شده و در تردد اخلالی به وجود بیاید. زمانی که برق شهری قطع می ‌شود به صورت اتوماتیک مدار اپراتور به باتری وصل می ‌شود. زمانی هم که برق شهری مجدداً وصل شود، اتصال مدار به باتری قطع شده و باتری توسط برق شهری مجدداً شارژ خواهد شد. 
4- جعبه دنده که در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای، قطعات مکانیکی نیز نقش مهمی دارند و افزایش قدرت موتور برای جابجایی درب بر عهده چرخ دنده ها است.  به این چرخ دنده ها در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای جعبه دنده نیز گفته می ‌شود زیرا این چرخ دنده ها درون یک جعبه جای گرفته اند. موتور یک اپراتور با کمک همین چرخ دنده ها است که توان لازم برای جابجایی درب های تک لنگه یا دو لنگه را پیدا می کند. در نتیجه برای این جعبه دنده می توان یک نقش اساسی در در نظر گرفت.
5- چشمی درب که از دو قسمت گیرنده و فرستنده تشکیل شده و نقشی اساسی در باز و بسته شدن درب به صورت اتوماتیک را دارد. این اپراتورها با استفاده از یک چشمی یا همان سنسور مادون قرمز فرمان باز و بسته شدن درب را ارسال می‌کنند. فاصله موردنظر تا درب برای باز و بسته شدن قابل تنظیم است. چشمی از دو قسمت گیرنده و فرستنده تشکیل شده است.
6- قفل که برای اپراتور‌های نصب شده در مکان‌هایی که نیازمند امنیت بیشتری هستند ضروری می باشد و معمولا این قفل را باید به صورت جداگانه تهیه شود. درب شیشه ای اتوماتیک نیازمند امنیت است و این امنیت توسط قفل اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای تامین می ‌شود. این قفل با متصل شدن به قسمت بالایی یا انتهایی اپراتور توسط کلید اپراتور قابل قفل شدن است. 
7- ریموت این اپراتورها در زمان ‌هایی که از سنسور مادون قرمز استفاده نمی شود وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. معمولاً در زمان‌های تعطیلی ادارات و مراکز فروشگاهی از ریموت اپراتور استفاده می شود. در زمان ‌هایی که ریموت وجود نداشته باشد یا در دسترس نباشد.

 

 


 

جمع بندی

استفاده از اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت که از جمله آن ‌ها می توان به زیباسازی نمای درب ورودی و عدم نیاز به استفاده از نیروی انسانی اشاره کرد. در مکان های پر رفت و آمد که بحث تبادل دمایی مهم است، باز هم استفاده از اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای یک گزینه بسیار خوب تلقی می شود. یکی از شرکت ‌هایی که خدمات مربوط به اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای را با کیفیت بالا ارائه می دهد شرکت دیاکو است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت به سایت این شرکت با آدرس اینترنتی www.diakodoor.com مراجعه کنید.

 
2042 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان