تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای، راهی برای کاهش هزینه ها

50 سال از عمر ورود درب های اتوماتیک شیشه ای به صنعت و بازار می گذرد. صنعتی که روز به روز بر خیل مشتاقان آن افزوده می شود. در هر مکانی که قرار دارد، رفت و آمد به میزان زیادی آسان شده است. این ویژگی در کنار زیبایی ظاهری، باعث شده که خیلی ها آن را برای ورودی اماکن خود انتخاب کنند. شیشه ای بودن این محصول در بزرگ نمودن فضا بسیار موثر است. نور را میهمان فضاهای درونی می نماید. این استفاده زیاد نیاز به تعمیر و نصب تخصصی را نیز افزایش داده است. کار به حدی به تخصص نیاز دارد که حتی افراد تازه کار توانایی لازم را ندارند. بنابراین در کنار مهارت و تخصص ابزار تجربه در انجام نکات نصب و تعمیر کمک می نماید.

 

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای، راهی برای کاهش هزینه ها

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای، راهی برای کاهش هزینه ها

 

این محصول از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. با عمل هماهنگ این بخش ها، کل سیستم به عملکرد نهایی مطلوب می رسد. یک جز با مختل شدن خود، باعث می شود که عملکرد کل ساختار به هم بریزد. پیدا نمودن مشکل و جز دچار ایراد، خود نیازمند تخصص کافی است. درب های شیشه ای از نوع اتوماتیک در مدل های متنوع لولایی، کشویی و گردان طبقه بندی می شود. ساختار اصلی هر کدام به یک شکل است. بیایید با مشکلات معمول در این نمونه از تجهیزات آشنا شویم و راه حل ها را معرفی نماییم.

 

موتور 

بخش اصلی و راه انداز در درب های اتوماتیک شیشه ای، موتور است. این که نوع درب چگونه بوده و اندازه آن چه قدر است، موتوری مخصوص به خود می طلبد. هر موتور یک توانایی خاصی دارد. توان موتور بر اساس وات محاسبه و تعیین می گردد. مکان های پر تردد و کم تردد نیز باید متناسب با خود موتور داشته باشند. زیرا باز و بسته شدن مدوام با کارکرد بیشتر موتور رو به رو می شود. اگر توان آن کم باشد نمی توان انتظار کارکرد طولانی از آن داشته باشیم. در این صورت موتور آسیب می بیند و از کار می افتد. یافتن ایراد آن و تعمیر، کاری است که متخصصان از عهده آن بر می آیند.

 

موتور

موتور

 

کنترل باکس

کنترل باکس، بخش اصلی در سیستم درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در واقع این بخش به بخش های عملکردی دستور صادر می کند. سرعت عمل، نوع حرکت (باز یا بسته شدن)، حتی بازه زمانی این حرکات تحت فرمان این بخش است. توانایی تنظیم شدن دارد که متناسب با ریموت و چشمی تنظیم می شود. اگر ریست شود، تنظیمات آن از بین می رود. در این حالت شاهد افت ولتاژ آن هستیم. این کار تبعات زیادی دارد و بهتر است تعمیر کار آن را درست نماید. اگر درست نمی شود، تعویض عاقلانه خواهد بود. کمی راه اندازی مجدد را زمان بر می کند، اما بهتر است انجام شود.

 

کنترل باکس

کنترل باکس

 

ریل و کاور

بدنه اصلی که ما می بینیم شامل ریل و کاور است. این دو خراب نمی شوند که تعمیر شوند. نهایت مشکل این بخش ساییدگی و شکستن آن هاست. این رویکرد به دلیل استفاده مداوم و در گذر زمان اتفاق می افتد. در این حالت فقط امکان تعویض برای آن وجود دارد.

 

متعلقات موتور

در درب های اتوماتیک شیشه ای، اپراتور خود از بخش های مختلفی تشکیل شده است. این بخش ها بایستی چک شوند. شامل غلطک، هنگر، تسمه و غیره است. این قسمت ها برای عیب یابی نیازمند کارشناس مربوط به خود هستند. جاگذاری درست در هنگام نصب به کارکرد مطلوب آن ها کمک می نماید.

 

چشمی

چشمی در این نوع از درها با استفاده از مادون قرمز دستور حرکت را دریافت می نماید. برای فرمان از راه دور توسط ریموت و هم چنین سنسور مجهز شده است. در عملکرد خودکار بسیار مورد نیاز هستند. در صورت کثیف شدن و آلودگی، دریافت و انتقال سیگنال را به درستی انجام نمی دهند. همواره آن ها را پاک نمایید. نور خورشید برای عملکرد آن ها به نوعی اختلال ایجاد می کند. اگر در جایی دارای سایبان باشد، شاهد اختلال عملکردی آن نخواهید بود. مواظب باشید آب و رطوبت به آن داخل نشود که قطعات الکترونیکی سوخته و آسیب می بینند. اگر شکست، هم به راحتی قابل تعویض است. بیشتر این موارد به رعایت نحوه نصب بر می گردد. نصب اصولی می تواند از بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری نماید.

 

چشمی

چشمی

 

ریموت

ریموت وسیله ای مهم است که از فاصله دور امکان باز و بسته نمودن درب را فراهم می کند. حرکات در 5 حالت مختلف تنظیم می شود. باز، بسته، یک طرفه، نیمه باز و حالت معمولی این درجات متفاوت هستند. ریموت در بیشتر موارد که کار نمی کند، باتری آن تمام شده یا فرسوده گشته است. همیشه اول ریموت را چک کنید. چراغ نشانگر آن در این اطلاع و آگاهی به شما کمک می کند. تعویض باتری به راحتی صورت می گیرد و تخصص خاصی نمی خواهد. البته برای عملکرد درست، رعایت فاصله برای کارکرد نیز مهم است. محدودیت فاصله وجود دارد. اگر از فاصله لازم برای رسیدن سیگنال از ریموت به چشمی دور تر شوید، انتظار نداشته باشید عمل کند. 

 

ریموت

ریموت

 

باتری بک آپ

در درب های اتوماتیک شیشه ای نوعی باتری پشتیبان تعبیه شده است. همواره آن را چک کنید. درست است. وقتی که برق نباشد این باتری باز و بسته شدن درب را تا وصل برق ساپورت می نماید. چک کنید که به درستی شارژ می شود یا نه. البته استفاده از آن در بین محصولات عمومیت ندارد. این یک قابلیت مهم برای این گونه محصولات برقی بوده و به خصوص در مکان های عمومی که رفت و آمد زیاد استفاده می شود. 


جمع بندی
درب های اتوماتیک شیشه ای را در نصب و تعمیر به افراد ماهر واگذار نمایید. زیرا کاری تخصصی می باشد و هر کسی نمی تواند این اصول و استانداردها را رعایت نماید. در نگهداری و استفاده مطلوب از این ورودی زیبا برای خود نیز دقت نمایید. به هر حال نسبت به نمونه معمولی گران تر هستند. اگر می خواهید هزینه دوباره انجام ندهید، از مراکز معتبر و با کیفیت خرید نمایید. هم چنین برای راه اندازی از افراد حرفه ای کمک بگیرید. 

47 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
  • اراک – کیلومتر ۵ جاده تهران – روبروی حاجی آباد – درب های اتوماتیک دیاکو
  • 086-34132878
  • 09123593759
  • Diakodoor01@gmail.com
Loading
دی ان ان