جک اتوماتیک ریلی


جک اتوماتیک ریلی یکی از قطعات مورد نیاز برای نصب درب ریلی برقی است. درب های ریلی که در حدود 50 سال از نصب آنها در ساختمان ها می گذرد با پیشرفت فناوری های مختلف در صنعت ساختمان سازی طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. آسایش و امنیت از ویژگی های این درب ها است. ما در این مقاله برآنیم تا شما را با خصوصیات جک برقی ریلی و قطعات و همینطور قیمت آن آشنا نماییم.

 

ویژگی های جک اتوماتیک ریلی

 

درب های اتوماتیک پارکینگ ها معمولا دارای وزن زیادی هستند و موتور برقی به تنهایی توانایی به حرکت درآوردن درب را ندارد. به همین منظور جک اتوماتیک ریلی به کمک گیربکس آمده و نیروی محرکه لازم را تامین می نماید. حرکت این جک ها معمولا به صورت افقی در یک یا دو جهت است. 
برای اینکه جک برقی ریلی بتواند کارآیی درستی داشته باشد، باید برای آن یک مسیر مشخص و ثابت، نصب گردد. به همین جهت برای جک های برقی ریل های فلزی را طراحی کرده و مسیر را برای جک هموار می کنند. جک اتومات ریلی به کمک چند غلطک در امتداد ریل های فلزی نصب شده، حرکت می کند. 
 

 

جک ریلی برقی دارای اجزای مختلفی است که عبارتند از گیربکس، موتور برقی و مدار فرمان. درب برقی ریلی که توسط جک و گیربکس مکانیکی کار می کند، اغلب با عنوان جک گیربکسی شناخته می شود. توانایی به حرکت درآوردن لنگه های درب برقی ریلی توسط جک برقی به توان موتور و سیستم های مکانیکی آن بستگی دارد. بنابراین هرچه توان موتور و سیستم های مکانیکی یک جک ریلی اتومات بالاتر و با کیفیت تر باشد، کارآیی آن جک نیز بالاتر است. 

جک اتومات ریلی چه ویژگی هایی دارد؟


از مزیت های درب های برقی ریلی قابلیت تعویض لنگه ها و یا نصب موتور برقی برای اتومات کردن آنها می باشد. ولی از طرف دیگر بیشترین وزن لنگه های درب بر روی ریل ها وارد می شود، به همین سبب طول عمر و دوام این درب ها نسبت به درب های قدیمی لولایی بالاتر است. 
انواع جک اتومات ریلی از نظر کاربرد، به چند دسته تقسیم می شوند. اغلب تقسیم بندی این تجهیزات کاربردی بر اساس بیشترین وزنی است که می توانند از لنگه درب تحمل کنند. برای مثال جک ریلی اتوماتیک "الف" توانایی تحمل وزن 500 تا 900 کیلوگرم را دارد و می تواند در هر ساعت حداکثر تا 40 مرتبه باز و بسته شود و یا جک ریلی برقی "ب" قابلیت تحمل حداکثر 1800 کیلوگرم را دارد و در هر ساعت می تواند 70 مرتبه باز و بسته شود.
 


اغلب درب های ریلی برقی مجهز به سیستم حساس به مانع هستند و همینطور از سرعت مناسبی برخوردارند. برخی از انواع جک ریلی اتوماتیک توانایی تحمل وزن حدود 800 کیلوگرم را دارا هستند و به میزان نامحدودی باز و بسته می شوند. ویژگی های تجهیزات لازم برای نصب درب ریلی مانند جک ریلی اتومات، یکی از فاکتورهای مهم در قیمت این قطعات محسوب می شود. 
معمولا برای منازل و ساختمان های مسکونی که ورودی های کوچکی دارند، از درب های تک لنگه استفاده می کنند. درب های یک لنگه نیازی به جک های برقی قدرتمندی ندارند و هزینه پایین تری را بر عهده کاربران می گذارند. 
قیمت انواع جک برقی ریلی
همانطوری که در بخش های قبلی اشاره کردیم، امکانات لازم برای نصب درب های ریلی از جمله جک اتوماتیک ریلی از فاکتورهای مهم در کیفیت این درب ها می باشد. هرچه کیفیت جک برقی بالاتر باشد، قیمت درب ریلی برقی نیز بالاتر می رود.
 


قیمت انواع جک برقی ریلی در بازار به تحمل حداکثر وزن آن بستگی دارد. معمولا قیمت جک اتوماتیک ریلی برای درب تک لنگه ارزان تر از قیمت جک برای درب دو لنگه است.  شما اگر برای درب منزل مسکونی خود که دهانه کوچکی دارد قصد خریدن جک برقی ریلی دارید، بهتر است از جک ارزان استفاده نمایید؛ زیرا درب یک لنگه نیاز به جک برقی با قیمت بالا ندارد. معمولا قیمت جک برقی ریلی در بازار برای درب دو لنگه بالاتر است.
 

2626 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان