جک اتوماتیک کشویی

جک اتوماتیک کشویی یا همان درب بازکن پارکینگ، اتوماسیونی پرکاربرد است که برای درب های ساختمانی طراحی شده اند. این درب ها توسط یک ریموت کنترلی به راحتی باز و بسته می شوند. مهمترین جزء این درب های برقی کشویی که به صورت تک لنگه و دو لنگه طراحی و اجرا می شوند، جک اتوماتیک کشویی است. به همین جهت در این مقاله به ساختار و عملکرد این قطعات کاربردی و مهم می پردازیم. اگر قصد خرید درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

ساختار جک اتوماتیک کشویی


یکی از درب هایی که امروزه در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند، درب های کشویی یا ریلی می باشند. این درب ها که به وسیله جک اتوماتیک کشویی باز و بسته می شوند، کاربرد و طرفداران زیادی پیدا کرده اند. مهمترین جزء این درب ها همین قطعه پرکاربرد، یعنی جک برقی است. جک های اتوماتیک برای درب های دو لنگه و تک لنگه متفاوت است و قدرت مختلفی را نیازمندند. اغلب از این جک ها برای مکان هایی که امکان چرخش درب بر روی یک محور نیست، استفاده می شود.
درب های کشویی در عرض حرکت نمی کنند به همین جهت، فضای کمتری را برای باز و بسته شدن نیاز دارند. جک های برقی کشویی که برای این نوع از درب ها استفاده می شود نیز به صورت افقی حرکت کرده و برای حرکت خود نیاز به ریل فلزی دارند. جک کشویی برقی توسط چند غلطک در امتداد ریل های فلزی حرکت می کند. جک اتومات کشویی از موتور برقی، گیربکس و مدار فرمان تشکیل شده است. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک پارکینگ و نصب درب اتوماتیک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

 


درب های برقی کشویی که برای حرکت کردن از جک و گیربکس مکانیکی استفاده می کنند به جک گیربکسی نیز شناخته می شوند. قابلیت حرکت کردن لنگه های درب برقی کشویی به توان موتور و سیستم های مکانیکی آن بستگی دارد. به عبارت دیگر هر چقدر توان موتور و سیستم های مکانیکی جک کشویی اتوماتیک بالاتر باشد، کارآیی آن نیز بیشتر است. 


اجزای جک برقی کشویی


همانطور که گفتیم، جک برقی ریلی از موتور، مدار فرمان و گیربکس تشکیل می شود. موتور برخی از جک های درب کشویی به صورت الکترومکانیکال بوده و برای افزایش قدرت آنها از موتورها و یا گیربکس های قوی تری استفاده می کنند. جک های برقی اجزای دیگری مانند فلاشر، چشمی و ریموت نیز دارند که هر کدام دارای  کارکرد مخصوصی هستند. 
 
•    فلاشرها به عابرین اعلام می کنند که درب در حال باز و بسته شدن است. بنابراین در هنگام چشمک زدن آنها باید با احتیاط از محل مورد نظر عبور کنید. 
•    چشمی یا فتوسل که مانع برخورد درب با فرد یا اتومبیل در حال عبور می شود. 
•    ریموت کنترلی که به وسیله فشار دادن دکمه آن، به راحتی می توانید درب را باز و بسته کنید. 

 

 

انواع جک اتوماتیک کشویی 


جک اتومات کشویی انواع مختلفی دارد. بهترین تقسیم بندی که برای این قطعات انجام می دهند، از نظر کاربرد آن است. معمولا تقسیم بندی جک برقی کشویی بر اساس بیشترین وزنی است که هر جک می تواند از لنگه درب تحمل کند. مثلا قدرت تحمل یک جک 500 تا 900 کیلوگرم است و در هر ساعت بیشترین باز و بسته شدن، 40 مرتبه است.
 
جک برقی ریلی به چند حالت قابل نصب است ولی کارآیی و شکل آنها کاملا یکسان است. مهمترین عامل در قیمت گذاری جک کشویی پارکینگی، اندازه درب مورد نظر است. به این صورت که هر چه وزن درب کمتر باشد، قیمت جک برقی نیز کاهش می یابد. درب ریلی پارکینگ منازل معمولا کوچک است، بنابراین شما می توانید برای درب پارکینگ منزل خود جک کشویی با قیمت ارزان تهیه کنید. 
ساختار کلی جک اتوماتیک کشویی به طوری است که یک لنگه درب را که معمولا 2 متر طول دارد به صورت کشویی و به چپ و راست حرکت می دهد و فضای ورودی را به طور کامل باز می کند.
 

1647 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان