جک بازویی ریگی

همانطور که می دانید سیستم های هوشمند و اتوماتیک برای راحتی افراد طراحی شده اند. سیستم ها با پیشرفت تکنولوژی به روزرسانی می شوند تا فضای زندگی را برای ما ساده تر کنند. درب ها نیز همگام با فناوری پیشرفت های زیادی کرده اند. امروزه درب ها با استفاده از ابزاری چون جک بازویی به طور برقی و از راه دور قابل کنترل می باشند. جک بازویی، نوعی باز شونده الکتریکی است، که داخل درها قرار می گیرد تا با نیروی خود درب ها را باز و بسته کند. با استفاده از مکانیزم جک بازویی در درب های ورودی ساختمان مانند پارکینگ به راحتی بدون پیاده شدن از ماشین و با استفاده از کنترل می توانید درب ها را باز یا بسته نمایید. اگر قصد خرید درب کنترلی ، درب کنترلی پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

 

ساختمان جک بازویی

چشم الکترونیکی، مدار فرمان، فلاشر و در نهایت ریموت ساختار جک های بازویی را تشکیل می‌ دهند. شما می توانید بر طبق مدل درب پارکینگ ساختمان خود، نمونه دو لنگه یا یک لنگه را تهیه و نصب نمایید. برای نصب جک بازویی نیازی به بازسازی یا تعویض درب نخواهید داشت. این سیستم روی نمونه های قدیمی درب نیز قابل راه اندازی است. در داخل سیستم جک بازویی دو عدد چشمی طراحی شده است تا بتواند سیگنال های مادون قرمز را دریافت یا ارسال کند. مدار فرمان داخل سیستم جک، بین همه بخش ها ارتباط برقرار کرده و عملکردها را طبق تنظیمات مشخص می کند.
 چراغ چشمک زن روی جک نشان دهنده باز و بسته شدن درب است. شما با داشتن کنترل از راه دور (remote control) دستور باز و بسته شدن را به مجموعه مکانیکی درب می دهید. برای اطلاع از قیمت درب کنترلی و درب کنترلی کرکره می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.
 

نصب جک بازویی

اگر قصد دارید جک بازویی را روی درب پارکینگ خود نصب کنید، با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله به شما بگوییم چه اقداماتی برای نصب لازم است. ابتدا پایه های عقب را بیرون تر از لولا و جلوتر از آن محکم نصب کنید. در را تا جای که می خواهید در آینده باز شود، باز کنید سپس پایه های جلو را نصب کنید. در ادامه جک ها را صاف و مستقیم به درب ها متصل کنید. توجه داشته باشید، مدار کنترل بایستی نزدیک به برق و درب در فاصله حدود 150 سانتی ‌متری زمین نصب شود.
کابل ها را از جک به فلاشر و سپس به چشم های مدار متصل کنید. کابل اتصالی، انرژی الکتریکی لازم برای حرکت را فراهم می کند. حتما بعد از نصب، درب را با ریموت چند با باز و بسته کنید تا از نصب صحیح آن مطمئن شوید.

 


 
 

دستور به جک بازویی

داشتن ریموت در کنار سنسورهای حساس به امنیت بیشتر در زمان باز و بسته شدن کمک می کند‌. با استفاده از ریموت فرمان باز و بسته شدن درب به جک بازویی منتقل می شود. مدار فرمان هر مجموعه، ریموت های مربوط به خود را باید بشناسد. بنابراین در پایان نصب، باید برای ریموت روی مدار کد تعیین کنید. همچنین لازم است تنظیمات حالت اتوماتیک را روی مدار فرمان نصب نمایید. بعد از نصب نحوه باز و بسته شدن درب و حتی عملکردها را مورد آزمایش قرار دهید. اگر در زمان نصب دچار مشکل شدید از متخصصان کمک بگیرید. نصب این سیستم پیچیده نیست ولی تا حدی به شناخت از اجزا و عملکردها نیاز دارد.  
 

تنوع جک های بازویی

اگر به بازار بروید و فروشگاه های دارای جک های بازویی را بازدید کنید، متوجه می شوید که انواع بسیاری از آن وجود دارد. مدل های گوناگون که بسته به نیاز و میزان بودجه شما قابل خرید هستند. به طور معمول تفاوت جک ها در توان، قدرت و ولتاژ آن ها است. لازم است بدانید که به این محصولات گارانتی نیز تعلق می ‌گیرد. در سایه ضمانت تولید کننده، به آسودگی خرید نمایید. با این دید که در صورت نداشتن کیفیت و یا عملکرد مطلوب می ‌توانید به راحتی محصول را تعویض کنید. یک نکته قابل توجه، داشتن باطری بک آپ است، که در صورت قطع برق عملکرد باز و بسته شدن درب را امکان پذیر می کند. 

 


 
 

امنیت جک بازویی

مزیت استفاده از جک بازویی برای درب ورودی سرعت، راحتی، امنیت است. ضد سرقت و ممانعت از باز شدن غیر خودکار عملکردی منحصر به فرد است، که جک ها ایجاد کرده اند. باز شدن درب مختص به افرادی است که ریموت دارند همین موضوع سبب می شود از ورود افراد دیگر جلوگیری شود. اگر ریموت درب خود را گم کرده اید، نگران نباشید با استفاده از کمی زمان و کمی هزینه می توانید ریموت جدید بخرید و آن را مجدد با اجزا مدار فرمان هماهنگ کنید. از این به بعد مدار فرمان ریموت جدید را می ‌شناسد. پس هم چنان امنیت برقرار است. اگر کنترل قبلی را به کار بگیرید خواهید دید که عمل نخواهد کرد. در نهایت امکان سو استفاده برای افراد سودجو میسر نمی شود.
 

 

جمع بندی

جک بازویی یا به تعبیری دیگر سیستم باز شونده، نسلی جدید از تجهیزات درب های مدرن است. این سری از تجهیزات با درب های قدیمی تلفیق می ‌شوند و عملکردی جدید را نشان می دهند. در متون بالا به اختصار نحوه نصب جک بازویی را توضیح دادیم. سادگی و راحتی نصب باعث می ‌شود تا از روی دستور کار بتوانید محصول را راه اندازی کنید. البته لازم است که مدار کنترل از قبل تنظیم شده و در اختیار شما قرار بگیرد. تنوع در این نوع محصول باعث دامنه وسیع انتخاب شما می شود و می توانید متناسب با بودجه و درب خود یا حتی نوع عملکرد درخواستی دست به انتخاب بزنید. 

2170 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان