جک بازویی پیشرفتی مدرن در صنایع بازشوها

در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی، زیبایی، سهولت و بهینه سازی در مصرف انرژی سبب شده است که سازندگان و طراحان در سازه های خود تغییراتی ایجاد کنند. یکی از این سازه های پیشرفته، جک بازویی است. این قطعه کارآمد که بر روی درب های لولایی نصب می شود، باعث آسانی باز و بسته شدن درب می گردد. امروزه در بسیاری از مکان ها و ساختمان ها از درب های برقی لولایی استفاده می شود. ما می خواهیم در این مطلب شما را با جک بازویی، کاربرد و ویژگی های آن آشنا کنیم.
 

جک بازویی پیشرفتی مدرن در صنایع بازشوها

جک بازویی پیشرفتی مدرن در صنایع بازشوها

 

ساخت جک بازویی

در دهه های اخیر بسیاری از درب های قدیمی جای خود را به درب های برقی مدرن داده اند. برخی از این درب ها لولایی هستند که برای اتومات کردن آنها باید از جک بازویی استفاده کرد. جک های بازویی دارای خصوصیات و ویژگی های مختلفی هستند و سازندگان و طراحان برای ساخت آنها دقت بسیاری به خرج داده اند. کاربرد جک بازویی که به جک پارکینگی نیز معروف است، باز و بسته نمودن درب پارکینگ بدون پیاده شدن از اتومبیل می باشد. طریقه باز و بسته شدن این درب ها توسط فشار یک دکمه ریموت صورت می گیرد. از مزایای جک بازویی، نصب آسان آنها بر روی درب های قدیمی است؛ یعنی اگر درب پارکینگ شما تراز و روان باشد، به راحتی می توانید به وسیله جک بازویی آن را برقی نمایید. 

 

ساخت جک بازویی

ساخت جک بازویی

 

اجزای جک بازویی


جک بازویی که خود یکی از اجزای درب برقی لولایی می باشد، از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. این قسمت ها از این قرارند:
•    تابلو  فرمان جک بازویی برقی: این قسمت از جک، مسئول تنظیم تمام فرمان ها به درب می باشد. 
•    بازو یا بازوهای جک اتوماتیک پارکینگی: یک یا دو عدد بازو که بر روی درب قرار می گیرند.

•    فلاشر چشمک زن جک بازویی اتوماتیک: این بخش در هنگام باز و بسته شدن درب، چشمک زده و هشدار می دهد. فلاشر را باید در معرض دید عابران داد که از هر برخوردی جلوگیری به عمل آید.
•    ریموت کنترلی جک اتومات: به وسیله فشار دادن یک دکمه از ریموت شما می توانید درب برقی را باز و بسته نمایید. 
•    قطعات اتصال بازو جک برقی پارکینگی: برای متصل کردن بازوهای جک بازویی به درب، قطعه یا قطعاتی را مورد استفاده قرار می دهند.
•    چشم الکتریکی جک اتوماتیک بازویی: این قطعه از جک بازویی سبب جلوگیری از برخورد درب با مانع شود. زمانی که ماشین یا هر مانعی در مقابل چشمی قرار بگیرد، از بسته شدن درب جلوگیری می کند.  

 

اجزای جک بازویی

اجزای جک بازویی

 

قیمت بهترین جک بازویی

بهترین جک بازویی در بازار دارای قیمت های متفاوتی است. جک های بازویی را شما می توانید با برندها و کیفیت های متفاوت تهیه کنید. قیمت جک بازویی بستگی به میزان توانایی آن در باز و بسته کردن درب های سنگین دارد. جک پارکینگی ارزان اغلب برای باز و بسته کردن درب های سبک طراحی شده است. 

 

قیمت بهترین جک بازویی

قیمت بهترین جک بازویی


 این نوع از جک های برقی بر اساس کارکرد به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: جک پارکینگی پنوماتیکی، جک بازویی هیدرولیکی، جک الکترومکانیکی بازویی. قیمت نصب جک بازویی به نوع جک و تعداد بازوهای آن بستگی دارد. برای مثال درب های با وزن بالای 80 کیلوگرم و یا درب های ورودی ساختمان های بزرگ نیاز به موتور قوی تر یا دو جک بازویی دارند. بنابراین قیمت نصب جک بازویی برای درب ورودی ساختمان های کوچک ارزان است. عملکرد جک های پنوماتیکی بازویی توسط باد می باشد. این نوع از جک ها به خاطر قدیمی شدن فناوری، جای خود را به دو نوع دیگر داده است. جک بازویی با کیفیت را باید از فروشگاه های معتبر تهیه کنید؛ زیرا برخی از برندهای جک بازویی دارای گارانتی یا خدمات پس از فروش نیستند. 


 

128 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان