درب آشیانه هواپیما

درب آشیانه هواپیما دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

درب آشیانه هواپیما به طور معمول در فرودگاه ‌ها و کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. آشیانه‌ های هواپیما و هلیکوپتر برای تردد و ورود و خروج آسان و انجام تعمیرات و سرویس ‌ها نیاز به استفاده از درب آشیانه هواپیما می باشد. این درب ها باید ویژگی‌ هایی مانند امنیت و سرعت بالا، تردد نامحدود و صرفه جویی در انرژی را دارا باشند. علاوه بر استفاده در آشیانه ‌های هواپیما و هلیکوپتر، از درب های آشیانه هواپیما برای سوله های عظیم در کارخانجات صنعتی نیز استفاده می ‌شود. درب های آشیانه هواپیما در انواع مختلفی با عرض و ارتفاع زیاد تولید می ‌شود. انواع ریلی، پی وی سی، بای فولد و ... از درب آشیانه هواپیما تولید می ‌شود که در مکان‌ های ذکر شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید تیغه آلومینیوم ، درب اتوماتیک پارکینگ ، تیغه کرکره ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

موارد مورد توجه در تولید و اجرای درب آشیانه هواپیما

در مراحل طراحی، تولید و نصب درب آشیانه هواپیما نیازمند توجه به موارد خاصی است که در این قسمت به برخی از آن ‌ها اشاره می گردد.
1- با توجه به کاربری درب لازم است که نوع سکشن‌ ها محاسبه شود و همچنین سرعت باد در منطقه ای که درب های آشیانه هواپیما قرار است استفاده شود، لازم است که مورد توجه قرار بگیرد.  

برای اطلاع از قیمت تیغه کرکره و نصب تیغه آلومینیوم می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

2- برای استفاده از این نوع درب برای آشیانه هواپیما و هلیکوپتر لازم است که نوع آن ‌ها و همچنین عرض ورودی مورد نیازشان در هنگام طراحی مد نظر قرار داده شود. فضای یک سوله دارای محدودیت‌هایی می ‌باشد در نتیجه طراحی مکانیزم باز و بسته شدن درب های آشیانه هواپیما باید با توجه به این محدودیت‌ها انجام شود.
3- استحکام مورد نیاز سازه سوله، نوع استراکچر و ابعاد موردنیاز جهت نصب از جمله دیگر مواردی است که برای ساخت و اجرای درب های آشیانه هواپیما باید به آن ‌ها توجه شود.
نکته مهم در رابطه با درب های  هواپیما
یک نکته مهم که لازم است درب های آشیانه هواپیما داشته باشند این است که در ورودی سوله یا آشیانه، ستون یا مانعی نباید وجود داشته باشد. زیرا برای حرکت جرثقیل نمی توان از سقف سوله استفاده کرد. همچنین جنس درب و تجهیزات استفاده شده در آن باید حتماً در برابر خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی دارای مقاومت بالایی باشد. 

درب آشیانه هواپیما دارای چه ویژگی‌هایی است

صرفه جویی قابل توجه تا حد 80 درصد در مصرف انرژی 
کارکرد روان و کم صدا با سرعت بالا و امکان تردد بدون محدودیت
سریعتر بودن زمان نصب و اجرا 
عایق بودن درهای آشیانه هواپیما در مقابل آتش سوزی، صدا، گرما و سرما• دارا بودن سیستم آنتی کراش (عدم برخورد با مانع) و امکان نصب اکسس کنترل برای اثر انگشت و...• باز و بسته شدن درهای آشیانه هواپیما توسط کلید، ریموت، تلفن همراه  ... 

 

 

اجرای درب آشیانه هواپیما چگونه انجام می‌شود؟

اجرای درب های آشیانه هواپیما دارای مراحل مختلفی می باشد که باید با صرف دقت و توجه زیادی انجام بپذیرد. ابتدا در مرحله اول باید محاسبات سازه موجود بررسی گردد و بعد از آن نوبت به سازه فوقانی می رسد که طراحی، تولید و نصب آن با توجه به آشیانه مورد نظر انجام می ‌شود. در مرحله بعد اجرای این نوع درب ‌ها، سازه اصلی درب‌ ساخته شده و در جایگاهش نصب خواهد شد. در گام بعدی محل فونداسیون ریل ‌های قسمت پایین آماده شده و طراحی فوندانسیون و ریل گذاری صورت می‌گیرد. سازه نگهدارنده المان‌ های افقی و ستون ‌های عمودی در طرفین آشیانه در گام بعدی ساخت و اجرا می گردد. در مرحله پایانی نیز سیستم مکانیکی و الکتریکی درب های آشیانه هواپیما طراحی و اجرا خواهد شد.

مزایای درب اشیانه هواپیما

نصب و اجرای سریع این درب ها و صرفه جویی در مصرف انرژی، دارا بودن سیستم عدم برخورد با مانع، عایق بودن در برابر صدا و دماهای بالا و پایین، سرعت بالای باز و بسته شدن و ... از جمله مزایا و ویژگی‌ های مثبت درب‌ های آشیانه هواپیما است. در درب‌ های ریلی به دلیل وجود اصطکاک بعد از یک مدت سایش ایجاد می‌شود و همچنین رطوبت ممکن است باعث ایجاد جرم اضافی درون ریل شود اما درب های آشیانه هواپیما دارای کمترین اتصالات است.  حرکت درب های آشیانه هواپیما به دلیل ریلی نبودن دارای کمترین استهلاک ممکن است.در نتیجه طول عمر آن ها افزایش یافته و برای سرویس و تعمیرات هزینه کمتری خواهد داشت.

 


 

جمع بندی

نصب و اجرای درب های آشیانه هواپیما توسط شرکت ‌های مختلفی انجام می‌ شود. شرکت دیاکو یکی از شرکت هایی است که این خدمات را با کیفیت بالا ارائه می ‌دهد.قیمت این درب ها نسبت به درب های صنعتی دیگر مناسب تر بوده و کیفیت بالاتری دارد. شرکت دیاکو دارای نیروهای متخصص و باتجربه می باشد که عملیات نصب و اجرای انواع درب های آشیانه هواپیما را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد. جهت سفارش و مشاهده قیمت خدمات درب آشیانه هواپیما  می توانید به سایت شرکت دیاکو به آدرس www.diakodoor.com مراجعه کنید.

 

2234 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان