درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی دارای چه کاربردهایی است؟

درب اتوماتیک ریلی این امکان را به شما می ‌دهد که بتوانید برای پارکینگ، انبار و ... خود یک درب اتوماتیک کارآمد داشته باشید. کارکرد درب های اتوماتیک ریلی در عین سادگی بسیار موثر و کارآمد می باشد. درب بازکن اتوماتیک ریلی با حرکت کشویی به سمت چپ یا راست فضای ورودی پارکینگ شما را به صورت کامل پوشش می ‌دهد. این نوع درب دارای امنیت بالاتری نسبت به درب ‌های کرکره ‌ای می ‌باشد. البته در کنار قسمتی که شما می‌ خواهید از این نوع درب استفاده کنید لازم است که فضای کافی برای حرکت این نوع درب بر روی ریل وجود داشته باشد. درب اتوماتیک کشویی نام دیگری است که برای درب های اتوماتیک ریلی استفاده می‌شود. درب بازکن ریلی مصارف زیادی دارد و کارخانجات، انبار‌ها، شرکت ‌های مختلف و ... از جمله مکان‌هایی است که از این نوع درب استفاده می‌کنند. اگر قصد خرید درب شیشه ای اتوماتیک ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب شیشه ای را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 


 

درب اتوماتیک ریلی چگونه کار می‌کند

درب اتوماتیک ریلی برای باز و بسته شدن به صورت اتوماتیک از موتورهای جک ریلی استفاده می‌کند. جک ریلی برخلاف جک بازویی برای درب ‌هایی که به صورت کشویی حرکت می‌کنند، مناسب است. در قسمت انتهایی درب ریلی موتور جک ریلی نصب شده که توسط دنده شانه ای به درب ریلی متصل می ‌شود. اگر قصد استفاده از درب بازکن ریلی را دارید لازم است که به این نکته توجه کنید که مدار جک ریلی نسبت به نوسانات برق حساس بوده و حتما باید از یک محافظ برق مناسب استفاده کنید. نکته مهم دیگر اهمیت روان سازی درب بازکن ریلی است که در کارکرد و طول عمر این وسیله تاثیر قابل توجهی دارد. برای عملکرد بهتر چرخ دنده های موتورهای درب بازکن اتوماتیک ریلی معمولاً از گریس استفاده می شود.  همانند جک ‌های بازویی در جک ‌هایی ریلی نیز قابلیت تنظیم دور موتور و کاهش دور آن در انتهای کار وجود دارد. برای اطلاع از قیمت درب شیشه ای اتوماتیک و نصب درب شیشه ای می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

مزایا و معایب استفاده از درب اتوماتیک ریلی

1- این نوع از درب ‌ها در هنگام استفاده سر و صدای کمی تولید می‌کنند مخصوصا اگر از موتور‌های با کیفیت بالا مانند موتور‌های ساخت ایتالیا استفاده کنید کارکردی بسیار نرم و کم صدا دارند.
2- درب بازکن اتوماتیک ریلی برای باز و بسته شدن نیازی به نیروی انسانی ندارد و این مزیت علاوه بر راحتی برای درب‌ هایی با تردد بالا بسیار مقرون به صرفه است. 
3- استفاده از درب بازکن ریلی این اجازه را به شما خواهد داد که از تمامی فضای ورودی درب استفاده کنید.
4- از درب بازکن ریلی در پارکینگ ‌های مسقف و روباز هم می توان استفاده کرد.
5- درب بازکن اتوماتیک ریلی از نظر زیبایی و شیک بودن هم یک انتخاب مناسب می‌باشد. 
6- عیبی که می توان برای درب اتوماتیک ریلی در نظر گرفت این است که نیاز به فضایی است که اندازه خود درب باشد و بتوان در سمت چپ یا راست آن برای جرکت ریلی ان وجود دارد. 
7- با استفاده از چشم الکترونیک اگر مانعی بر سر راه درب اتوماتیک ریلی وجود داشته باشد حرکت این درب متوقف خواهد شد.

 

 

 

درب اتوماتیک ریلی چگونه نصب می‌شود؟

برای نصب درب های اتوماتیک ریلی لازم است که از یک نصاب متخصص درب بازکن اتوماتیک ریلی استفاده کنید. این درب بازکن ها دارای انواع مختلفی هستند و از قطعات متنوعی ساخته شده اند. لذا شناخت کافی برای انجام فرایند نصب ضروری می باشد. بنابراین لازم است که در انتخاب نصاب دقت بالایی داشته باشید، چرا که کیفیت و درستی نصب این نوع از درب ‌ها تاثیر زیادی بر روی عملکرد مناسب آن‌ها خواهد داشت. یک درب بازکن اتوماتیک ریلی مجموعه ای از قطعات و بردها را در کنار هم دارد که با توجه به تنوع موجود در بازار برای نصب این نوع درب ها باید از کاتالوگ راهنمای برد مخصوص به آن استفاده کرد. 

 

 


 

جمع‌بندی

با توجه به اتوماتیک بودن درب بازکن اتوماتیک ریلی و عدم نیاز به نیروی انسانی برای باز و بسته کردن برای مکان ‌هایی که نیاز به درب ‌های بزرگ و سنگین دارد، درب بازکن اتوماتیک ریلی یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه محسوب می‌ شود. مزایای استفاده از درب های اتوماتیک ریلی باعث شده است که استفاده از این نوع از درب ‌ها روز به روز گسترش بیشتری داشته باشد. کم صدا بودن، زیبایی، عدم نیاز به نیروی انسانی، مناسب بودن برای درب ‌های سنگین و ... باعث شده است که روز به روز مجتمع ‌های مسکونی و تجاری بیشتری به استفاده از این نوع از درب ‌ها روی بیاورند. استفاده از این نوع درب ‌ها در مکان‌ های پرتردد از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است، چرا که نیازی به نیروی انسانی در هنگام استفاده از این درب ‌ها وجود ندارد. شرکت دیاکو یکی از شرکت ‌هایی است که خدمات مربوط به فروش و نصب درب های اتوماتیک ریلی با کیفیت را در انواع مختلف ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر می ‌توانید به سایت  www.diakodoor.com مراجعه کنید. 

 

1980 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان