درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای نوعی از انواع مختلف درب شیشه ای است که جلوه زیبا و منحصر به فردی دارد. این نوع درب اغلب برای محیط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد اما در محیط های خارجی هم کاربرد دارد. تاثیری که درب اتوماتیک نوع شیشه ای در صرفه جویی انرژی دارد، شامل موارد بسیاری است. درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انواع درب اتوماتیک در دنیای مدرن امروز می باشند. این دربها در بانکها، مراکز خرید، بیمارستانها،  داروخانه ها، هتلها، سازمانهای دولتی و ..... مورد استفاده زیادی دارند. درب اتوماتیک شیشه ای علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مانع ورود گرد و غبار به محیط داخلی می شوند. استفاده از اين نوع درب ها به طور چشم گيری (تا ۷۰ (٪از هدر رفت انرژی سرمايشی و گرمايشی ورودی ها جلو گيری می كند و به علت استفاده از درزگيرهای مويی و يا لاستيكی بين فريم ها مانع نفوذ گردو خاک، حشرات و صدا به داخل اماكن می گردد.همچنين عدم وجود دستگيره در اين دربها و غيرتماسی بودن آنها تاثير چشمگيری در جلوگيری از انتشار ويروسها ، ميكروب ها وبیماری های واگيردار دارند.همچنین مصرف پايين انرژی،اصطحلاک پایين،سازگاربا هر نوع دكوراسيون،با حداقل ايجاد صدا، كنترل تردد و عبورو مرور افراد نيز از ديگر مزايای استفاده از اين درب ها می باشند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

برای اين دربها بيشتر مواقع از شيشه های ۱۰mm سكوريت شده استفاده می گرددولی در صورت نياز امكان به كارگيری شيشه های دوجداره تا ضخامت ۲۰mm نيز امكانپذير می باشد.همچنين كاربران می توانند نسبت به نياز خود درب را در وضعيت های اتوماتيک،دائم باز،دائم بسته،حالت زمستانی يا نیمه باز ،ورود ممنوع و يا خروج ممنوع تنظيم كنند.وهمچنين با نصب سيستم های كنترل تردد و يا ريموت كنترل و همچنين برنامه های زمانبندی در بعضی از اپراتورها كاربران را قادر به كنترل ورودها و خروج ها می سازد. وجود سيستم سنسورهای ايمنی خطی بين درب ها و كنترلرهای هوشمند با قابليت ضد برخورد، امنيت عابرين را در برابر برخورد با دربها تامين می كنند. 

 

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انتخاب هایی است که قابلیت تحت تاثیر قرار دادن چشم انداز ساختمان را داشته و در هر مکانی قابل استفاده است. مهم نیست که چه مقدار فضا برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای در اختیار دارید؛ زیرا انواع مختلف این درب ها به شما کمک می کنند تا از کمترین فضای ممکن بیشترین بهره را ببرید. این نوع درب ها با داشتن قابلیت های فراوان می توانند انتخاب مناسبی برای مکان های عمومی از جمله ادارات، بانک ها، ویلاها، شرکت ها، بیمارستان ها (که رعایت بهداشت در آن ها اهمیت فراوانی دارد)، مراکز توان بخشی، مراکز کنفرانس و ساختمان های نمایشگاهی باشند؛ چرا که علاوه بر سهولت در رفت و آمد، زیبایی خاصی نیز به محیط می بخشند. درب اتوماتیک شیشه ای با بهره گیری از یک حسگر مادون قرمز می تواند حرکت در محیط را تشخیص داده و باعث باز شدن ورودی گردد. در مراکز پر رفت و آمدی که در کنار پیاده رو ها قرار گرفته اند و ممکن است درب آن ها دائم باز و بسته شود، می توان از یک حسگر در کف ورودی استفاده نمود که باز و بسته شدن درب با تشخیص وزن افراد انجام گیرد. بطور کلی درب اتوماتیک شیشه ای به دسته بندی های زیر تقسیم میشود :

 • درب اتوماتیک کشویی یا اسلاید که متداول ترین نوع دربهای اتوماتیک به شمار می روند و به نوعی اولین درب شیشه ای به شمار می رود. این دربها که به نام درب اتوماتیک خطی هم معروف هستند و عملکرد ساده ای دارند و بر روی یک خط مستقیم حرکت می کنند. این درب ها می توانند بازشوی یک طرفه یا دو طرفه داشته باشند؛ به این معنا که دو درب به دو سمت و یا یک درب به یک سمت باز شوند. شما می توانید درب اتوماتیک کشویی را با دو و یا چهار لت مورد استفاده قرار دهید. 

 • درب اتوماتیک شیشه ای لولایی یا سویینگ یکی از ساده ترین و بهترین نوع درب شیشه ای است زیرا می توانید با استفاده از اپراتور آن، درب های لولایی قدیمی را هم اتوماتیک کنید. به این ترتیب می توان آن را به نوعی ارزان ترین درب اتوماتیک هم در نظر گرفت. درب اتوماتیک شیشه ای لولایی می تواند به یک و یا دو طرف باز شود و استفاده از آن برای ساختمان هایی توصیه می شود که در آن ها نیاز به هدایت افراد به سمت ورودی و خروجی است.

 

 • درب اتوماتیک شیشه ای گردان که نیازی به استفاده از نیروی دست برای هل دادن و باز کردن درب ندارد. نوع اتوماتیک این درب به جای نیروی انسانی از یک موتور کوچک درون اپراتور استفاده می کند. با تشخیص وزن یا حرکت توسط سنسور دستگاه، لتهای درب که به صورت پره ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند شروع به حرکت می کنند تا امکان تردد فراهم شود. 

 • درب اتوماتیک تلسکوپی که درب ها مناسب برای بازشوهای عریضتر است. استفاده از این نوع درب برای مکان هایی که فضای کمی در دسترس است بسیار مناسب می باشد. شما می توانید از آن برای هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و... استفاده کنید. به این خاطر که فضای مورد نیاز شما تا 70% برای رفت و آمد باز خواهد شد و در این موارد استفاده از فضای زیاد ضروری است.

 • درب اتوماتیک شیشه ای تاشو از دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که کارکردی مشابه با درب اتوبوسهای قدیمی دارد که درب از طول تا شده و به روی خود جمع می شود. با این حساب دیگر نیازی به قرار دادن لت ثابت وجود ندارد؛ در نتیجه تقریبا می توانید از همه فضای ورودی استفاده کنید. در راهروها و فضاهایی که عرض کمی دارند، بهترین انتخاب درب تاشو است که بتواند شرایط عبور و مرور را به سادگی ممکن کند.

 • درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی برای ورودی هایی است که در کنج یک ساختمان قرار دارند و فضای کمی برای عبو و مرور وجود دارد. باز شدن ورودی از گوشه دیوار صورت می گیرد و استفاده از آن در شرایطی که با محدودیت زیادی برای اندازه ورودی مواجه هستید بسیار مناسب است. این نوع درب مانند دو درب اتوماتیک کشویی عمل می کند که نه به صورت موازی و مماس بر هم، بلکه با زاویه در کنار یکدیگر قرار دارند. 

 •  درب اتوماتیک شیشه ای قوسی از دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که فرم بسیار خاصی دارند و برای نمایش معماری ویژه در یک ساختمان بسیار کاربردی هستند. در حالت دایره کامل یک جفت از لتها و پس از ورود به آن و نزدیک شدن به سنسور دوم، جفت دوم آنها باز می¬گردد. 

 • درب اتوماتیک دولنگه

 • درب اتوماتیک پروانه ای

 • درب اتوماتیک کرو یا منحنی

 • کرکره اتوماتیک یا رولاپ

به طور کلی درب های اتوماتیک شیشه ای به درب هایی گفته می شوند که به صورت هوشمند (اتوماتیک) و یا با استفاده از یک ریموت از راه دور و یا دکمه ی تعبیه شده در کنار درب باز یا بسته شوند. مهم ترین برتری این درب ها به انواع دیگر درب شیشه ای اتوماتیک راحتی استفاده از این درب ها و قابلیت همخوانی بالا در طراحی داخلی فضاها می باشد. امنیت بالا، حرکت بی صدا، جلوگیری از هدر رفت انرژی در تابستان و زمستان و تردد نامحدود از سایر ویژگی های این درب ها می باشد.

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد متفاوتی دارند که با توجه به نیاز، یکی از انواع درب شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انتخاب هایی است که قابلیت تحت تاثیر قرار دادن چشم انداز ساختمان را داشته و در هر مکانی قابل استفاده است. مهم نیست که چه مقدار فضا برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای در اختیار دارید؛ زیرا انواع مختلف این درب ها به شما کمک می کنند تا از کمترین فضای ممکن بیشترین بهره را ببرید. این نوع درب ها با داشتن قابلیت های فراوان می توانند انتخاب مناسبی برای مکان های عمومی از جمله ادارات، بانک ها، ویلاها، شرکت ها، بیمارستانها، مراکز توان بخشی، مراکز کنفرانس و ساختمان های نمایشگاهی باشند، زیرا علاوه بر سهولت در رفت و آمد، زیبایی خاصی نیز به محیط می بخشند. در این مطلب انواع درب اتوماتیک شیشه ای را به اختصار توضیح می دهیم.

به‌طورکلی درب اتوماتیک شیشه ای به‌گونه‌ای است که بصورت اتوماتیک با استفاده از یک ریموت از راه دور و یا دکمه‌ تعبیه ‌شده باز یا بسته می‌شوند، اولین و مهم‌ترین برتری این درب‌ها به دیگر انواع دربها، راحتی استفاده از این درب‌ها است. استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای امروزه بسیار بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار گرفته است. برای سفارش و خرید و مشاهده قیمت انواع درب اتوماتیک شیشه ای می توانید به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

 

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

ممکن است با خود فکر کنید که نصب درب اتوماتیک شیشه ای کار سختی است. اما اگر روش صحیح نصب درب اتوماتیک شیشه ای را بدانید و در این زمینه مهارت کافی به دست آورید در نهایت نصب آن کار دشواری نخواهد بود. برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای بررسی محل اجرای پروژه اولین مرحله ای است که باید انجام شود. در مرحله بعد باید میزان رفت و آمد ، میزان مقاومت درب اتوماتیک و اهمیت ایمنی آن مورد بررسی قرار گیرد. اگر قصد نصب درب اتوماتیک شیشه ای را دارید توصیه می کنیم به نکات زیر توجه کنید :
برای نصب آلیاژ آلومینیوم باید آن را به وصورت افقی نگه دارید در صورت خطا 1 میلی متری استحکام درب کمتر خواهد بود.
قبل از نصب ابعاد درب شیشه ای اتوماتیک باید به صورت دقیق اندازه گیری شود ، توصیه می کنیم این کار را به یک متخصص بسپارید. عرض و ارتفاع درب حتما باید متناسب با چهارچوب انتخاب گردد.
با توجه به اینکه پهنای شیشه بزرگ است توصیه می کنم مونتاژ ان را دو نفری انجام دهید. 
در محله آخر چسب شیشه را در شکاف بین شیشه تزریق کنید و با استفاده از دستمال یا صفحه پلاستیکی تمیز چسب اضافی شیشه را پاک کنید.

 

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

درب شیشه ای به گذر زمان در معرض استفاده مدام هستند در نتیجه باید خدمات سرویس دهی و تعویض قطعات آنها به صورت دوره ای انجام شود قطعات جانبی درب های اتوماتیک شیشه ای متناسب با نوع درب و استفاده از آن پس از گذر زمان باید تعویض یا تعمیر شوند قسمت های خاصی از درب اتوماتیک شیشه ای که معمولا در معرض استهلاک بیشتر قرار دارند شامل کتیبه درب اتوماتیک شیشه ای، دهنه، چشمی الکتریکی، شیشه درب، فریم، ریل و غیره هستند که باید به صورت دوره ای توسط متخصصین و تکنسین های مجرب نمایندگی ها تست شوند اکثر شیشه های درب های اتوماتیک شامل قطعات مصرفی نمی باشند و به ندرت نیاز به تعویض پیدا می کنند قطعات یدکی درب اتوماتیک شیشه ای متناسب با نوع و کیفیت آنها قیمت گذاری می شوند. مهم ترین قطعات الکتریکی که در درب شیشه ای استفاده می شود شامل دهنه درب اتوماتیک  و چشمی الکتریکی هستند. دهنه درب اتوماتیک در قسمت ریلی سیستم قرار گرفته است که باز وبسته شدن های درب روی این دهانه انجام می شود این سیستم ها معمولا به صورت پیش فرض طراحی شده اند و در صورت نیاز می توانیم نصب دهانه را در فضای بیشتری انجام دهیم.

 

فریم درب اتوماتیک شیشه ای 

این درب ها برمبنای داشتن یا نداشتن فریم (چهارچوب دور شیشه) به دو گروه فریم دار و بدون فریم تقسیم می شوند. در درب های فریم دار، جنس فریم آلیاژ آلومینیوم می باشد که در عرض های مختلفی تولید می شوند. عرض فریم های استاندارد مورد استفاده در فریم درب شیشه ای  ۳، ۵، ۸ و ۱۲ سانتی متر می باشد. البته مدل های باریک تر نیز وجود دارد که به صورت سفارشی ساخته می شود. این فریم ها در ابعاد و رنگ های مختلف براساس درخواست مشتری تولید و رنگ آمیزی می شوند. همچنین نوع خاصی از این فریم ها با روکش استیل طلایی و یا نقره ای تولید می شوند که با نام فریم استیل در بازار شناخته می شوند. امروزه از فریم به عنوان یک قاب در زیر پنجره استفاده می شود و بهتر است قبل از نصب فریم کاملا انگ امیزی شود تا در طول زمان دچار زنگ زدگی نشود و بهترین زمان برای نصب فریم زمانی است که عملیات دیوار چینی به پایان رسیده باشد در هنگام نصب امکان دارد فریم دچار تاب برداشتن شود که در این هنگام بهترین روش استفاده برای حل این مشکل این است که از تسمه اهنی استفاده کنیم.

امادرباره ی ابعاد فریم می توان گفت که  ابعاد یک فریم از ۳۰ در ۶۰ میلی متر شروع می شود که به طول معمول از قوطی ۴۰ در ۶۰ از که بستگی به شرایط و عرض پروفایل پنجره دارد استفاده می شود .درب شیشه ای از شیشه می باشد که گاهی دارای فریم و گاهی بدون فریم است که به وسیله ی یراق الات مخصوص به چارچوب تعبیه شده متصل می شود . این محصول با توجه به کاربردی که دارد، باعث سهولت در رفت و آمد می شود و همچنین استفاده از این نوع محصول نمایی بسیار شیک و لوکس به ساختمان می دهد . و عنوان عایق گرما و سرما عمل می کند و باعث صرفه جویی بسیار در انرژی می شود .

 

در انتخاب یک درب اتوماتیک شیشه ای عوامل اساسی زیر تعیین کننده است :

 •  تعداد تردد روزانه از درب شیشه ای اتوماتیک 

 •  موقعیت نصب درب شیشه ای اتوماتیک 

 •  وزن و ابعاد درب شیشه ای اتوماتیک 

 

درب اتوماتیک شیشه ای از نظر موقعیت نصب به انواع زیر تقسیم می شوند:

 •  درب اتوماتیک شیشه ای کشویی 

 •  درب شیشه ای اتوماتیک گردان

 •  درب شیشه ای اتوماتیک هلالی 

 •  درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب شیشه ای اتوماتیک با دو سایز پهن و باریک در بازار تولید میشود. این سایزهای مختلف دارای وزن های متفاوتی هستند. در نوع باریک درب شیشه ای اتوماتیک، هر متر مربع لت 20 کیلو گرم و برای نوع پهن، هر متر مربع لت تا 222 کیلو گرم می رسد. درب شیشه ای اتوماتیک به علت زیبایی، شکیل بودن، سرعت و راحتی، بیشتر مورد پسند مردم است. درب های شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی، همچون درب های کشویی اتوماتیک ساده عمل می کنند و تنها محدودیت آن‌ها این است که برای محل هایی که دارای فضای کمتری هستند استفاده می شوند. درب های کشویی شیشه ای تلسکوپی دارای مزیت های زیادی هستند. مزیت های زیاد این نوع درب شیشه ای اتوماتیک شامل جلوگیری از ورود گرد و غبار، جلوگیری از اتلاف انرژی و مصرف کم انرژی، هزینه کم در هنگام راه‌اندازی، امکان قفل شدن با یک دکمه، سیستم ضد برخورد، امکان اتصال به برق اضطراری، بدون صدا بودن و غیره می شود.

 

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس

 •  متداولترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس که همواره بیشترین طرفدار را دارد و جزو درب های خطی نیز به حساب می آید درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ یا کشویی می باشد که از طریق حسگری که در بالای درب نصب میشود و ورود و خروج نفرات را بصورت اتوماتیک کنترل می نماید. این نوع دربها در زمان باز شدن و بسته شدن به صورت کشویی عمل می کند .

 •  نوعی دیگر از محصولات درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی است که درآن درب ها باز و بسته شدن این درب ها بصورت الهام از تلسکوپ است و درب های شیشه ای آن برروی هم قرار می گیرند. بالاترین مزیت این درب ها این است که به دلیل سبک طراحی بیشترین فضای باز شو درب را دراختیار ما قرار می دهد. البته میزان باز شدن درب ها در این مدل قابل کنترل است و بنا به سلیقه مشتری تنظیم می شود .

 •  درب های اتوماتیک سوئینگ یا لولایی ظاهری شبیه به درب های لولایی سکوریت دارد اما این نوع درب نیز مانند تمامی انواع مشابه خود به صورت اتوماتیک و با برق کار می کند و دارای حسگرهای الکترونیکی برای کنترل  عبور و مرور می باشد و دارای قفل الکترو مکانیکال و مرکز کنترل می باشد. این نوع درب اتوماتیک به دو شکل دولنگه و تک لنگه ارائه می شود و برروی هر لنگه از درب ها یک بازوی الکترومکانیکال نصب می گردد. نصب این نوع از درب ها برای فضاهایی که دهانه آن عرض بسیار کم دارد و امکان نصب نوع دیگر درب ها وجود ندارد مورد استفاده است و به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و مصرف انرژی کم ارائه می شود .

 

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس

 1. اپراتور درب اتوماتیک :

اپراتورها دستگاه هایی هستند که خود از قسمت های مختلفی تشکیل یافته اند که شامل: موتور, مدار کنترل , چشمی ها , چشمی لای در , قفل برقی  , کلید کنترل وضیعت , ریموت کنترل و…. میباشند.

 1. شیشه :

شیشه بخش فیزیکی و اصلی یک درب اتوماتیک شیشه ای میباشد که معمولا از نوع سکوریت ۸ یا ۱۰ میلیمتری ساخته میشود.

 1. فریم :

فریم ها چارچوب هایی از جنس معمولا فلز آلومینیم و به صورت آنادایز ساخته میشوند و وظیفه نگه داشتن شیشه و همچنین اتصال به تسمه های اپراتور را بر عهده دارند.
 

8459 رتبه بندی این مطلب:
3/0
 
 • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
 • 021-44466699
 • 09123593759
 • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان