سنسور درب اتوماتیک شیشه ای


سنسور درب اتوماتیک شیشه ای برای کنترل ورود و خروج افراد روی درب ها نصب می گردد. سنسورها علاوه بر کنترل ورود و خروج افراد به باز و بسته شدن خودکار درب ها نیز کمک می کنند. در مکان هایی که رفت و آمد بسیار زیادی وجود دارد و بسته شدن درب به طور خودکار می تواند خطرناک باشد (مانند متروها) از سنسور استفاده می شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که سنسورها چه مداری دارند، چگونه عمل می کنند و مناسب چه فضاهایی هستند. اگر قصد خرید پنجره دوجداره آلومینیومی ، پنجره کشویی ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.


کاربرد سنسور


سیستم الکترونیکی هوشمندی که جهت تشخیص تردد از سیستم اشعه ماکروویو و مادون‌ قرمز استفاده می کند، سنسور نام دارد. سنسورها، راداری جهت تشخیص حرکت افراد به‌ صورت طولی، عرضی و یا خلاف جهت دارند. برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ، انواع درب کرکره و خرید پنجره دو جداره می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


امنیت ساختمان


برای هوشمند سازی سیستم و افزایش امنیت درب اتوماتیک شیشه ای از سنسور استفاده می شود. درب هایی که سنسور دار هستند در مقایسه با درب های فاقد سنسور، از امنیت بیشتری برخوردار هستند. از آن جایی که استفاده از قفل به تنهایی نمی تواند امنیت درب های ساختمانی را تامین کند، استفاده از درب های سنسوردار می تواند گزینه خوبی برای افزایش امنیت باشد. 
سنسور با استفاده از موج مادون قرمز می تواند عبور هرچیزی را شناسایی کند و آن را با استفاده از آژیر هشدار دهد. حتما شما هم این سیستم را در فیلم های جنایی نیز مشاهده کرده اید. البته برای دور زدن سنسور ها هم راه هایی وجود دارد، اما برای همه آسان نیست که بتوانند سنسورها را رمز گشایی کنند. پس می توان گفت که با استفاده از سنسورها روی درب های اتوماتیک می توان آنها را تا 99% امن نمود.
 

امنیت افراد


از آن جایی که درب های اتوماتیک امنیت افراد را هنگام عبور تامین می کند، در تمامی مکان ها قابل استفاده هستند. در کاربردهایی که بسته شدن ناگهانی درب ها می تواند بسیار خطرناک بوده و خطرات جانی را در پی داشته باشد، از درب های سنسوردار با حساسیت بالا برای کنترل ورود و خروج افراد استفاده می شود.

 


سیستم سنسور درب اتوماتیک چگونه هشدار می دهد؟


سنسور درب اتوماتیک شیشه ای از دوقسمت reed switch و magnet ساخته شده است. تا زمانی که به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار دارند، یک مدار را تشکیل می دهند. زمانی که فردی از درب عبور کند این دو قسمت از هم فاصله گرفته و مدار قطع می شود. این امر سبب می شود که جریان به پنل اصلي ارسال شده و بر حسب تنظيمات سيستم برايتان پيام ارسال شود يا زنگ هشدار به صدا در بيايد.
مدار بسته شده در سنسور درب های اتوماتیک خلاقانه است و بر اساس نیاز ساختمان، تغییرات زیادی را می توان در آن تنظیم کرد. به عنوان مثال می توان مدارها را طوری طراحی و برنامه ریزی کرد که در زمان ورود و خروج افراد گزارشی را برای صاحبان آن ارسال کند، این گزارش می تواند با استفاده از دوربین حاوی تصاویر نیز باشد. 


سیستم سنسور درب اتوماتیک چگونه درب ها را باز می کند؟


سنسورها با استفاده از طول موجی که به اطراف خود می فرستند حضور یک فرد را شناسایی کرده و پس از آن درب ها را یکدیگر جدا می کنند. سنسور به درایو الکترونیکی متصل می گردد سپس این قسمت، با استفاده از یک چرخ دنده، به پنل های درب متصل می شوند. درایو کمکی که توسط کمربندهای لاستیکی تنظیم شده است با حرکت و باز شدن، درب ها را تنظیم می کند. اما چه طور درب ها حرکت می کنند؟ اگر دقت کرده باشید در پایین درب ها غلطک هایی وجود دارند که اجازه می دهند درب ها به راحتی حرکت کنند.


 
سنسور چه طور درب ها را می بندد؟


زمانی که فردی از درب اتوماتیک رد می شود درب به طور خودکار بسته می شود، اما این اتفاق چه طور رخ می دهد؟ بدیهی است که پس از باز شدن درب ها برای بسته شدن آنها مدت زمانی به صورت پیش فرض تعریف شده است؛ پس از گذشت زمان تعیین شده درب ها به طور اتوماتیک بسته می شوند. چناچه که مدارهای مادون قرمز، حضور فرد یا شیء را میان درب حس کنند، تا زمانی که مانع از رد نشود درب بسته نخواهند شد. این موضوع به امنیت جان افراد بسیار کمک می کند.

 

 

انواع سنسورهای درب اتوماتیک


سنسورها یا حسگرها جزو مهمی از درب های اتوماتیک هستند. لازم به ذکر است که سنسورها بر اساس کاربردی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. برخی از مهمترین انواع سنسورها عبارتند از:
سنسور مایکروویو بازتابی: بعضی از درب های اتوماتیک به سیستم و مداری سریع برای باز و بسته شدن نیاز دارند (مانند متروها) در این نوع از درب ها از سنسور مایکروویو بازتابی استفاده می شود. این سیستم ها قدرت تشخیص و عملکرد بسیار بالایی دارند.
سنسورهای مادون قرمز: سیستم مادون قرمز محدودیت مکانی برای تشخیص افراد دارد. اما مزیت آن هماهنگی این نوع سیستم با تمام درب های اتوماتیک است. سرعت این سیستم نیز بسیار بالا است و همچنین انرژی مصرفی، برای باز و بسته شدن درب ها را نیز کنترل می کند.
سنسور ترکیبی: این نوع از سنسورها، ترکیبی از دو سنسور مادون قرمز و ماکروویو هستند. از این سیستم برای اماکنی که حساسیت بیشتری دارند، استفاده می شود. ایمنی زیاد این سنسورها در هنگام برخورد درب اتوماتیک با اشیا، مهم ترین مزیت این سیستم ترکیبی است. به عنوان مثال اگر شیء به طور اتفاقی در میان درب اتوماتیک قرار بگیرد سیستم طوری طراحی گردیده که موقعیت جسم توسط حسگرها شناسایی شود تا از برخورد درب با مانع جلوگیری کند.
 

2061 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان