سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک چگونه کار می کند؟

درب های اتوماتیک پارکینگی به صورت بازویی یا کشویی طراحی و تولید می شوند. امروزه از درب های پارکینگی بازویی بیشتر در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری استفاده می شود، زیرا امنیت و ایمنی بالایی دارند و به راحتی باز و بسته می شوند. بازوهای درب اتوماتیک پارکینگی به دو دسته جک بازویی تک لنگه و جک بازویی دولنگه تقسیم می شوند. در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد بازوهای درب اتوماتیک و انواع آن ها بپردازیم با ما همراه باشید.
 

سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک چگونه کار می کند؟

سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک چگونه کار می کند؟

 

درب بازویی اتوماتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

درب اتوماتیک بازویی نمونه ای از درب های مدرن و پیشرفته پارکینگی محسوب می شود که به دلیل کارایی فوق العاده و طراحی زیبا و قیمت مناسب مورد توجه و استقبال فراوان افراد قرار گرفته است. بازوهای درب اتوماتیک که با نام جک بازویی نیز شناخته می شوند، مهم ترین قطعات درب های اتوماتیک می باشند که وظیفه کنترل و حرکت باز و بسته شدن درب، برقراری امنیت در درب های اتوماتیک دارند.
از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع درب پارکینگی می توان به درب اتوماتیک بازویی اشاره کرد که کاربرد آن بیشتر برای پارکینگ ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری می باشد. مکانیزم حرکت صحیح بازوهای درب اتوماتیک به صورت الکترومکانیکی، الکتروهیدرولیکی، پنوماتیکی می باشد. در ادامه به بررسی در مورد هر یک از سیستم های حرکتی درب های اتوماتیک بازویی می پردازیم.

سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک

همان طور که می دانید در میان درب های اتوماتیک پارکینگی، درب های بازویی محبوبیت فراوانی دارند زیرا این درب ها با طراحی متنوع خود برای درب ورودی پارکینگ ساختمان تولید و نصب و راه اندازی می شوند. مکانیزم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک به سه دسته کلی تقسیم می شود. عملکرد سیستم حرکتی جک های الکتروهیدرولیکی درب های بازویی پارکینگی با کمک فشار روغن انجام می شود. این نوع از بازوهای درب اتوماتیک پارکینگ استهلاک کمتری دارد و اغلب برای اماکن پرتردد که میزان رفت و آمد به آن زیاد است کاربرد دارد. سیستم حرکتی جک الکترومکانیکی درب اتوماتیک بازویی با کمک چرخ دنده انجام می شود که در مقایسه با سیستم الکتروهیدرولیکی و پنوماتیکی قیمت مناسب تری دارد و زمانی که نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشد با هزینه اندک قابل انجام است.

 

سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک

سیستم حرکتی بازوهای درب اتوماتیک


 جک های برقی پنوماتیکی نمونه جک های منسوج شده درب های اتوماتیک می باشند که با کمک پمپ و فشار باد جهت جا به جایی و حرکت درب ها مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه برای باز و بسته کردن بازوهای درب اتوماتیک تنها با فشردن دکمه ریموت کنترل از راه دور می توان سیگنال را به مدار فرمان درب ارسال کرد و پس از آن مرکز کنترل سیگنال را دریافت کرده و فرمان لازم را به بازوهای درب اتوماتیک انتقال می دهد. 
برای انتخاب و خرید بهترین جک بازویی درب اتوماتیک پارکینگ با افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه مشورت داشته باشید. آن ها با بررسی شرایط محیطی، نوع درب اتوماتیک پارکینگ، میزان بودجه در اختیار افراد بهترین و با کیفیت ترین انواع جک بازویی درب اتوماتیک را معرفی و پیشنهاد می کنند. 
 

52 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
  • اراک – کیلومتر ۵ جاده تهران – روبروی حاجی آباد – درب های اتوماتیک دیاکو
  • 086-34132878
  • 09123593759
  • Diakodoor01@gmail.com
Loading
دی ان ان