قفل درب اتوماتیک

قفل درب اتوماتیک در صنعت درب برقی دارای استفاده و کاربردهای فراوانی می باشد. درب های برقی با وجود تفاوت ‌هایی که با مدل‌های قدیمی درب ‌ها دارد اما مانند همه آنها نیازمند یک قفل برای کنترل تردد و امنیت هستند. برای مقاصد مختلفی از قفل های درب اتوماتیک استفاده می ‌شود که مهمترین آن ‌ها باز کردن درب به وسیله آیفون تصویری است. البته در کنار این وظیفه اصلی از قفل درب اتوماتیک می‌توان به منظور ارتباط با دستگاه کنترل دسترسی و همچنین حضور و غیاب هم استفاده کرد این نوع از قفل‌ها این قابلیت را دارند که با تشخیص هویت افراد موردنظر، درب را باز کنند و اجازه تردد به آن‌ها دهند.  قفل های درب اتوماتیک در انواع مختلف و با کیفیت ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. جریان برق نیروی موردنیاز را برای باز و بسته شدن قفل را تامین می‌کند. للازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 


 
امنیت مهمترین شاخصه قفل درب اتوماتیک


برای اماکنی که نیازمند ضریب امنیتی بالایی هستند، قفل های درب اتوماتیک یک گزینه مطلوب به حساب می آید زیرا این قابلیت ها را دارد که از طریق ایفون، ورود رمز اختصاصی و اثر انگشت باز شود. با استفاده از این قفل ‌ها می توان برای افراد یک کد اختصاصی تعیین کرد که با وارد کردن آن، قفل درب اتوماتیک باز شود. اماکنی مانند طلا فروشی‌ها، قسمت های امنیتی در سازما  ن‌های مختلف، بانک‌ها و ... می ‌توانند با توجه به امنیت بالاتر این نوع قفل‌ها از آن‌ها استفاده کنند. می ‌توان گفت که امنیت مهمترین ویژگی های قفل های درب اتوماتیک است. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک پارکینگ و نصب درب اتوماتیک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


قفل درب اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟


قفل های درب اتوماتیک با رسیور و ریموت دارای یک ارتباط مستقیم بوده و به شکل کنترل از راه دور می ‌توان آن را کنترل کرد. برای قفل شدن کافی است که یک فرمان قفل شدن از طریق ریموت به رسیور ارسال شود. رسیور بعد از دریافت فرمان قفل شدن، سیگنال ‌های مربوط به قفل شدن قفل های درب اتوماتیک را ارسال کرده و باعث قفل شدن آن می‌ شود. باز شدن قفل های درب اتوماتیک هم به همین صورت است و شما می‌توانید از طریق فرمان از دور و با فرستادن فرمان باز شدن قفل های درب اتوماتیک را در حالت باز قرار دهید. 

 


 
در صورت قطع برق چه اتفاقی می‌افتد؟


همانطور که در قسمت اول گفتیم قفل درب اتوماتیک برای باز و بسته شدن نیاز به نیروی برق دارد. در نتیجه در صورت قطع برق دیگر نمی توان از این قفل‌ها استفاده است. البته این مشکل هم قابل حل است. تنها لازم است که قفل های درب اتوماتیک به سیستم برق اضطراری (UPS) مجهز باشد. در این حالت اگر برق هم قطع شود این قفل نیروی مورد نیاز خود را از سیستم برق اضطراری تامین کرده و مشکلی در تردد شما ایجاد نخواهد شد. 


آشنایی با قفل کرکره برقی


شاید شما هم این تصور را داشته باشید که که درب کرکره برقی نیازی به قفل ندارد اما لازم است به این نکته دقت کنید که برای برخی از مشاغل مانند طلا فروشی ها  و برای اماکن حساس در سازمان و بانکها و ... استفاده از قفل کرکره برقی ضریب امنیت را افزایش خواهد داد. قفل کرکره برقی در انواع مختلفی ساخته می‌شود. برخی از آن‌ها برای هر بار باز و بسته شدن باید جدا و به کرکره متصل شوند. در نوع برقی و اتوماتیک آن ‌ها، کرکره برقی را به برق متصل کرده تا این امکان فراهم گردد که تیغه‌های کرکره برقی از بالا قفل شود. در این صورت کرکره برقی حتی با دست هم باز نمی ‌شود. قفل کرکره برقی هم نیروی موردنیاز خود را از برق تامین کرده و این قابلیت را دارد که از طریق فرمان از راه دور و ریموت اقدام به باز و بسته کردن کرکره برقی کند.

 


 
جمع بندی


به طور کلی می توان گفت تفاوت اصلی قفل های درب اتوماتیک با قفل ‌های قدیمی این است که قفل ‌های قدیمی برای باز و بسته شدن نیاز به کلید دارند اما قفل های درب اتوماتیک برای باز و بسته شدن نیاز به جریان برق دارند. قفل های درب اتوماتیک بر روی درب ‌های مختلفی نصب می‌شود اما درب ‌های دارای پیراینده‌ های فلزی گزینه های مناسبی برای نصب این نوع قفل ها محسوب می‌شود. مهمترین ویزگی قفل درب اتوماتیک و قفل کرکره برقی امنیت بالایی است که برای استفاده کنندگان به همراه می‌آورد اما در کنار این امنیت مقرون به صرفه بودن، راحتی بیشتر و ... مزایای استفاده از این نوع از قفل ‌ها است. با استفاده از قفل درب اتوماتیک شما قادر خواهید بود کنترل مناسبی بر روی تردد مکان موردنظر خود داشته باشید. کیفیت در قفل های درب اتوماتیک و کرکره برقی، یک شرط مهم برای عملکرد مناسب است. در وب سایت دیاکو به آدرس www.diakodoor.com شما می‌توانید قفل درب اتوماتیک و قفل کرکره برقی مورد نیاز خود را با کیفیت بالا سفارش دهید.


 

1862 رتبه بندی این مطلب:
2/0
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان