لاستیک تیغه انتهایی درب اتوماتیک چند مدل دارد؟

لاستیک تیغه انتهایی درب اتوماتیک چند مدل دارد؟

امروز در صنعت استفاده از درب های اتوماتیک کرکره برقی با توجه به مزایا و ویژگی های بسیار مناسب آن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. لاستیک تیغه انتهایی یکی از بخش های مهم این کرکره ها است که جنس و کیفیت این محصول باعث ایجاد رقابت در میان تولید کنندگان این صنعت شده است. معمولاً این درب ها در ساختمان ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها به هنگام برخورد با زمین موجب ایجاد صدای بسیار ناخوشایندی می شود که این صدا به دلیل تیغه انتهایی است. از همین رو لاستیکی به تیغه انتهایی درب نصب می گردد تا از ایجاد صدای مورد نظر جلوگیری نمایند. 
 

لاستیک تیغه انتهایی درب اتوماتیک چند مدل دارد؟

لاستیک تیغه انتهایی درب اتوماتیک چند مدل دارد؟

مشخصات ظاهری تیغه انتهایی 

تیغه های انتهایی به شکل های قوسدار و تخت در بازار موجود است و متناسب با این تیغه ها لاستیک هایی بر روی آنها نصب می گردد. لاستیکی که برای تیغه های تخت استفاده می شود به شکل T و لاستیک هایی که برای تیغه های قوسدار استفاده می شود به شکل G هستند.جنس لاستیک تیغه انتهایی بر روی کیفیت این محصول بسیار موثر می باشد. معمولاً استفاده از لاستیک هایی با جنس درجه دو حتی کارایی به اندازه عمر درب ها را نیز ندارند. با توجه به این موضوع اکثر تولید کنندگان سعی بر این دارند تا با استفاده از لاستیک های درجه یک بر کیفیت محصولات شان بیفزایند. 

انواع تیغه های انتهایی درب های اتوماتیک

همانطور که گفته شد تیغه درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند. برخی از آنها به شرح زیر می باشند:

تیغه صد میلیمتری

 این تیغه از جنس آلومینیوم است که دو جداره بوده و از دو پل در میان تیغه ساخته شده است. بنابراین از ضخامت بالایی برخوردار است. همین امر باعث افزایش مقاومت دو چندان این نوع از تیغه ها در برابر فشار شده است. معمولاً درب هایی با چنین تیغه ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

تیغه هشتاد میلیمتری

 این تیغه ها نیز از جنس آلومینیوم و دو جداره هستند با این تفاوت که از یک پل ساخته شده اند. معمولاً از درب هایی با چنین تیغه ها در کرکره فروشگاه ها و پارکینگ ها استفاده می شود. تیغه های دیگری نیز با جنس های متفاوت همچون منیزیوم، پلی کربنات و میلگرد فولادی موجود است که جنس و لاستیک تیغه انتهایی از جمله موارد بسیار مهمی هستند که در کیفیت این درب ها موثر هستند.

لاستیک درب اتوماتیک

همانطور که می دانید درب پارکینگ ها نیز در نمای ساختمان ها نقش بسزایی دارند. امروزه اکثر افراد از درب های اتوماتیک استفاده می نمایند. طراحی این درب ها در طراحی ساختمان ها بسیار موثر است و علاوه بر این امنیت، استحکام و زیبائی درب ها از دیگر موارد ضروری در طراحی درب های اتوماتیک بشمار می رود. این درب ها شامل لاستیکی هستند که برای پر کردن فاصله بین لتهای درب مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردهای لاستیک درب اتوماتیک جلوگیری از ورود گرد و غبار و صدا می باشد.نوار لاستیک درب اتوماتیک بگونه ای طراحی شده است که در بین دو لبه لت متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوارها بصورت فرورفته و برآمده هستند که درون یکدیگر قرار می گیرند و بدین ترتیب از برخورد لت ها به یکدیگر و عبور گردو غبار جلوگیری می نماید.

لاستیک درب اتوماتیک کرکره ای

در طراحی درب های اتوماتیک کرکره ای از واشرهای موئی استفاده می شود. می توان بجای استفاده از واشرهای موئی از لاستیک نیز استفاده نمود. در واقع واشر و لاستیک هر دو یک کارآیی را داشته و از برخورد تیغه کرکره برقی به ریل جلوگیری می کند. زیرا به هنگام برخورد این دو قطعه به یکدیگر صدای دلخراشی ایجاد می گردد. لاستیک درب اتوماتیک کرکره و واشر بسته به جنس و کیفیت آنها و با توجه به چگونگی طراحی ریل معمولاً دارای طول عمر یکسانی هستند. از مهمترین مزایای لاستیک درب اتوماتیک کرکره برقی عبارتند از:

  • نرمی و انعطاف بالا
  • استحکام
  • کاهش فرسایش میان تیغه ها
  • عمر دو برابر نسبت به درب های دیگر

 

لاستیک کرکره برقی

صدای گوش خراش تیغه درب های کرکره برقی یکی از مهمترین مسائلی است که نصاب ها با آن موجه اند. این موضوع موجب عدم رضایت مشتریان می گردد. بطور معمول افرادی که درب های اتوماتیک سفارش می دهند به دنبال آسایش بوده و انتظار یک درب اتوماتیک بی صدا را دارد. برخی از افراد معتقدند این صدا ناشی از تیغه ها و نامرغوب بودن جنس تیغه است. اما باید گفت این صدا در واقع ناشی از رول آپ تیغه ها می باشد. برای همین در طراحی درب های کرکره برقی از لاستیکی با جنس ABS یا پلی آرتالون استفاده می شود که با افزایش قطر این لاستیک تا حد چشمگیری می توان از سرو صدای ناشی از رول آپ جلوگیری به عمل آورد.
 

لاستیک کرکره برقی

لاستیک کرکره برقی


لازم بذکر است به هنگام مونتاژ تیغه ها می باید دقت لازم را داشت تا تیغه ها بصورت کاملاً افقی وارد یکدیگر شوند. زیرا در صورت داشتن فشار و یا کجی باز سرو صدای تیغه ها را موجب می گردد. همچنین تیغه هایی که از وزن های بالایی برخوردار نیستند با تغییرات دما دچار انبساط و انقباض گردیده که سرو صداهایی را به همراه خواهند داشت. توجه داشته باشید به هنگام نصب این درب ها فاصله میان لوله و ریل می باید استانداردهای نصب اینگونه درب ها را داشته باشند. در صورتیکه فاصله بین لوله و ریل دور و یا بسیار نزدیک باشند، موجب کشیدگی و در نتیجه سرو صداهایی را بهمراه خواهند داشت.

انواع درب های کرکره برقی

استفاده از لاستیک کرکره برقی در کنار استانداردهای لازم تا حد چشمگیری در کاهش سرو صداهای ایجاد شده موثر هستند. ناگفته نماند نصب کرکره برقی از ورود اشخاص بیگانه به محدوده افراد جلوگیری می نماید و همچنین کاهش سرقت را به همراه خواهد داشت. در ادامه انواع درب های کرکره برقی را معرفی خواهیم نمود:


    درب های کرکره ای رولینگ
 این نوع درب ها مورد استفاده در رستوران ها، هتل ها و و املاک است.
•    کرکره های غلطتکی
 این نوع کرکره ها برای مکان هایی که نیاز به حفاظت و امنیت بیشتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. دفاتر، شرکت ها و منازل معمولاً از این کرکره ها استفاده می نمایند.
 

انواع درب های کرکره برقی

انواع درب های کرکره برقی

 

•    کرکره های مشبکی و سوراخ دار
 این نوع از کرکره ها در پارکینگ ها و املاک تجاری که نیاز به دسترسی بصری دارند مورد استفاده قرار می گیرند. در طراحی این نوع از کرکره ها سعی شده است تا افزایش جریان هوا در نظر گرفته شود.
    کرکره های صنعتی
 مدارس، بیمارستان ها و انبارها از این نوع کرکره ها استفاده می کند. این نوع کرکره ها از امنیت بالایی برخودار هستند. معمولاً برای حفاظت از حیاط خلوت، بالکن ها از از کرکره هایی که برای محیط های داخلی طراحی شده اند استفاده می شود و نصب این کرکره ها نیاز به مجوز ندارد اما باید توجه داشته برای استفاده از کرکره های خارجی که برای محافظت کل ساختمان طراحی شده اند نیاز به اخذ مجوز می باشد.

جمع بندی 
لاستیک تیغه انتهایی در انواع و مدل های گوناگون تولید می گردند. هر کدام از آن ها را برای مدل های مختلف درب های اتوماتیک استفاده می کنند. به طور مثال درب های کرکره ای دارای لاستیک های متفاوتی نسبت به درب های اتوماتیک دیگر دارد. این لاستیک ها معمولا به همراه درب نصب می شوند ولی جزو قطعات مصرفی به حساب می آیند و در صورتی خرابی باید تعویض گردند. درب های کرکره ای خود نیز در انواع متعددی هستند که لاستیک های استفاده شده برای هر یک از این نوع درب ها متفاوت است. 
 

66 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان