مدار کنترل کرکره برقی

 

 

مدار کنترل کرکره برقی در چند مرحله نصب می گردد؟

 

مدار کنترل کرکره برقی برای کنترل موتور کرکره برقی طراحی شده است. بسیار پیش می آید که مدار کرکره برقی به دلایلی از کار می افتد و دلیل اینکه این قطعه از قیمت بالایی برخودار نیست ارزش تعمیر ندارد. قبل از اینکه اقدام به خرید مدار کنترل کنید باید به نوع موتوری که قصد تغییر مدارش را دارید توجه کنید و همینطور آپشن های اضافی که قصد استفاده دارید را نیز باید تعیین کنید. برای اینکه بدانید نوع موتور کرکره برقی کدام است باید بگوییم که موتورها به سه نوع ساید، توبلار و سانترال تقسیم بندی می شود که هر یک باهم متفاوت بوده و به وسیله افراد غیر متخصص قابل تشخیص هستند. پس از شناسایی نوع موتور باید با توجه به متعلقاتی که می خواهید به آن وصل کنید، مثل چشمی و فلاشر، نوع مدار کرکره را خریداری کرده و اقدام به نصب کنید. در این مطلب مراحل نصب مدار کنترل کرکره برقی را به اختصار توضیح داده ایم. اگر قصد خرید موتور ساید ، درب اتوماتیک پارکینگ ، موتور ساید کرکره برقی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

 

چطور باید نوع موتور کرکره برقی را تشخیص داد؟

به طور کلی سه نوع موتور در کرکره برقی استفاده می شود. دو نوع این موتورها بسیار پر مصرف و یکی از آنها بسیار کم کاربرد است.. موتور تیوبلار نوعی از موتور کرکره است که کاملا درون لوله یا شفت رفته و بجز اندکی از پایه موتور چیزی دیده نمی شود. نوع دوم موتور پرمصرف کرکره برقی مدل ساید است که به واسطه زنجیر به لوله یا شفت وصل شده و آن را میگرداند. این موتور کاملا با تیغه فاصله داشته و قابل رویت است. البته ممکن است این موتور را درون یک کاور جا دهند. در بازار به این نوع موتور، موتور کرکره برقی زنجیری نیز می گویند. نوع کم مصرف موتور کرکره اتوماتیک از نوع سانترال است که تقریبا وسط شفت نصب می شود و شفت را می چرخاند. اما نکته اساسی این است که مدار کنترل موتور توبلار و سانترال یکی است. اما در موتور ساید باید از رسیور های اختصاصی موتور ساید استفاده نمود.

 

نکته قبل از نصب مدار کنترل کرکره

ابتدا برق ورودی را قطع کرده و سیمها را از روی ترمینال مدار جدید باز کنید. در زمان باز نمودن توجه کنید که هر کدام از سیمها روی کدام ترمینال وصل بوده تا در هنگام وصل کردن رسیور جدید نیاز به وقت گذاشتن جهت شناسایی هر سیم نباشد. سیم های جدا شده از رسیور قدیمی را روی مدار کنترل جدید کرکره برقی نصب کرده و برق ورودی را وصل کنید. سپس از کرکره فاصله گرفته و ریموت اصلی را بفشارید و مطمئن شوید کارکرد کرکره برقی درست انجام می شود.  برای اطلاع از قیمت موتور ساید و نصب موتور ساید می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

روش نصب مدار کنترل کرکره موتور تیوبلار

ورودی و خروجی این مدار کرکره برقی بسیار محدود است و کلا پنج ورودی دارد. یک ترمینال دو ورودی مربوط به ورودی برق شهر می باشد. حالا یک ترمینال سه خروجی دیگر بر روی برد وجود دارد که مربوط به اتصال موتور است. یکی از این ورودیها سیم مربوط به بالا رفتن، یک سیم برای پایین آمدن و دیگری سیم مشترک است. بهتر است اگر قبلا مدار کنترلی نصب بوده و می خواهید آن را جدا سازید، ترتیب نصب شدن سیمها را به یاد داشته باشید..

 


 
 

روش نصب مدار کنترل کرکره موتور تیوبلار فول کانال

این نوع مدار کرکره برقی بجز ورودی و خروجی هایی که در مدل ساده وجود داشت، دو خروجی برای فلاشر و چشمی نیز دارد. خروجی فلاشر باید به وسیله دو سیم به فلاشر وصل گردد. اما خروجی چشمی کمی پیچیده تر است. از خروجی + و –  برای تغذیه هر دو چشمی استفاده شود و برای چشمی که 4 ورودی دارد، باید از خروجی Com و PHO استفاده شود.
چگونگی نصب رسیور کرکره برقی موتور ساید معمولی و فول کانال
خوشبختانه ورودی و خروجی موتور ساید به دلیل داشتن یک سوکت هشت تایی است که با اتصال آن به مدار کنترل جدید، موتور ساید آماده راه‏اندازی می شود. روش نصب چشمی و فلاشر رسیور موتور ساید نیز دقیقا به مانند نصب چشمی و فلاشر مدار کنترل تیوبلار فول کانال است و نوع نصب این متعلقات به سادگی انجام می‎پذیرد. ریموت کرکره نیز به دو صورت کار می‏کند. برخی با یک دکمه بالا، استپ، پایین تغییر وضعیت می دهند اما برخی دیگر از هر 4 دکمه روی ریموت جهت بالا، پایین، استپ و قفل استفاده می‏کنند. بیشتر رسیورها قابلیت تغییر وضعیت بین این دو حالت را دارند.
 
جمع بندی
رسیور یا مدار فرمان یا کنترل کننده اسم هایی است که برای مدار کنترل کرکره برقی استفاده می شود. هر کدام از این رسیورها دارای تنظیمات و قابلیتهای خاص خودش است. تایم بسته شدن اتوماتیک کرکره برقی، قابلیتی است که در مدار کرکره برقی فول ساید و تیوبلار وجود دارد. هر رسیور روش خاصی برای زمان دهی جهت بسته شدن اتوماتیک دارد که باید به دفترچه راهنما رجوع نمود. یک زمان دهی دیگر در مدار کرکره برقی وجود دارد که مربوط به زمان کارکرد موتور می باشد. این مورد نیز طبق دفترچه راهنما می توان تنظیم نمود. برای خرید انواع مدار کنترل کرکره برقی و یا دریافت قیمت به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

4739 رتبه بندی این مطلب:
2/0
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان