موتورهای توبلار موجود در بازار

کرکره های برقی نسل جدید کرکره ها هستند که با یک موتور شروع به حرکت می کنند. موتور کرکره برقی یکی از مهم ترین اجزاء کرکره برقی است که در بازار انواع مختلفی از آن وجود دارد، اما یکی از رایج ترین آنها موتور توبلار است.
موتور توبلار برای مکان هایی با تردد کمتر و طول و عرض کوچک تر استفاده می شود. این موتور دارای سنسور حرارتی است، به این معنی که با باز و بسته شدن زیاد، موتور خاموش شده و قابلیت استارت زدن دوباره ندارد. به همین دلیل است که این نوع موتور برای مکان هایی با تردد زیاد مناسب نیست. در ادامه اطلاعاتی درباره انواع موتورهای توبلار و موتورهای توبلار 12، 14 و 15 متر مربعی را مطالعه می کنیم. اگر قصد خرید تیغه کرکره اراک و کرکره برقی اراک را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

 

انواع موتورهای توبلار


موتورهای توبلار دو نوع هستند و تفاوت آنها در مقدار وزنی است که قابلیت جا به جایی آن را دارند. به طور کلی موتورهای توبلار بر اساس وزن قابل تحمل به دو دسته سبک و سنگین تقسیم بندی می شوند که هریک از این دسته ها در ادامه توضیح داده خواهند شد.


موتور توبلار سنگین صنعتی


نوع سنگین موتورهای توبلار قابلیت حمل 140 تا 300 کیلوگرم وزن را دارند و برای مکان های پرددتر یا پرده هایی که عرض تیغه بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاع از قیمت تیغه کرکره اراک و نصب کرکره برقی اراک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


موتور توبلار سبک


نوع سبک موتورهای توبلار قابلیت حمل 30 تا 140 کیلوگرم وزن را دارند و برای مکان های کم ترددتر یا پرده هایی که عرض تیغه کوتاه تری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

 


موتور توبلار 12 متر مربعی


موتور توبلار 12 متر مربعی برای محوطه هایی با اندازه 12 متر مربع قابل نصب هستند. برای طولانی تر شدن عمر موتور و دوام آن، باید آن را در مکان های کم تردد نصب کرد. این موتور فوق العاده بی صدا بوده و با ولتاژ 220 ولت کار می کند. این موتور با داشتن بدنه ای فلزی، پایه ای ثابت، توان مصرفی 400 وات و دور موتور برابر 12 (RPM) جزء موتورهای پر سرعت بشمار می رود که به سادگی قابلیت حمل کرکره ای با وزن 100 کیلوگرم را دارد. این موتور از استاندارد حفاظتی 44   IPبرخوردار بوده که نشانگر مقاومت آن در برابر رطوبت و گرد و غبار است. 

 


موتور توبلار 14 متر مربعی 


موتور توبلارهای 14 متر مربعی برای مکان هایی با ابعاد 14 متر مربع قابل استفاده هستند. این موتورها در مکان های کم تردد استفاده می شود. موتور توبلارهای 14 متر مربعی ساخت کشور چین بوده و از نظر کارشناسان فنی و نصابان کرکره برقی یکی از بهترین انواع موتور است که وارد بازار شده و در ایران هم جایگاه بسیار خوبی برای خود پیدا کرده است.
این موتور تکفاز است و با ولتاژ 220 ولت شروع به کار می کند. موتور توبلار 14 متر مربعی از میزان سرعت 12 RPM برخوردار است و همین موضوع این موتور را به یکی از پرسرعت ترین موتورهای بازار تبدیل کرده است. موتور توبلار ۱۴ متر مربع با استفاده از یک شافت گرد ۸ و یا هشت ضلعی ۷ به راحتی قابل نصب می باشد. این موتور قابلیت نصب در تمام شرایط آب و هوایی را داراست، زیرا از استاندارد حفاظتی 44 IP برخوردار است که نشانگر غیرقابل نفوذ بودن کامل این موتور در برابر آب و یا گرد و غبار است.


موتور توبلار 15 متر مربعی


موتور توبلارهای 15 متر مربعی برای فضاهایی با ابعاد حدودا 15 متر مربع قابل استفاده هستند. بهتر است این موتورها در مکان هایی با تردد کمتر استفاده شوند، زیرا در این صورت دوام طولانی تری خواهند داشت. موتور توبلارهای 15 متر مربعی تکفاز هستند و با ولتاژ 220 ولت شروع به کار می کنند. این موتورها از نسبتا میزان سرعت بالایی برخوردار هستند، سرعت آنها 12 RPM می باشد. موتور توبلار 15 متر مربعی از استداندار حفاظتی 44 IP  برخوردار است که این مقاومت آن در برابر رطوبت و گرد و غبار را نشان می دهد. نکته قابل توجه دیگر که این موتور دارای آن بوده، بی صدا بودن فوق العاده آن است. 
این موتورها بخاطر داشتن شکل استوانه ای به راحتی داخل رل پرده قرار می گیرند. شکل این موتورها باعث می شود موتور توبلار فضای کمتری را اِشغال کند. ظرافت این موتورها در ساختار باعث می شود که نصب آنها به دقت بیشتری نیاز داشته باشد. موتور توبلار برای کرکره های برقی با وزن 150 کیلوگرم مناسب است، برخی از انواع این موتورها تا وزن 400 کیلوگرم هم تحمل می کنند. قیمت مناسبی که این نوع موتور نسبت به سایر موتورها دارد موجب شده افراد سودجو از آن در محل نامناسب (مانند مکان های پر تردد) استفاده کنند.
 

1647 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان