موتور توبلار فونیکس

موتور توبلار به روی کرکره مغازه یا درب پارکینگ های کم تردد نصب می شوند. این موتورها تا وزن استاندارد 140 کیلوگرم را لیفت می کنند و در مکان هایی تا اندازه 15 متر مربع قابل استفاده هستند. برخی از انواع موتور توبلارها دارای باتری بک آپ UPS هستند که در هنگام قطعی برق از آن بهره مند می شویم. موتورهای توبلار در حالت اولیه فاقد مدار کنترل، ریموت، صفحه پلیت و سایر متعلقات هستند و جهت نصب کرکره برقی لازم است این تجهیزات بصورت جداگانه تهیه گردد. 
برندهای مختلفی در دنیا موتورهای توبلار تولید کننده می کنند، از جمله آنها که در بازار ایران نیز رواج دارد می توان به موتورهای توبلار اروپایی و موتورهای توبلار چینی اشاره کرد. 

 


لازم به ذکر است موتور توبلارهای اروپایی جهت پرده برقی، سایه بان برقی و امثال آن تولید می شوند و اروپایی ها جهت کرکره برقی از موتورهای توبلار استفاده نمی کنند. به همین دلیل موتورهای توبلار اروپایی با قدرت حداکثر 100 نیوتن تولید می شوند که این مقدار برای کرکره برقی چندان مناسب نیست. موتورهای توبلار اروپایی قیمت بالایی دارند و قطعات یدکی آنها به سختی در بازار یافت می شوند. همچنین تشخیص تقلبی یا اصل بودن این موتورها دشوار است. در مجموع استفاده از موتورهای توبلار اروپایی توصیه نمی شود.

 

موتورهای توبلار چینی معمولا تحت لیسانس هستند و به طور کلی تولید کشور چین هستند، اما به علت قیمت مناسب و نیروی تولیدی بالای آن، قسمت زیادی از بازار ایران را در اختیار گرفته اند.


مشخصات فنی موتور توبلار فونیکس


موتور کرکره برقی فونیکس قدرت به حرکت درآوردن وزن حدود 100 کیلوگرم را دارد و نسبتا ظریف به شمار می آید. به علت ظرافت آن نصب این نوع موتور به دقت بیشتری احتیاج دارد. دور موتورهای توبلار فونیکس به 7 تا 15 بار در دقیقه می رسد.
موتور کرکره برقی فونیکس که برند فونیکس تولید کننده آن است، با قراردادن قابلیت ها و مزیت های گوناگون بر این محصول، جایگاه خود را در بازار موتورهای کرکره برقی ایران پایدار کرده است. همانطور که پیش تر گفتیم این محصول قدرت لیفت 100 نیوتن وزن را دارا است. همچنین از سایر ویژگی های فنی این محصول می توان به جریان مصرفی برق به صرفه این موتور اشاره کرد. جریان مصرفی موتورهای توبلار فونیکس ۱٫۲۶ تا ۱٫۶۴ آمپر است و این نکته از مزیت های این محصول به شمار می آید. این محصول دارای تاج و آداپتور ۸۰ میلی متری می باشد. سیم پیچ این موتورها صد در صد مس است. 

 


یکی از ویژگی های لازم برای خرید موتور توبلار برخورداری آن از سیستم خلاص کن دستی است. این ویژگی هنگام قطعی برق به کمک ما می آید. ویژگی مورد نیاز دیگر یک موتور کرکره برقی مناسب، بی صدا بودن آن هنگام حرکت است. سرعت بالای حرکت موتورهای توبلار نکته دیگری است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. خوشبختانه موتور توبلارهای فونیکس طی چندین سال تولید، دارا بودن این خصوصیات ویژه را به بازارهای کشورهای مختلف جهان ثابت کرده اند. 
موتورهای تولید شده برند فونیکس دارای استاندارد حفاظتی 44 IP  هستند. لذا در برابر رطوبت، باران یا گرد و غبار کاملا مقاوم هستند. برند فونیکس با وجود اینکه یک برند غیرایرانی است اما با داشتن یک دفترچه راهنمای فارسی نکات مهم دیگر که شخص پس از خرید این محصول لازم است بداند را به طور کامل بیان کرده است.
 

235 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان