موتور توبلار نئو

همانطور که می دانید موتور کرکره برقی جز مهم و جدا ناشدنی آن است. آیا شما میخواهید برای کرکره برقی یک مجتمع مسکونی کوچک یا یک فروشگاه کوچکتان که در آن تردد زیادی نمی شود موتور انتخاب کنید؟ آیا تمایل دارید که با قیمت ارزان تر نسبت به دیگر موتور کرکره های موجود در بازار خرید خود را انجام دهید؟
موتورهای توبلار بهترین گزینه برای شما خواهند بود. در این مقاله بیشتر با این نوع از موتور های کرکره برقی آشنا می شویم تا به شما در انتخاب و خرید کمک کنیم.

 
ابتدا بهتر است بدانیم کرکره های برقی با هر نوع موتوری چگونه کار می کنند:
تیغه های این کرکره ها (از جنس آلومینیوم، آهن گالوانیزه و یا پلی کربنات) دارای برش هایی تا خورده در قسمت بالایی و پایینی خود هستند این برش های فرم گرفته، نهایتا به شکل لولا در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یک صفحه یکپارچه و یکنواخت از تیغه ها را تشکیل می دهند.

 


با روشن شدن موتور کرکره برقی، شفتِ متصل به آن شروع به حرکت کرده و اولین تیغه را به حرکت در می آورد.اتصال تیغه ها به یکدیگر باعث می شود که به دنبال تیغه اول، تیغه دوم نیز به حرکت در آید، سپس تیغه سوم و الی آخر.
اندازه عرض این تیغه ها می تواند از ۴ سانتی متر تا ۱۲ سانتی متر متغیر باشد. تیغه های ظریف و کوچکتر را می توان برای استفاده در پنجره ها به کار برد.
موتورهای توبلار قلب به حرکت درآورنده کرکره های برقی یا درب پارکینگ های مکان های کم تردد است. این موتورها به علت شکل استوانه ای خود، به موتورهای استوانه ای نیز شهرت دارند. شکل استوانه ای این موتورها موجب شده است به راحتی داخل رول کرکره قرار گیرند و فضای کمتری را نسبت به انواع دیگر موتورها (از جمله موتورهای ساید) اِشغال کند. اما معایبی هم دارد مثل اینکه به دلیل عدم وجود فضایی برای تهویه در صورت تردد زیاد داغ می گردند و به صورت خودکار خاموش می شوند.
موتورهای توبلار قیمت مناسب تری نسبت به سایر موتورهای کرکره برقی دارد، اما مانند موتورهای ساید قابلیت باز و بسته شدن مداوم برای مکان های پرتردد را ندارند. همچنین برای درب های بزرگ مناسب نیستند. در ادامه باید گفت که موتورهای توبلار فاقد برق اضطراری است و در عوض دارای خلاص کن دستی برای استفاده در مواقع قطعی برق هستند. البته بدیهی است که این خلاص کن دستی زمان های دیگر هم قابل استفاده است.
لازم به ذکر است که این موتورها دو نوع ساده و صنعتی دارند : موتور های توبلار ساده قابلیت به حرکت در آوردن درب هایی  وزن 30 تا 140 کیلوگرم و موتور های توبولار صنعتی توانایی باز و بسته کردن کرکره برقی تا وزن 140 تا 500 کیلوگرم را نیز دارند.

 


در بین موتورهای کرکره برقی تنها موتور های توبلار هستند که واحد محاسبه قدرت آن ها «نیوتون متر» است. میزان توانایی موتورهای ساید و سنترال بر حسب کیلوگرم انجام می پذیرد.
از جمله برندهای معتبر اروپایی موتور توبلار ساخت کشور‌های آلمان، ایتالیا، فرانسه وغیره هستند و می توان از آن ها به سامفی Somfy فرانسه - زومر Sommer آلمان - فک FAAC ایتالیا اشاره کرد. علاوه بر اینکه این موتورها عمدتا تحت لیسانس هستند و در چین تولید می شوند و تشخیص اصل یا تقلبی بودن موتورهای اروپایی دشوار است، قیمت آنها در حدود 8 الی 20 برابر موتورهای کرکره برقی توبلار چینی است، لذا در کشورمان این موتورها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.
از جمله رایج ترین برندهای چینی که در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرند می توان به اتومات Automat)) با گارانتی 2 ساله – بارزانته (Barzante) با گارانتی 1 ساله - اس.دی.سی (SDC) با گارانتی تعویض 1 ساله - دویا Dooya - سویل Sevil - سیگما Sigma - اسمارت Smart - لیفت توربو Lift Turbo و غیره اشاره نمود. موتورهای تولید شده چین 99 درصد بازار کرکره برقی کشورمان را به خود اختصاص داده و انتخاب اکثر مشتریان است 
موتورهای توبلار با کیفیت مثل درب آسانسور داری سنسورهای چشمی هستند تا درب به صورت ناخودآگاه بسته نشود و خسارتی به وجود نیاید.
حال میخواهیم یکی از انوع موتورهای توبلار یعنی موتور توبلار نئو را بررسی کنیم.


ویژگی موتور توبلار نئو


موتور توبلار نئو مثل دیگر موتور توبلارهای بازار، قیمت مناسبی دارد و مقرون به صرفه است. همچنین با وجود قیمت مناسب دارای گارانتی 1 ساله می باشد.
عملکرد بی سر و صدای روان دارد و تنظیم محل جاگیری دقیق درب آن آسان است.
این موتورها از سیستم جلوگیری حرارات زیاد موتور برخوردار هستند، بنابراین در صورت داغ شدن برای مدتی خاموش می شوند پس اگر کرکره را زیاد باز و بسته کردید و خاموش شد نگران نباشید چرا که موتور در حال خنک شدن است و پس از مدتی به وضعیت عادی باز می گردد.
 


مزایا و معایب موتور توبلار کرکره برقی چیست؟


1. قرار گرفتن درون رول کرکره برقی و اِشغال فضای کمتر نسبت به موتورهای ساید و سانترال
2. مناسب برای درب های کوچک و کم تردد
3. قیمت پایین تر در مقایسه با سایر موتور های کرکره برقی
4. امکان دزدیده شدن این موتورها کمتر است
5. از نظر توان و قدرت کشش، دارای انواع مختلفی هستند
6. پس از اتمام نصب درب ظاهر زیباتری دارند.

 

معایب کرکره برقی با موتور توبولار


1. جهت کرکره برقی با میزان تردد بالا مناسب نیست چرا که داخل این موتور سنسور حرارتی وجود دارد( هنگامی‌ که کرکره بیش از حد باز و بسته شود، موتور خاموش می‌شود و تا زمان خنک شدن قابلیت روشن شدن دوباره ندارد.)
2. قدرت موتور توبلار کم است و برای کرکره های برقی سنگین وزن مناسب نمی باشد
3. چون این موتور ها داخل شافت قرار میگیرند ، در صورت خرابی نیاز است که کل کرکره برقی دِمونتاژ شود تا اینکه موتور تعویض گردد.
4. در صورت خرابی و خلاص شدن گیربکس فاقد سیستم پاراشوت جهت جلوگیری از سقوط کرکره برقی می باشد و ممکن است خطرات جانی به همراه داشته باشد.
5. گرچه دارای خلاص کن دستی ست اما بصورت پیشفرض برق اضطراری ندارد (فاقد UPS)
6. این موتورها نسبت به موتورهای ساید عمر کمتری دارند چرا که داخل شافت فشار زیادی را تحمل می کنند.


 

278 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان