موتور تیوبلار اس دی سی

 

 

موتور تیوبلار اس دی سی با موتور ساید اس دی سی چه تفاوتی دارد؟

 

موتور تیوبلار اس دی سی موتوری است که توانایی به حرکت در آوردن کرکره برقی با وزن و میزان تردد پایین را دارند. نصب کرکره برقی تیوبلار به اندکی دقت بیشتر نیاز دارد. موتور ساید اس دی سی نیز موتوری است که قادر است کرکره های برقی با ابعاد و مساحت بزرگ و میزان تردد بالا را جابجا کند. این موتورها قدرتمندترین نوع موتور کرکره برقی به شمار می آیند. موتور تیوبلار اس دی سی با قطر 59 میلی متر شامل انواع موتور تیوبلار 50 نیوتن، 80 نیوتن،100 نیوتن، 120 نیوتن و 140 نیوتن وجود دارند. موتور ساید اس دی سی نیز دارای دو نوع 24 ولت و 220 ولت می باشد. نوع 24 ولت آن می تواند دارای ups است که در هنگام افت شدید ولتاژ و یا قطعی برق، به عنوان منبع تغذیه جایگزین استفاده می شود. لازم به ذکر است موتور های ساید کرکره برقی به دلیل جابجا کردن کرکره هایی با وزن بالا، سرعت بالایی در حرکت ندارند.

 

 

تفاوت موتور ساید اس دی سی با موتور تیوبلار اس دی سی:

1- موتور ساید اس دی سی برخلاف موتور تیوبلار اس دی سی که طول پلیت آن از 30 سانتی متر تجاوز نمی‏کند، فضای زیادی در حدود 60 سانتی متر اشغال می‏کنند.
2- وجود باتری بکاپ در مدل ۲۴ ولتی که در زمان قطع برق می‏توان کرکره را متناسب با وزن آن تا چندین مرتبه بالا و پائین آورد، از تفاوتهای دیگر این دو نوع موتور است.
3- موتورهای ساید به دلیل قرار گرفتن در قسمت خارجی سایبان و کرکره برقی، در زمانی که دچار خرابی می‌شوند نیازی به پایین آوردن کل سایبان و مسدود نمودن محل نصب کرکره نیست و با فعال کردن اهرم ایمنی، می‏توان موتور را تعمیر کرد.
4- داشتن قدرت بالا و بی صدا بودن موتور و نداشتن محدودیت وزنی از دیگر تفاوتهای این دو نوع موتور است.
5- بیرون از محور کرکره بودن موتورهای ساید، باعث می‌شود تحت فشار کمتری قرار گرفته و عمر بیشتری داشته باشند.
6- موتورهای ساید دارای سیستم پاراشوت برای جلوگیری از سقوط کرکره در صورت نقص فنی می باشند.
7- موتورهای ساید قیمت بالاتری نسبت به موتورهای تیوبلار دارند.
8- موتور ساید اس دی سی سرعت باز و بسته شدن کمتری نسبت به موتور تیوبلار اس دی سی دارند.

 

انواع موتور ساید اس دی سی

موتور ساید 300 و 500 کیلوگرم اس دی سی دارای 3 ریموت
موتور ساید 300 و 500 کیلوگرم اس دی سی دارای 3 ریموت و مجهز به یو پی اس
موتور ساید 800 کیلوگرم اس دی سی تک فاز 
موتور ساید 1300 کیلوگرم اس دی سی
موتور ساید 1500 کیلوگرم اس دی سی 3 فاز

 

انواع موتور تیوبلار اس دی سی

1- موتور استاندارد (Standard) که دارای سیم پیچ از جنس 100 درصد خالص مس است و قیمت بالایی دارد.
2- موتور اکونومی(Economy) که آلیاز سیم پیچ آن ترکیب مس و آلومینیوم می باشد و قیمت ارزانتری دارد.
موتور ساید اس دی سی 500 کیلوگرم DC
توان این موتور ۲۴۰ وات بوده و برای دهنه های بزرگ و با ارتفاع زیاد از این نمونه موتور استفاده می شود. نیروی چرخشی این موتور توسط زنجیر و چرخ دنده تعبیه شده بر روی صفحه پلیت موتور، به درام یا شافت منتقل شده و در نهایت سبب حرکت کرکره برقی به سمت بالا و یا پایین می شود. قطر شافت این موتور ۱۱۰ میلی متر است.
موتور تیوبلار اس دی سی 500 نیوتن
این موتور تیوبلار از سری موتورهای تیوبلار با قطر ۴۵ میلی متر است و جزء سبکترین و کم حجم ترین موتورهای تیوبلار است. ولتاژ کاری این موتور ۲۳۰ ولت است و جریان مصرفی آن چیزی حدود ۰٫۸ آمپر است. این مدل با توان ۱۸۰ واتی جهت استفاده در پنجره، سایبان های برقی و درب های کوچک با وزن و میزان تردد پایین بسیار مناسب می باشد و شافت مناسب برای این موتور، لوله با قطر خارجی ۶ سانت است.

 

جمع بندی

اس دی سی یکی از برند های معتبر در زمینه تولید موتور کرکره برقی می باشد. موتورهای اس دی سی ساخت کشور چین می باشند. موتورهای اس دی سی دارای کیفیت ساخت خوب و کارکرد آرام و کم صدا هستند. این موتورهای کرکره برقی با گشتاور 30 تا 140 نیوتن متر ارائه می گردند. موتور ساید اس دی سی در نوع تک فاز با قدرتهای 300، 500 و 800 کیلوگرم ارائه می‏گردند که دو نوع 300 و 500 کیلوگرم دارای یو پی اس بوده و برق اضطراری دارند. موتور تیوبلار اس دی سی با سیم پیچ آرمیچر 100% مس و در 2 نوع تیوبلار معمول و صنعتی با توان بالا تولید و عرضه می‏گردد. همچنین شرکت اس دی سی جدیدا اقدام به تولید موتور تیوبلار دارای برق اضطراری UPS نموده که در زمان قطع برق همچنان تا چندین مرتبه می توان با استفاده از ریموت کنترل، کرکره برقی پارکینگ، کرکره برقی پنجره و یا کرکره برقی مغازه، مغازه خود را باز و بسته نمایید. انواع موتورهای اس دی سی را می توانید در سایت www.diakodoor.com مشاهده کنید.

 

 

2517 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان