موتور ساید یو پی اس

 

 

موتور ساید یو پی اس دار چه مزایایی دارد؟

موتور ساید یو پی اس دار به صورت پیش فرض دارای باتری بک آپ و برق اضطراری هستند و موتور ساید بدون یو پی اس نیز به صورت پیش فرض فاقد برق اضطراری ups هستند و سایز مدار فرمان آنها کوچکتر می‏باشد. قبل از اینکه بخواهید موتور ساید خریداری کنید، باید نوع موتور را از لحاظ داشتن یو پی اس یا نداشتن آن تعیین کنید. با توجه به مشکلات شبکه برقی و قطعی مداوم برق، دارندگان کرکره برقی با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‏شوند و نیاز به خرید دستگاه برقی اضطراری ups  برای کرکره برقی زیاد می‏شود. قبل از اینکه به توضیح انواع موتور ساید از لحاظ داشتن ups بپردازیم، لازم است ذکر کنیم تقریباً تمامی موتورهای کرکره برقی دارای خلاص‏کن جهت استفاده در هنگام قطع برق هستند. معمولا این تجهیزات بصورت قلاب خلاص‏کن در موتور توبلار و زنجیر خلاص‏کن در موتور ساید تعبیه شده‏اند . اگر قصد خرید درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

مشخصات موتور ساید یو پی اس دار

موتور ساید یو پی اس دار دارای یک منبع تغذیه الکترونیکی یوده که وظیفه اصلی آن، تامین بدون وقفه برق در زمان قطع برق شهر است. این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می‏شود. موتور ساید یو پی اس دار دستگاهی است که در آن باتری تعبیه شده و در زمانی که برق شهری قطع گردد، یو پی اس،  برق لازم را به موتور کرکره برقی خواهد رساند و شما می توانید در زمان قطع برق شهری کرکره را بالا و پایین نمایید. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک پارکینگ و نصب درب اتوماتیک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.

گاهی وقتها تردد کرکره بسیار زیاد است مانند کرکره برقی پارکینگ و یا موتور کرکره برقی در دسترس نیست، مانند کرکره برقی مغازه ای که رول آن در داخل تابلو محفوظ شده است. در این صورت بهترین گزینه خرید موتور ساید یو پی اس دار از سایت www.diakodoor.com می‏باشد. یو پی اس استفاده شده در این موتورها معمولا ۲۴ ولت می باشد. این UPS ها بصورت تخصصی برای استفاده به همراه موتور کرکره ساخته شده اند و در داخل خود دارای مدار گیرنده و 2 عدد ریموت کنترل می باشند. پس از نصب این یو پی اس اگر بخواهید ریموتهای قبلی خود را بر روی آن کد دهید، لازم است بدانید به احتمال خیلی بالا ریموت های قدیمی شما با این UPS سازگار خواهد بود و در موارد خیلی جزئی دیده شده که ریموتهای قبلی بر روی دستگاه جدید ست نشده است. موتور ساید بدون یو پی اس با ولتاژ ۲۲۰ کار می کنند و در نتیجه برای تامین یو پی اس باید از UPS های ۲۲۰ ولت استفاده کنید که به دلیل قیمت بالای آن صرفه اقتصادی ندارد.

 

یو پی اس های موجود در بازار

اگر بخواهید از UPS های معمولی که در بازار موجود است برای استفاده به همراه موتورهای کرکره برقی استفاده کنید، باید رنج بالاتری به کار گرفته شود. زیرا موتورها در هنگام راه اندازی 4 تا 6 برابر بیشتر از جریان پیش فرض خود آمپر لازم دارند و لازم است دستگاه UPS توان تحمل این جریان اولیه را داشته باشد. مزیت یو پی اس های معمولی این است که علاوه بر موتور کرکره برقی، می‏توان دوربین مدار بسته، کامپیوتر، چراغ و... را نیز به آن متصل نمود تا در هنگام قطع برق از این محصولات استفاده شود. ولی UPS های مخصوص کرکره برقی، فقط قابلیت اتصال به کرکره برقی را دارند.
معمولاً UPS های زیر برای موتورهای کرکره استفاده می‏شود:
UPS  حداقل 1200 ولت آمپر برای استفاده به همراه موتور توبلار تا 140 نیوتن متر
UPS  حداقل 1600 ولت آمپر برای استفاده به همراه موتور ساید 300 نیوتن متر
UPS  حداقل 2000 ولت آمپر برای استفاده به همراه موتور ساید 500/600 نیوتن متر


 

جمع بندی

به طور کلی موتور کرکره ساید صنعتی دیاکو برای تردد بالا و کرکره تا وزن 1000 کیلوگرم مناسب بوده و دارای سیستم پاراشوت جهت جلوگیری از سقوط کرکره در صورت نقص فنی می باشد. این موتورها در دو نوع موتور ساید بدون یو پی اس و موتور ساید یو پی اس دار عرضه می‏گردد. موتور ساید بدون یو پی اس دارای زنجیر جهت بالا و پایین بردن کرکره برقی در هنگام قطع برق است ولی موتور ساید یو پی اس دار علاوه بر زنجیر دستی دارای برق اضطراری جهت بالا و پایین بردن کرکره برقی در هنگام قطع برق می‏باشد. این موتورها در مدار فرمان خود دارای دو عدد باتری هستند تا در مواقع قطعی برق بتوانند تا چندین بار درب کرکره را باز و بسته کنند. این نوع موتورهای کرکره برقی نسبت به موتورهای تیوبلار گرانتر هستند و میزان تردد مجاز آنها نیز از موتورهای تیوبلار بالاتر است. استفائده از این کرکره‏ها معمولا برای جاهایی با تردد بالا مانند کرکره برقی پارکینگ توصیه می‏شود. در مجموع و با توجه به واردات گسترده موتورهای ساید در سالهای اخیر، قیمت این نوع از موتورها بسیار رقابتی بوده و با توجه به قدرت و قیمت استفاده از این نوع موتور کرکره بسیار متداول شده است. برای اطلاع از قیمت این موتورها می‏توانید از سایت www.diakodoor.com دیدن کنید.

3042 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان