نصب کپس تیغه کرکره

کپس کرکره برقی برای انواع تیغه های آلومینیوم تک پل، دوپل، غضروفدار، فومدار و ... . همچنین برای تیغه های پلی کربنات هم کپس مخصوص خودش استفاده خواهد شد. زمانی که تیغه¬های کرکره برقی به داخل هم می¬روند و در مسیر ریل خود بالا پایین می¬روند، به دلیل بسته نشدن قسمت انتهایی تیغه، بصورت افقی از هم در آمده و در نتیجه به ریل ها برخورد کرده و باعث صدای زیادی می¬شوند و همچنین از طرفی کل کار از تنظیم در خواهد آمد. برای اینکه این حرکت افقی اتفاق نیفتد از قطعه¬ای به نام کپس تیغه کرکره استفاده می شود. پس از جا انداختن تیغه ها به داخل همدیگر به قسمت انتهایی آنها کپس را پرچ ، پیچ و یا منگنه بادی می زنند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 


انواع کپس کرکره برقی


کپس کرکره برقی یکی از اجزای مهم در ساختار کرکره برقی می¬باشد که که کار کپس¬های کرکره برقی، نگه داشتن تیغه¬ها و جلوگیری از حرکت کردن انها بر روی یکدیگر می¬باشد همچنین کپس¬های کرکره برقی،به علت شکل قوس داری که دارد مانع گیر کردن تیغه ها به پیچ یا پرچ داخل ریل می شود . کپس¬های کرکره برقی در انواع مختلف برای تیغه های مختلف طراحی و ساخته شده است.
1- کپس¬های کرکره برقی تیغه تک جداره به لبه داخلی تیغه بسته شده تا از زخیم شدن آن، که می تواند مشکلاتی همچون گیر کردن به داخل ریل را همراه داشته باشد جلوگیری کند.
2- کپس¬های کرکره برقی تیغه دوجداره در انواع مختلف کپس تیغه دوجداره تک پل و کپس تیغه دو جداره دو پل و کپس تیغه دو جداره بدون پل ساخته می شود که باید طبق انتخاب تیغه کپس مورد نظر هم خریداری شود .
3- کپس¬های کرکره برقی دو جداره تک پل که برای تیغه های دوجداره تک پل ساخته شده و به راحتی می توان تیغه های تک جداره تک پل را با آن ثابت کرد به طوری که روی پایه کپس تیغه دوجداره تک پل یک شیار وجود دارد که قرار است پل تیغه آنجا قرار گیرد .
4- کپس¬های کرکره برقی تیغه دوجداره دو پل برای محکم کردن تیغه های دو پل روی یکدیگر به کار می رود به طوری که اجازه بازی کردن تیغه ها برای حرکت کردن به چپ و راست را نمی دهد و می تواند با پیچ یا پرچ به تیغه وصل شود.
5- کپس¬های کرکره برقی تیغه دو جداره بدون پل که هیچ شیاری روی پایه خود ندارد زیرا قرار است برای تیغه های بدون پل استفاده شوند و نیازی به شیار ندارند .

اگر قصد خرید کرکره برقی پنجره ، انواع کرکره پنجره ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید. 

 


نحوه نصب کپس کرکره برقی


برای این کار در مرحله مونتاژ، تیغه ها را به صورت پنج تایی یا سه تایی مونتاژ کنید و کپس ها را با استفاده از چکش به داخل شیار هر تیغه وارد کنید. برای اینکه کپس¬های نصب شده جابجا نشوند نیاز است تا آن را محکم کنیم این کار را می توان با پیچ سرمته یک سانتی و یا با استفاده از پرچ انجام داد. برای این منظور دو سوراخ در محل مشترک قرارگیری تیغه و کپس بزنید و با استفاده از پرچ کپس ها را بر روی تیغه ها محکم کنید. برای اطلاع از قیمت کرکره برقی پنجره و انواع کرکره پنجره می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.
1- نصب کپس کرکره برقی با پیچ سر مته
پیچ های سر مته نوعی پیچ هستند که نیازی به سوراخکاری ندارند زیرا خودشان دارای یک مته در ابتدای پیچ هستند که زمان بستن پیچ خودش عمل سوراخکاری را نیز انجام می¬دهد. در انتخاب پیچ برای کپس کاری باید توجه نمود که طول پیچ از ضخامت تیغه بیشتر نباشد، در غیر این صورت تز طرف دیگر تیغه بیرون زده و به داخل ریل گیر می¬کند و حتی می¬تواند به تیغه های دیگر آسیب رساند.
2- نصب کپس کرکره برقی با میخ پرچ
میخ پرچ وسیله¬ای مطمئن برای کپس کاری است. اگر قصد دارید از میخ پرچ برای کارتان استفاده کنید باید میخ پرچ مناسب برای این کار را انتخاب کنید که طول میخ پرچ از ضخامت تیغه بیشتر نباشد و جنس تیغه نیز آلومینیوم باشد. میخ پرچ¬های استیلی بسیار محکم هستند و کار با آن کمی مشکل است.
3- نصب کپس کرکره برقی با میخ تیپو
میخ های تیپو اغلب در صنایعی که با چوب سروکار دارند استفاده می شود. از میخ های تیپو برای کپس زدن به تیغه ها استفاده می¬شود زیرا نیازی به سوراخکاری  و صرف زمان زیاد ندارد و کافی است که تیپو را به تیغه چسبانده و شلیک کنید. از دیگر مزیت های میخ تیپو میتوان به تمیزکاری آن اشاره کرد که فقط رد یک سوراخ ریز را از خود به جا می¬گذارد که قابل رویت نیست.

 

 
جمع بندی
کپس کرکره برقی نگهدارنده ای از جنس پلاستیک است که یکی از اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی به شمار می روند. محل نصب کپس ها بر روی تیغه های کرکره برقی می باشد و وظیفه نگهدارنده برای تیغه ها را دارد، بطوری که در هر طرف تیغه یک کپس قرار می گیرد و مانع جابه جایی عرضی تیغه ها می شود زیرا این جابه جایی می تواند در هنگام حرکت تیغه های کرکره برقی درون ریل ها مشکل ساز باشد پس به همین منظور کپس ها را نصب می کنیم. برای خرید انواع کپس کرکره برقی و یا دریافت قیمت به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

2712 رتبه بندی این مطلب:
4/7
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان