چه قطعاتی در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد دارد؟

چه قطعاتی در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد دارد؟
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی صنعت درب های اتوماتیک، این فناوری به اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای رسید. استفاده از این نوع درب ها تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت نمای ورودی ساختمان ها داشته و قابل استفاده در هر مکانی هستند. فضایی که برای اجرای این درب ها لازم دارید مسئله مهمی نیست چرا که این درب ها در هر ابعادی قابل کار گذاشتن هستند. همچنین به کارگیری این درب ها موجب بیشترین بهره برداری از کمترین فضا است.

 


با توجه به این که این نوع درب ها قابلیت کاربری بی شماری دارند بنابراین می توان از آن ها در اماکن عمومی از قبیل مجموعه های تجاری یا اداری، بانک ها، ارگان ها، بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها و غیره به کار گرفت. گفتنی است این نوع از درب ها برای مراکزی که مراعات نمودن موازین بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است بسیار کاربردی می باشد.

چه قطعاتی در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای استفاده شده است؟

هر نوع درب به نوبه خود بایستی از برخی ابزارآلات جهت تشکیل شدن استفاده کند. اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای نیز از این قضیه مستثنی نیست. در طراحی، ساخت و اجرای این نوع درب ها نیز از برخی وسایل و متریالی استفاده می شود که این درب ها را وسایلی کارآمد، در جهت بهبود عبور و مرور افراد تبدیل سازد. برخی از این قطعه ها در ادامه بیان شده اند.

سیستم مرکزی یا Cntrol Box

این قطعه وظایف حساسی را بر دوش دارد از جمله وظایف این سیستم می توان به برنامه ریزی و نظارت، تنظیم نمودن سرعت باز شوندگی درب و بسته شدن آن، تنظیم کردن حرکت آهسته باز و بسته شدن، تنظیم نمودن این که چه مقدار درب باز بماند و غیره اشاره کرد.

موتور اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتور این نوع از درب ها به صورت چپ گرد یا خلاف آن فعالیت داشته و با این کار خود تسمه را به حرکت در آورده و باعث چرخیدن هنگرها می شود پس از این اقدام درب اتوماتیک شیشه ای حرکت می کند.

ریل و کاور اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

برای اجرای این نوع درب ها همه متعلقات روی آن کار گذاشته می شود، و فقط در آخر یک کاور روی ریل اصلی کشیده شده و گردش آن به طور کشویی بوده یا این که به صورت نر و مادگی اجرا می شود.

تسمه اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

وظیفه تسمه این است که خود را به گردن غلطک انداخته و از سوی دیگر خود را به دور موتور اتصال دهد تا با حرکت کردن موتور موجب عملکرد تسمه شود.

هنگر یا آویزان کننده اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

این قطعه کارآمد از دو غلطک استفاده می کند که آن ها روی ریل جای می گیرند. آویزان کننده همان گونه که از اسمش پیداست از یک سو به تسمه و از سوی دیگر به لت متصل می باشد. فعالیت این قطعه می تواند موجب به حرکت درآمدن درب شود.

غلطک اپراتور درب

این قطعه توسط تسمه به چرخش در می آید. بدین صورت که موتور تسمه را می چرخاند تسمه نیز با نیرویی که از موتور می گیرد موجب چرخش غلطک می شود.

متوقف کننده درب

برای آن که درب ها تا حد معینی که تعریف شده باز شوند بایستی از یک متوقف کننده استفاده نمایند. بدین ترتیب که زمانی که برق در موتور جریان پیدا کرد لت ها باز می شوند این باز شدن اندازه مشخص باز شدن را برای درب تعریف می کند.
 

چشم الکترونیک مادون قرمز درب

چشم الکترونیک که توسط اشعه مادون قرمز فعالیت می کند در لای این درب ها کار گذاشته می شود. این استفاده به منظور آن است تا زمانی که فردی در بین درب قرار گرفت، درب بسته نشود. این قطعه کارآمد برای درب هایی که در مکان های پر رفت و آمد کار گذاشته شوند مناسب است. ارتفاع مناسبی که چشم الکترونیک مادون قرمز کار گذاشته می شود معمولا 60 سانتی متر می باشد.

کاور اپراتور درب

از کاور به عنوان یک ابزار جهت پوشانندگی روی ریل اصلی بهره وری می شود و چشم الکترونیک که در قسمت بالای درب است روی این کاور اجرا می گردد.

باطری جهت پشتیبانی

زمانی می رسد که برق شهری قطع می شود بنابراین برای این مواقع نیز باید راه چاره ای اندیشید. باطری کمک می کند تا هنگامی که برق قطع شد درب باز و بسته شود.

 

 

 

65 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
  • اراک – کیلومتر ۵ جاده تهران – روبروی حاجی آباد – درب های اتوماتیک دیاکو
  • 086-34132878
  • 09123593759
  • Diakodoor01@gmail.com
Loading
دی ان ان