کاربرد درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی مکانیزمی قدرتمند برای مصارف مختلف از جمله ورودی انبار، کارخانجات و ادارات دولتی و راه حلی کارآمد برای محل هایی با تردد بالا و درب¬های سنگین می¬باشد. با استفاده از یک مکانیزم ساده و در عین حال موثر شما می توانید یک دروازه ورودی تمام اتوماتیک برای پارکینگهای خود داشته باشید. ساختار کلی درب بازکن اتوماتیک ریلی به شکلی است که یک لنگه درب که به طور معمول به صورت کشویی و بر روی ریل به سمت چپ یا راست حرکت می کند و فضای ورودی را به صورت کامل باز می کند. دربهای اتوماتیک ریلی برای مکانهایی استفاده می شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ احتیاج دارند و یا اندازه درب بازکن اتوماتیک ریلی به قدری بزرگ و سنگین است که استفاده از مدلهای دیگر مانند درب بازکن ریلی کشویی یا زیر سقفی یا زیر سطحی مقرون به صرفه نیست. اگر قصد خرید جک بازویی ، جک درب ورودی ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 


 
مکانیزم درب اتوماتیک ریلی


جک ریلی برای درهایی با عرض حداکثر ۷ متر و با تحمل وزن تا ۱۶۰۰ کیلوگرم مناسب می باشد که متراژ و وزن درب ذکر شده برای درب صنعتی می باشد. موتورهای ساخت ایتالیا از بهترین موتورهای جک ریلی و جک بازویی هستند که عملکردی کاملا بی صدا و نرم دارند . در درب بازکن ریلی، در انتهای درب کشویی، موتور جک ریلی نصب می شود و با استفاده از یک رابط به نام دنده شانه¬ای به درب اتصال پیدا می¬کند. مدار جک ریلی همانند مدار جک بازویی است که در برابر نوسانات برق بسیار حساس بوده و باید حتما قبل از ورود جریان برق به مدار از یک محافظ برق استفاده کرد. اکثر برد های جک ریلی همانند جک بازویی دارای قابلیت تنظیم دور موتور و کم شدن دور آن در انتهای کار و ترمز را دارد. در نصب جکهای ریلی نیاز است که روان سازی درب ریلی انجام شود و این موضوع بسیار پراهمیت و قابل توجه می¬باشد. برای اطلاع از قیمت جک بازویی و انواع جک پارکینگی می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


کاربرد درب¬های اتوماتیک ریلی


1- زمانی که به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه درب به قدری بزرگ باشد که استفاده از مدلهای مشابه مقرون به صرفه نباشد. 
2- معمولا باز و بسته شدن این درب کم صدا می باشد. البته از جمله معایبی که برای این نوع دربها می توان برشمرد، داشتن فضایی معادل اندازه ی خود درب در سمت چپ یا راست آن است.

 


 
چگونگی نصب درب اتوماتیک ریلی


درب اتوماتیک ریلی دارای انواع مختلفی از قطعات و یراق آلات است و به این صورت است که یک لنگه درب بازکن اتوماتیک ریلی که دارای عرض دو و نیم متر بوده، به صورت کشویی به سمت راست یا چپ رفته و محیط ورودی را به کلی باز می¬کند. در نصب درب اتوماتیک، بعد از سیم کشی لوازم جانبی باید مرحله شناسایی لوازم جانبی را انجام دهید. جهت انجام این کار باید با استفاده از کاتالوگ راهنمای برد این امر را می توان انجام داد. تنوع در نوع بردهای موجود در بازار و ارائه آپشن های مختلف از سوی سازنده بردها باعث می شود که حتما از کاتالوگ استفاده کرد. بخش نصب درب بازکن ریلی را نصاب درب بازکن اتوماتیک ریلی انجام می¬دهد. کیفیت و صحت عملکرد این نصب ها بر نحوه کار درب ریلی بسیار تاثیر گذار است؛ بنابراین برای انتخاب نصاب مناسب باید از کارشناسان خبره در این زمینه بهره برد.


مزایای نصب درب اتوماتیک ریلی


۱- جایگزین نیروی انسانی بدون پیاده شدن از خودرو جهت بازکردن دستی درب اتوماتیک ریلی پارکینگ و تنها با فشاردادن یک شستی روی یک ریموت درب ریلی اتوماتیک برای باز و بسته شدن درب بازکن ریلی پارکینگ.
2- صدای زیادی تولید نمی¬کند.
3- زمانی که مانعی سر راه درب بازکن ریلی باشد، با استفاده از چشم الکترونیکی توقف می¬کند.

 


 
جمع بندی
امروزه استفاده از درب اتوماتیک ریلی و کشویی و درب بازکن های ریلی به دلیل کم صدا بودن و زیبایی همچنین کم جا بودن آن در مجتمع های مسکونی و تجاری رو به افزایش است. از محدودیت های درب بازکن ریلی می توان به سرعت پایین آن هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک و الزام داشتن فضایی آزاد معادل اندازه خود درب ریلی اتوماتیک در سمت چپ و راست آن اشاره کرد. با سرمایه گذاری اندکی که برای نصب درب اتوماتیک در منزل یا محل کار در هزینه های بی شماری صرفه جویی می کنید. این هزینه ها مانند هزینه های نیروی انسانی، سلامتی و بسیاری هزینه های دیگر هستند که با سرمایه اولیه مورد نیاز برای نصب درب اتوماتیک قابل مقایسه نیستند. از درب بازکن ریلی می توان در پارکینگ های مسقف و باز استفاده کرد. زیرا که باز و بسته شدن این درب اتوماتیک کم صدا است و برای ساکنین، ایجاد مزاحمت نمی¬کند. بسیاری از شرکتها مانند شرکت دیاکو خدماتی مانند فروش و نصب درب اتوماتیک ریلی را انجام می¬دهند که با توجه به نیاز خود می‏توانید از انواع خدمات این شرکت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.


 

1993 رتبه بندی این مطلب:
5/0
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان