کاربرد درب شیشه ای ریلی


ورودی اتاق ها و درب اصلی ساختمان با استفاده از درب ها امن شده و از سایر قسمت های ساختمان جدا می شود. علاوه بر کاربرد اصلی (ورود و خروج) درب ها می توانند در زیبایی داخلی و خارجی ساختمان تاثیر به سزایی داشته باشند. امروزه در طراحی داخلی و خارجی ساختمان ها انتخاب درب متناسب با فضا جزو دستور کار طراحان ساختمانی است. همانطور که می دانید درب ها انواع بسیار زیادی دارند که در میان آنها درب شیشه ای ریلی و کشویی به خاطر جلوه و کاربردش در فضاهای اداری، تجاری و ... بسیار پرطرفدار شده است. در ادامه شما را با کاربرد درب شیشه ای آشنا خواهیم نمود.


 
انواع درب شیشه ای


درب شیشه ای همانطور که از نامش پیداست از مواد شیشه ساخته شده و فضای پشت آن کاملا مشهود می باشد. البته مدل هایی از این نوع درب ها وجود دارد که دو طرفش مشخص نیست. انواع این نوع درها می توان به درب شیشه ای ریلی و درب شیشه ای لولایی اشاره نمود.

 

 

درب شیشه ای لولایی


درب لولایی بر روی یک سیستم ماژولار نصب می شود. نصب این نوع در بسیار آسان است. اما برای عمر طولانی بهتر است که در زمان نصب از افراد حرفه ای استفاده کنید. درب های لولایی در کنار یکدیگر یا کنار دیوار مانند بال پروانه باز و بسته می شوند. ایرادی که می توان به این نوع درب ها گرفت، اشغال بیش از حد فضا است و باید گفت اصلا مناسب فضاهای کوچک نیست. از ویژگی های این درب می توان به موارد زیر اشاره نمود:
•    درب شیشه ای لولایی چنانچه مجهز به سیستم و ابزار خاص خود شود قابلت قفل شدن و امنیت را دارد.
•    عدم محدودیت سایز حتی در ارتفاع از ویژگی های بارز این نوع درب ها محسوب می شود.
•    درب شیشه ای می تواند انتخاب مناسبی برای تمام فضاها باشد.
•    اگر از مواد با کیفیت تولید شده باشد، قابیت ضد حریق بودن را دارد.
•    درب شیشه ای کشویی قابلیت غیر خودکار برای باز و بسته شدن دارد.

 


 
درب شیشه ای ریلی


درب های ریلی برخلاف درب های لولایی، روی ریل خود حرکت کرده و در زمان باز بسته شدن فضایی را اشغال نمی کنند. همچنین این درب ها می تواند به سیستم خاصی وصل شده و با استفاده از سنسور به طور خودکار باز و بسته شود. این ویژگی می تواند ورود و خروج افراد را نیز کنترل کند. علاوه بر این درب های ریلی بی صدا بوده و در زمان باز و بسته شدن صدایی از خود تولید نمی کنند. ریل این درب ها ضد اصطحکاک بوده و قابلیت استفاده مادام العمر را دارد. اگر غلطک های درب ریلی به طور مخفی نصب شود به هیچ عنوان قابل رویت نمی باشد.


کاربرد درب های شیشه ای


برای آشنایی بیشتر با درب های شیشه ای لازم است که کاربرد آن را نیز بدانید. در تمام مکان های مورد استفاده درب های شیشه ای شاهد جلوگیری از اتلاف انرژی به مقدار زیادی خواهید بود. به طور میانگین درب‌ شیشه‌ ای می تواند 30 الی 50 درصد در مصرف انرژی ساختمان صرفه جویی کند. این درها در فصول سرد سال، گرمای ساختمان و در فصول گرم سال سرما و هوای مطبوع داخل ساختمان را حفظ می‌ کنند.

 

درب شیشه ای بالکن


یکی از موارد استفاده اصلی درب های شیشه در بالکن ها است. علت آن هم ویژگی هایی است که درب های شیشه ای داشته اما سایر درب ها از آن بی نصیب هستند. درب های شیشه ای بدون آنکه آسیبی به آنها وارد شود و در طول عمر آنها تاثیر منفی گذاشته شود، به راحتی قابل شست و شو هستند. از آنجایی که درب های شیشه ای عایق صدا هستند می توانند انتخاب مناسبی برای بالکن ها باشند. قابلیت بعدی درب شیشه ای بالکن ضد حریق بودن آن است که مزایای آن را دو چندان می کند. از آنجایی که شیشه مانع عبور نمی شود، می تواند انتخاب مناسبی برای بالکن ها باشد.

 


 
درب شیشه ای راه پله 


از دیگر مکان هایی که امروزه استفاده از درب شیشه ای در آن باب شده است راه پله ها هستند. اگر دقت کرده باشید در ساختمان سازی های مدرن، طبقات با درب های شیشه ای از هم جدا می شوند. این موضوع می تواند کمک بسیار زیادی به امنیت واحدهای ساختمانی کرده و همچنین از ورود آتش به طبقات جلوگیری کند.
 

درب‌ اتوماتیک شیشه‌ ای بانک‌


جالب است بدانید که شیشه درب های بانک از لحاظ مواد با سایر درب های شیشه ای بسیار متفاوت است. بنابراین آنها طوری ساخته می شوند، که کاملا ضد ضربه باشند. در بعضی مواقع این درها با نوارهایی که روی آن نصب می شود ضد ضربه می شوند. همچنین گاهی شیشه را از موادی می سازند که این میواد باعث ضد ضربه شدن شیشه می گردد.

 


درب شیشه ای سرویس بهداشتی


امروزه برای سرویس های بهداشتی از درب های شیشه ای استفاده می گردد. از آنجایی که شیشه به راحتی قابل شست و شو است می تواند انتخاب مناسبی برای سرویس های بهداشتی باشد. این اماکن نیاز به شست و شو بسیار داشته و عموما مرطوب است، طول عمر شیشه در برابر آب بسیار بالا است پس در صورتی که این درب ها کدر شود کاملا انتخاب مناسبی برای سرویس های بهداشتی خواهند بود.

323 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:IfExists:ArticleVoting]
[EasyDNNnews:ArticleGoodVotesCount] [EasyDNNnews:ArticleBadVotesCount]
[EasyDNNnews:EndIf:ArticleVoting]
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان