کپس تیغه کرکره

کپس تیغه کرکره، به درپوشی گفته می شود که در دو طرف تیغه کرکره متصل می ‌شود و جلوی سروصدا و لغزش را می گیرد. لازم است که این درپوش قابلیت ضربه پذیری بالایی داشته باشد در نتیجه جنس مواد به کار رفته در آن بسیار مهم است. کپس های تیغه کرکره در انواع مختلفی تولید می‌شود و وظایف مختلفی مانند جلوگیری از نفوذ رطوبت، گرد و غبار، حشرات، جلوگیری از رها شدن تیغه‌ها از هم و ... را بر عهده دارد. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هر تیغه کرکره نیازمند کپس های تیغه کرکره متناسب است. کپس ABS از مواد درجه یک به رنگ کرم ساخته شده است و کپس طوسی از نوع کپس های درجه ۲ بوده و معمولا به رنگ طوسی هستند . اگر قصد خرید نمای کرتین وال و اجرای نمای کرتین وال را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 


 
قابلیت کپس های تیغه کرکره


•    جلوگیری از لغزش و رها شدن تیغه‌ های کرکره از هم
•    جلوگیری از ایجاد سر و صدای اضافی در هنگام باز و بسته شدن کرکره
•    جلوگیری از نفوذ آب
•    جلوگیری از نفوذ حشرات و گرد و غبار
•    زیبایی ظاهری کرکره
 

در هنگام نصب کپس تیغه کرکره به این نکات توجه کنید
نکاتی وجود دارند که در هنگام نصب کپس تیغه کرکره باید به آن ‌ها توجه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کپس های نصب شده از خروج تیغه دیگر از قسمت مادگی جلوگیری کرده و  تاثیری بر روی قسمت نری آن ندارند و تنها جلوی قسمت مادگی تیغه را می‌گیرند. این تیغه ‌ها به این صورت به یکدیگر متصل می ‌شوند که نری تیغه پایینی درون مادگی تیغه بالایی قرار گرفته و به شکل کشویی تیغه‌ ها داخل یکدیگر قرار می‌گیرند. به منظور افزایش سرعت کار قبل از نصب، تیغه ‌ها را به شکل 5 عددی به هم وصل کنید. برای رسیدن به این منظور لازم است به این نکته توجه کنید که تیغه‌ ها باید از چه قسمتی وارد تیغه ‌های قسمت بالا شوند. سمتی که تیغه آخری می ‌شود را نباید کپس کرکره برقی بزنید. در همین حال به طور کامل باید کپس طرف مقابل را بزنید. از پرچ‌ های 3.5 می ‌توانید برای محکم کردن استفاده کرده و با روشن کردن موتور اجازه دهید تیغه‌ها دور رول بپیچند. برای اینکه اضافه کردن سری بعدی تیغه ‌ها برای شما راحت تر باشد می‌توانید چهار یا پنج تیغه را در حالت آزاد قرار بدهید ولی برای اینکه تنظیم تیغه‌ها برایتان مشکل نشود نباید همه تیغه‌ها را یکجا نصب کنید. برای اطلاع از قیمت نمای کرتین وال و اتصالات نمای کرتین وال می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


 
انواع کپس تیغه کرکره


کپس ABS


برای ساخت کپس   ABSاز مواد مرغوب درجه یک استفاده شده و به رنگ کرم ساخته می‌ شود. به این نوع کپس، کپس تیغه کرکره شفاف نیز گفته می‌شود. استقامت کپس ABS بالا بوده و قابلیت ضربه پذیری قابل توجهی دارد به همین دلیل به راحتی نمی‌ شکند. استقامت این نوع کپس باعث می‌شود که به راحتی قادر باشد تیغه کرکره شفاف را در کنار هم نگه دارد. کیفیت ساخت کپس ABS تاثیر زیادی بر روی عملکرد صحیح آن دارد. متاسفانه در بازار کپس ‌های ABS وجود دارند که نرم بوده و فاقد استقامت لازم برای نگه داشتن تیغه کرکره شفاف می باشند. برای محکم کردن کپس ABS از یک پیچ خودکار 3*13 استفاده می ‌شود. به منظور افزایش استحکام کرکره برقی و همچنین کاهش سر و صدای کرکره قبل از بسته شدن پیچ ‌ها ر دو طرف تیغه کرکره شفاف و زیر پیچ ‌ها برای عرض‌های زیاد یک ردیف نوار برزنتی قرار داده می‌ شود. همچنین لازم است دو عدد کیس در چپ و راست تیغه به ازای هر ردیف تیغه کرکره شفاف قرار داده شود. 
 


کپس طوسی


نوع دیگر کپس تیغه کرکره موجود در بازار کپس طوسی است. برای ساخت کپس طوسی از مواد درجه دوم استفاده می ‌شود و همانطور از که اسم این نوع کپس مشخص است رنگ آن طوسی می ‌باشد. کپس طوسی را می‌ توان جنس درجه دوم کپس تیغه کرکره دانست.

 

 


جمع بندی


به طور کلی کیفیت و نصب صحیح کپس تیغه کرکره دارای اهمیت زیادی است و تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد تیغه‌ های کرکره در زمان باز و بسته شدن دارد. انواع کپس در بازار موجود است که معمولاً از جنس پلاستیک و گاهاً فلز می ‌باشند. نوع درجه یک کپس های تیغه کرکره که از مواد درجه یک ساخته شده کپس ABS می ‌باشد که دارای رنگ کرم است. کپس طوسی هم نوع دیگری است که از مواد درجه دو ساخته شده و رنگ آن طوسی است. لازم است انتخاب و خرید خود را از شرکت‌ های معتبر مانند دیاکو انجام دهید. در بازار کپس‌ های تیغه کرکره نامرغوب نیز وجود دارند که نمی ‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.  شرکت دیاکو کار تولید و پخش انواع کرکره های برقی را به همراه کپس تیغه کرکره با بهترین قیمت انجام می دهد. برای خرید انواع کپس تیغه کرکره با کیفیت و یا دریافت قیمت به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

1938 رتبه بندی این مطلب:
2/0
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان