یاتاقان کرکره

یاتاقان کرکره از قطعات موردنیاز برای نصب کرکره برقی می باشد. برای نصب کرکره برقی به قطعات و متعلقات خاصی نیاز می باشد. مثلا در پکیج موتورهای ساید، اکثر اقلام موردنیاز مانند یاتاق کرکره، صفحه انتقالی شفت کوچک به شفت اصلی، صفحه موتور اندکپ یا همان شفت کوچک، صفحه اتصال موتور به ریموتها و مدار موجود می باشد و دیگر نیازی به تهیه این اقلام نمی باشد. بقیه اقلامی که برای نصب کرکره برقی نیاز دارید نیز موتور کرکره برقی، چشمی فلاشر یو پی اس کرکره برقی، تیغه کرکره، رسیور و ریموت می باشد. قطعات مورد نیاز برای نصب کرکره برقی به طور خلاصه عبارتند از: یاتاقان، لوله فلزی، صفحه پلیت، اندکپ، ارتالون، کاور و جاقفلی. در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را درباره یاتاقان کرکره ارائه دهیم. اگر قصد خرید درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 


مدلهای یاتاقان


یاتاقان در انواع مختلفی وجود دارد  و برای هر نوع موتور کرکره برقی متفاوت است. یاتاقان کرکره در دو مدل زیر است.


•    یاتاقان موتور ساید


•    یاتاقان موتور تیوبلار


یاتاقان موتور تیوبلار قطعه ای است که روی یک سمت صفحه پلیت نصب می شود که برای کار، این قطعه را روی صفحه پلیت پیچ می کنند. این قطعات دارای یک محور گردان هستند. یاتاقان کرکره را به وسیله میله ای به نام اندکپ که در داخل همان محور گردان است، قرار می دهند و بدین ترتیب مکانیزم گردش کرکره برقی را آماده می کنند. هر سمت لوله که در آن موتور تیوبلار نصب می شود در طرف مقابلش یاتاقان و اندکپ وظیفه گردش لوله را بر عهده می گیرند. پس این به این معنی است که انتخاب یک یاتاقان کرکره خوب و مناسب بسیار مهم است، زیرا این قطعه یک قطعه بسیار مهم در حرکت کرکره برقی و بی صددا یا کم صدابودن آن است.

 

 

انواع اندکپ یاتاقان:


اندکپ هایی که همراه با یاتاقان هستند از شفت و پولک تشکیل شده اند. این پولکها از یک طرف توسط یک سری پیچ به لوله کرکره برقی وصل می شوند و از سمت دیگر در قسمت داخلی یاتاقان جایگذاری می شوند. این مدل اندکپ بلبرینگ ها در برابر شکستگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند. اندکپ پی وی سی دو بلبرینگه در محور اندکپ و در قسمت زیرین پوشش پی وی سی اندکپ قرار می گیرند. اندکپ های پی وی سی را فقط می توانید با پرچ و یا پیچ بر روی لوله ها نصب کنید.


کاربرد اندکپ و بلبرینگ


اندکپ و بلبرینگ از قطعات جانبی کرکره برقی است که یک سر آن به شفت جوش داده می شود و سر دیگر آن به وسیله یاتاقان به صفحه پلیت متصل می گردد. اندکیپ بلبرینگ ها در انواع pvc و همراه یاتاقان می باشد که سایز آن 6 سانتی متر می باشد بار یک طرف کرکره برقی بر روی اندکیپ بلبرینگ می باشد زیرا در یک سمت این وسیله موتور و در سمت دیگر آن تیغه کرکره قرار گرفته به همین دلیل می توان گفت که تکیه اصلی کرکره برقی بر روی اندکیپ بلبرینگ است.  برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک پارکینگ و نصب درب اتوماتیک می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.


کاربرد صفحه پلیت

 
صفحه پلیت به عنوان پایه اصلی در موتور کرکره برقی و به صورت جفتی مورد استفاده قرار می گیرد. سمت بالای موتور از دو نقطه به صفحه پلیت متصل می شود و در مرکز صفحه پلیت قرار می گیرد. نحوه قرارگیری صفحه پلیت مانند دو گوش می باشد که در اطراف قوطی های کار در دو طرف نصب می شود. این مدل از قطعات درب اتوماتیک کرکره ای وظیفه نگه داشتن اندکپ و موتور را به عهده دارد. صفحه پلیت متناسب برای انواع مختلف موتورهای کرکره برقی موجود می باشند. صفحه پلیت ها در مدل شیاردار و لبه دار موجود می باشند که صفحه پلیت شیار دار در دو اندازه و ضخامت های متفاوت موجود می باشند.


مشخصات اندکپ 80 فلزی و پلاستیکی کرکره برقی


این اندکپ بلبرینگ گرد بوده و قطر آن 80 میلی متر می باشد. با توجه به این اندازه و پلاستیکی بودن این اندکپ، می توان آن را برای موتور های ظریف تیوبلار کرکره برقی به کار برد  .اندکپ بلبرینگ ها قطعاتی در انتهای شفت هستند که این شفت در سمت دیگر به موتور کرکره برقی متصل است. موتور باعث به حرکت در آمدن شفت می شود، تیغه کرکره برقی به دور شفت می گردد و باعث باز شدن ورودی می گردد. اندکپ بلبرینگ برای حرکت شفت نیرویی تولید نمی کند و صرفا برای ایجاد سهولت در حرکت شفت به کار می رود.

 


 
جمع بندی
یاتاقان کرکره، برای نصب کرکره برقی است اما خود به تنهایی عمل نمی کند و باید به همراه بلبرینگ و اندکپ باشد تا بتواند مسیر حرکت را به درستی انجام دهد. بلبرینگ و اندکپ از قطعات موردنیاز برای نصب کرکره برقی است که یک طرف آن به شفت جوش داده می شود و طرف دیگر آن به وسیله یاتاقان کرکره، به صفحه پلیت وصل می شود. برای خرید این محصول و دریافت قیمت از شرکت معتبر دیاکو می توانید به آدرس سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید.

1912 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان