تلفن تماس و مشاوره
02144466699

انواع درب اتوماتیک کرکره ای

 درب اتوماتیک کرکره ای از نظر مکان مورد استفاده به موارد زیر تقسیم می شود:

1- درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگی

   در ورودی پارکینگ یا ورودی رمپ های که دارای محدودیت فضا می باشند استفاده می شود.

2- درب اتوماتیک کرکره ای مغازه ای

    امروزه دربهای مغازه های قدیمی که به صورت دستی حرکت می کردند منسوخ شده و درب های اتوماتیک کرکره ای جایگزین این نوع درب ها شده است.
 

3- درب اتوماتیک کرکره ای صنعتی

     موارد استفاده این نوع دربها برای انبارها، سوله ها و پارکینگ هایی با ابعاد بزرگ می باشد.
 

4- درب اتوماتیک کرکره ای پنجره ای

      کرکره پنجره ای برای پنجره ها و جلوی درب های نفرروی منازل مسکونی و ویلایی یا هر مکانی که امنیت آن مکان دارای اهمیت می باشد استفاده می شود.

 

انواع موتور درب اتوماتیک کرکره ای

موتور درب اتوماتیک کرکره ای شامل انواع مختلفی و بسیاری میباشد که از سالیان دور تا به حالا تغییرات زیادی در نوع و ویژگی موتور ها به وجود آمده است . در واقع نوع موتوری که برای کرکره برقی یک پارکینگ منزل انتخاب میشود و موتوری که برای درب کرکره ای یک سوله انتخاب میشود و یک موتوری که برای پنجره کرکره برقی انتخاب میشود کاملا متفاوت میباشد ، زیرا قدرت موتور و ویژگی های دیگر موتور برای این ۳ نوع درب باتوجه به وزن کرکره و اندازه کرکره متفاوت است. باتوجه به توضیحات فوق که متوجه شدیم تعداد و انواع موتور های گوناگونی موجود است، با این حال باتوجه به کیفیت و ویژگی موتور ها ، دو نوع موتور هستند که بیشترین کاربرد را دارد ، یکی موتور توبلار و دیگری موتور ساید زنجیری میباشد.


 

درب اتوماتیک کرکره  ‐ درب اتوماتیک کرکره ای

معمولاً درب اتوماتیک کرکره یا برای درب ورودی اصلی پارکینگ و یا برای جلوگیری از ورود افراد متفرقه به پارکینگ بعد از درب اصلی به عنوان درب دوم ( درب پیلوت ) نصب می شود. باید توجه داشت که درب اتوماتیک کرکره ای چه به عنوان درب اصلی پارکینگ و چه بعنوان درب دوم  و یا درب بعد از رمپ نصب شود نحوه ی اجرا و نوع موتور و تیغه آن تفاوتی ندارد. حتماً باید در ساخت درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ نکات ریز فنی مورد توجه قرار گیرد و در صورت امکان به رنگهای غیر سفید ساخته شود تا اینکه با نمای ساختمان هماهنگی بیشتری داشته باشد.

درب اتوماتیک کرکره ای امنیت و آسایش زیادی برای مشتریان دارد چرا که این درها ضدسرقت هستند و همچون دیوار بتونی عمل می کند که راه نفوذ عوامل بیگانه را به داخل ساختمان مسدود می کند. در کل می توان گفت ساختار دربهای اتوماتیک کرکره ای به گونه ای است با به وجود آوردن لایه بسیار مقاوم محافظ بسیار خوبی برای فضای درونی در برابر شرایط محیط بیرونی محسوب می شوند. دربهای اتوماتیک کرکره ای به صورتی طراحی شده که به هیچ عنوان اجازه ورود نور یا سروصدای اضافی محیط اطراف را به داخل می گیرند. گذاشته از تمامی مزایای درب های اتوماتیک کرکره ای هزینه تعمیر و نگهداری این دربها بسیار پایین است، بدنه درب اتوماتیک کرکره ای از هم بندشدن تیغه های باریک مسطح درست شده و از جنس آلومینیوم است. اگر هم یکی از تخته های باریک بدنه درب کرکره ای آسیب ببیند می توان به طور جداگانه آن را تعمیر کرد.

 

مزایای استفاده از درب اتوماتیک کرکره ای

سهولت استفاده و جابجایی 
اختیار در جلو ، امنیت بیشتر در مقابل سارق ها و
صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی اگر آن را با سیستم متصل کنید.
تشخیص نور یا سیستم اتوماسیون خانگی با برنامه نویسی شخصی.
به راحتي قابل شستشو مي باشد.
تنوع رنگی آن زیاد است تا آنجایی که می توان در دکوراسیون  فروشگاه یک هارمونی چشم نواز ایجاد  کرد.
از امنیت بیشتری نسبت به کرکره های سنتی برخوردار است و به آساني نمی توان آن را خراب کرد.
کار با آن راحت تر است زیرا نيازی به قفل کردن ندارد.
برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب می باشد.
قابلیت باز و بسته شدن دستی در صورت قطع برق را دارد.

کرکره اتوماتیک نوعی از کرکره می باشد که به وسیله موتور و با استفاده از قدرت برق عمل کرده و در محور عمودی ریلی بالا و پایین می رود. کرکره اتوماتیک را با استفاده از کنترل از راه دور(ریموت) به راحتی می توان باز و بسته کرد مزیت اصلی کرکره اتوماتیک فراهم کردن آسایش و راحتی کاربران است. درب کرکره ای نسبت به انواع دیگر درب هاب پارگینگی (ریلی، دولنگه و تک لنگه) از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد ( با احتساب هزینه ساخت درب های فلزی) و فضای اشغالی آن تقریبا صفر است.

 

نکات مهم در خرید درب اتوماتیک کرکره

نکات بسیاری برای خرید درب اتوماتیک کرکره ای وجود دارد که از اولین نکات مهم خرید درب اتوماتیک کرکره ای میتوان به ابعاد درب اشاره کرد. به این نکته باید توجه کرد که درب هایی که عرض آنها بیشتر از ۴ متر باشد از تیغه دوپل و شفت ضخیم تر و حداقل با قطر ۱۱۰ میلی متر استفاده کرد که باعث میشود استحکاک کمتر باشد و همچنین مدت عمر موتور کرکره اتوماتیک و تیغه ها بالاتر باشد . گزینه مهم دیگر انتخاب مناسب موتور میباشد که این انتخاب با توجه به ابعاد درب و همچنین تعداد تردد و باز و بسته شدن درب و سرعت باز و بسته شدن درب میباشد . درب اتوماتیک کرکره ای، نسل جدید درب های اتوماتیک هستند که به وسیله موتورهای مخصوص این نوع درب ها، اتوماتیک شده و به سمت بالا رول می شوند. اینگونه درب ها توسط ریموت که با مدار فرمان درب تنظیم شده، باز و بسته می شوند.

 

 

2662 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان