تعمیر جک درب اتوماتیک چگونه انجام می شود؟

این روزها در بازار و خانه های دور و اطراف، با محصولاتی به نام درب اتوماتیک برخورد می کنیم. زیبایی خاص آن ها از هر نوعی باشند، در نگاه اول جذب آن ها می شویم. ظاهر آن ها از همان ابتدا تکنولوژی را به ما القا می کند. اما در حین استفاده، وقتی خودکار عمل می کنند، جذابیت دو چندان می گردد. نسبت به درهای معمولی و سنتی، نیازمند مراقبت بیشتری می باشند. ورودی ها بایستی ایمن بخش محیط ها باشند. اگر مشکلی در ساختار این نمونه محصولات به وجود آید، دیگر فاقد فاکتور امنیت خواهند بود. برای این منظور، هر تولید کننده، تیمی متخصص برای نصب و تعمیر  در کنار خود خواهد داشت. در غیر این صورت، کافیست در بازار به دنبال نصابان حرفه ای این گونه تجهیزات باشید. به طور حتم در این زمینه افراد حرفه ای مشغول به فعالیت می باشند.
 

تعمیر جک درب اتوماتیک چگونه انجام می شود؟

تعمیر جک درب اتوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

نصب حرفه ای

درب های اتوماتیک بسیار متنوع هستند و شکل های گوناگونی دارند. همه آن ها برای نصب و راه اندازی به فردی دوره دیده و با تجربه نیازمند هستند. به طور معمول افراد تولید کننده و ارائه دهنده این محصولات، به شما کمک می نمایند. قطعات الکتریکی را به صورت آماده خرید و تهیه کرده اند، خود درب و قالب آن را متناسب با مکان ساخته اند و مسئولیت مونتاژ این بخش ها در محل انجام می گیرد. کسانی که می توانند نصاب باشند، قاعدتا در فرایند تعمیر نیز دخالت دارند. اطلاعات آن ها در این زمینه کم نیست. بنابراین دقت کنید که نصب را به کارشناس واگذار کنید، زیرا در این صورت در آینده به مشکلات کمتری برخورد خواهید داشت. همچنین نیاز به تعمیر و حتی تعویض در اثر استفاده، کاهش پیدا می کند.

گارانتی 

درب های اتوماتیک، بسته به کیفیت خود، از سازنده، گارانتی دریافت می کنند. حتی قطعات الکترونیکی آن دارای گارانتی های جداگانه ای می باشند. این ضمانت نامه در هنگام بروز مشکل به عنوان یک برگ برنده برای شما عمل می کند. البته اگر این اختلالات عملکردی محصول خریداری شده، در مدت زمان ضمانت شده باشد، به راحتی به فروشنده مراجعه کنید و از او بخواهید تا مشکل درب شما را حل نماید. چه تعمیر لازم باشد و چه تعویض، فروشنده و تولید کننده ملزم به همکاری هستند. زیرا برای این فروش تعهدی به نام گارنتی به شما داده اند. البته نوع مشکل ایجاد شده باید شامل گارانتی شده باشد. عموما مشکلات فنی در این حیطه می گنجد. به همین دلیل است که محصولات گارانتی دار امنیت و اطمینان خرید را بیشتر می نمایند. 

 

گارانتی

گارانتی

 

مشکلات عمومی منجر به تعمیر

درب های اتوماتیک در بخشی از تعمیرات مشابه هم عمل می کنند. زیرا ساختار همه اپراتورها با قطعات الکترونیکی در آن، تقریبا یکسان است. ریموت، سنسور، مدار فرمان و کنترل باکس در همه نمونه ها مشاهده می شود. بنابراین مشکلات این بخش ها در تمامی مکان ها یکسان مورد بررسی قرار می گیرد. حالا برخی تخصص بیشتری دارند و عده ای در این زمینه تجربه بیشتری کسب کرده اند.
گم شدن، تمام شدن باتری، شکستن ریموت از مشکلات معمول ریموت کنترل هاست که معمولا تعمیر آن ساده و جزیی است. البته اگر گم شود، می توانید یک کلید جدید از همان نوع از بازار گرفته و سپس آن را با برد سیستم خود هماهنگ کنید. در این هماهنگی و کد گذاری افراد متخصص تولید کننده، شما را یاری می کنند.
 

مشکلات عمومی منجر به تعمیر

مشکلات عمومی منجر به تعمیر

شرایط نگهداری دستگاه

سنسورها از جمله تجهیزاتی هستند که در صورت آلوده شدن و شرایط نامناسب نگهداری  به خوبی عمل نمی کنند. بنابراین در نگهداری از آن ها دقت نمایید. البته فرد نصب کننده باید آن را در شرایطی مناسب قرار دهد. در این صورت نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهند داشت. برد یا مدار فرمان قسمتی است که بین سنسور و ساختار اصلی درب های اتوماتیک ارتباط برقرار می نماید. به موتور مرتبط هستند و با فرمان دادن به این بخش، حرکت لازم را به انجام می رسانند. موتورها بایستی با توجه به توانایی و توان ذاتی خود انتخاب شوند. هر محیطی میزان تردد خاصی دارد. پس میزان باز و بسته شدن خودکار در این مکان ها متفاوت است. هر موتوری توان خاصی دارد. انتخاب مناسب روی ماندگاری طولانی مدت و عملکرد بهینه موتور تاثیر خواهد داشت. عملکرد خارج از ظرفیت یک موتور، باعث آسیب به آن و سوختنش می شود و زود از کار می افتد. می بینید، بیشتر این مشکلات به دلیل نصب غیر اصولی اتفاق می افتد.

مشکلات اختصاصی منجر به تعمیر

ساختار اصلی درب های اتوماتیک، یعنی آن چه که ما می بینیم، با هم فرق دارد. جنس و طرح و حتی در برخی موارد نحوه عمل متفاوت است. مشکلات این بخش ها بیشتر شامل آسیب های مکانیکی می باشد. کیفیت نامناسب و نصب نادرست، این وقایع را منجر می شود. این دو به تولید کننده مرتبط است. این که اقدامات ایمن سازی لازم را به انجام رسانده یا خیر؟ متریال آن با کیفیت هستند یا نه؟ اگر در این زمینه تخصص و اطلاعات ندارید، گارانتی به شما اطمینان می دهد. البته امروزه برند های شناخته شده و پر طرفداری در این زمینه فعالیت می کنند. آن ها همواره یک تیم کاملا متخصص برای نصب و تعمیر در کنار خود خواهند داشت. هر قطعه اگر درست جاگذاری و نصب شود، مشکلات متعددی که برخی شاهد آن هستند، اتفاق نخواهد افتاد. 

 

شرایط نگهداری دستگاه

شرایط نگهداری دستگاه

 
جمع بندی
فرقی نمی کند که چه نوع درب اتوماتیکی دارید و برای چه منظور استفاده می نمایید. به طور حتم عملکرد خودکار بر هزینه خرید این درب ها نسبت به نمونه های معمولی افزوده است. باید شرایطی فراهم شود که بتوانند مدت ها مورد استفاده قرار بگیرند. کار سختی نمی باشد. رعایت کیفیت در تولید، نصب اصولی، نگهداری و استفاده درست این هدف را به انجام می رساند. بنابراین هم تولید کننده هم مصرف کننده بایستی در این کار با هم همکاری نمایند. تولید کننده افراد کارشناس و حرفه ای در قالب تیم نصب دور هم جمع می کند. تیم تعمیر و گارانتی، حسن نیت را نشان داده و جلب اعتماد می کند. به عنوان خریدار نیز دقت و اقدامات لازم را به کار بگیرید و خرید مطمئن را به انجام برسانید.
 

283 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Loading
دی ان ان