تلفن تماس و مشاوره
09123593759

جک بازویی

جک بازویی از محصولاتی است که با هدف تبدیل درب¬های معمولی پارکینگ، ویلا و حیاط و سایر درب¬های لولایی ساختمانهای مسکونی و غیرمسکونی ساخته شده است. این مدل جک از محبوب ترین جکهای موجود برای دربها به حساب می¬آید که برای اکثر درب¬های تک لنگه ای، زاویه دار و درب¬هایی با وزن متناسب قابل استفاده است. جک پارکینگی بازویی بر روی یک سمت درب نصب می شود و با ساختاری که دارد، امکان باز و بسته کردن درب به صورت اتوماتیک و با کمک ریموت را فراهم می کند. نمونه ها و مدل های مختلفی از جک های بازویی وجود دارند که تفاوت آن ها در سرعت حرکت و عملکرد جک، جنس بدنه جک، دامنه حرکتی  آنو موارد دیگری است که با توجه به شرایط و نیاز های مختلف وجود دارند. در این مطلب به انواع جک پارکینگی و خرید درست اشاره ای داریم. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 

 

عوامل موثر بر قیمت جک بازویی پارکینگی

قدرت این جکها بر حسب قابلیت توانایی در جابجایی جرم یا وزن درب طبق کیلوگرم یا نیوتن مورد بررسی قرار می¬گیرند. در تعیین قیمت جک بازویی پارکینگ باید به متراژ دنده شانه موردنیاز نیز توجه داشت. بطور کلی برای تهیه جک پارکینگی بازویی، مبلغ پرداختی شما شامل موارد زیر است:
1- پک کامل جک شامل بازوها، چشمی¬ها، فلاشر، دستکهای نگهدارنده ابتدا و انتهای بازو، رابط پیچی دستک و بازو، ریموتها  و مدار فرمان مشتمل بر برد اصلی و خازن ها و باکس محافظ خواهد بود.
2- پک کامل جک شامل محتوای موتور اصلی مشتمل بر مدار اصلی و خازن داخلی و میکروسوییچ، چشمی¬ها، فلاشر، دستکهای اتصال به صفحه پلیت، ریموتها، صفحه پلیت فلزی که می¬توان بر حسب نیاز روی زمین یا بالای درب نصب کرد، سیم و سیم¬کشی از تجهیزات تا مدار کنترل به همراه نصب و راه اندازی  می¬شود.
 

 

متعلقات جک پارکینگی بازویی و جک پارکینگی ریلی 

در فرایند نصب و تعیین قیمت جک پارکینگ، ابزارهایی به کار می¬روند. در واقع، هر جک پارکینگی بازویی دارای 2 عدد بازو، برد مدار فرمان، باکس و ترانس، ریموت، چشمی فتوسل، فلاشر و دیگر ابزارهای نصب است. البته در مورد جک نایس و لایف، فقط به یک عدد ریموت نیاز دارید. جک درب ریلی، شامل متعلقاتی می باشد. از جمله این متعلقات می توان به موتور ریلی، شانه فلزی، ریموت، چشمی فوتوسل، فلاشر  و دیگر ابزارهای نصب اشاره کرد.

 

جک بازویی درب ورودی 

در بسیاری از ساختمان ها مانند ساختمان های اداری و تجاری تردد زیاد است ، به همین دلیل درب ورودی به طور دائم باز و بسته می شود. بنابراین نصب جک بازویی درب ورودی از نوع الکتروهیدرولیک گزینه مناسبی در این نوع اماکن خواهد بود. جک بازویی درب ورودی هیدرولیک از مقاومت بالایی برخوردار است و در شرایط سخت و تردد بالا به درستی کار می کند. برای ساختمان هایی که بیش از 30 واحد هستند نصب جک بازویی پارکینگ از نوع الکتروهیدرولیک توصیه می شود. امروزه در ساخت و ساز مدرن علاوه بر زیبایی و سهولت ، بهینه سازی در مصرف انرژی مورد نظر قرار می گیرد. بنابراین طراحان داخلی و یا معماران تغییراتی را در المان های یک ساختمان ایجاد نموده اند. از جمله این تغییرات می تواند به جک درب ورودی اشاره نمود که در سال های اخیر نصب انواع جک بازویی در بانک ها ، برج های مسکونی ، مراکز تجاری ، بیمارستان ها و غیره رایج شده است. در حال حاضر انواع جک بازویی درب ورودی با توجه به نیاز و درخواست مشتری قابل ارائه است. 

 

جک بازویی سیماران 

جک بازویی سیماران یکی از جک های بازویی تولید داخل با کیفیت بالا می باشد. این نوع جک به طور معمول توسط تولید کننده ها برای ساخت درب پارکینگ لولایی و بازویی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت سیماران با مشارکت شرکت های اروپایی فعالیت خود را با هدف انتقال تکنولوژی و تکمیل نمودن تولیدات خود آغاز نموده است. جک بازویی پارکینگی از جمله محصولات سیماران است که در تولید آن بسیار قدرتمند بوده است.

 

نصب جک بازویی 

برای نصب جک بازویی باید نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به هریک از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • برای قرار دادن پایه جک با کنده کاری فضای مناسب ایجاد کنید.
 • پایه جک را جوش دهید.
 • سیم کشی جک را انجام دهید.
 • مرکز کنترل و سنسور را نصب کنید.
 • لولاها را تقویت کنید.
 • روغن کاری درب را انجام دهید.
 • جک برای اتوماتیک کردن درب های ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که اگر قصد نصب جک بازویی را دارید باید به یک متخصص و کارشناس مراجعه کنید.

 

تعمیر جک بازویی

شرکت دیاکو در زمینه سیستم های اتوماتیک با بهره گیری از جدیدترین فناوری ها ، نوآوری های جدیدی را ارائه نموده است. از رایج ترین سیستم های اتوماتیک می توان به جک بازویی اشاره نمود. اگر در ساختمان خود از درب پارکینگ استفاده می کنید این احتمال وجود دارد که به دلیل باز و بسته شدن مکرر به تعمیر نیاز داشته باشد ، در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد. توصیه می کنیم برای تعمیر جک بازویی به یک کارشناس و متخصص مراجعه کنید. امروزه جک پارکینگی در برج ها و مجتمع های مسکونی و اداری که تعداد زیادی اتومبیل در رفت و آمد هستند مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که پس از نصب جک بازویی در عملکرد آن مشکلی وجود داشته باشد شرکت دیاکو خدمات پس از فروش را به منظور عیب یابی ارائه می دهد. 
 

مزایای جک پارکینگی بازویی

 • راحت بودن افراد در هنگام استفاده از جک پارکینگی بازویی

 • امکان اجرای آن بر روی درب¬های معمولی و عدم نیاز به تعویض کل درب برای عملکرد اتوماتیک

 • کاهش نیروی انسانی و هزینه اتوماتیک سازی باز و بسته کردن درب

 • صرفه جویی در وقت افرادی که تردد می¬کنند

 • افزایش امنیت ساختمانهایی که درب آنها به صورت اتوماتیک باز و بسته می¬شود

 • مناسب برای ورودی هایی با تردد بالا 

 • وجود مدلهای متنوع و متناسب با میزان تردد درب موردنظر

 

تعیین قیمت جک بازویی

برای تعیین قیمت جک بازویی، ابتدا باید نوع درب را بدانید و بتوانید از بین جک پارکینگی بازویی و جک پارکینگی ریلی، مدل مورد نیاز که مناسب درب باشد را انتخاب کنید. عوامل موثر در تعیین قیمت جک بازویی پارکینگ، عرض هر لنگه، وزن هر لنگه و تعداد تردد در شبانه روز می باشد. با توجه به این اطلاعات، می¬توانید برای انتخاب جک پارکینگی بازویی مناسب از بین دو نوع موتور هیدرولیک و الکترومکینیکال اقدام کنید. 
موتور هیدرولیک بسیار پر قدرت است و همانند دیگر انواع این موتور (مانند جک سوسماری خودرو، ترمز خودروهای سنگین، بالابر، آسانسور و … ) از فشار روغن در دو محفظه کوچک و بزرگ استفاده می¬کند. بنابراین دارای توان بیشتری بوده و در بعضی مدلهای خاص، توانایی جابجایی هر لنگه تا دو تن را دارا می¬باشد. از معایب این موتور می¬توان به عدم ترمز مناسب در ابتدا و انتهای درب اشاره کرد. برای رفع این مشکل می¬توان برای بسته شدن کامل درب از قفل برقی استفاده کرد. از دیگر مشکلات این موتور می توان به تغییر اندازه حرکت درب در ماههای گرم در مقایسه با ماههای سرد اشاره کرد. چون روغن در برابر گرما رقیق¬تر شده و در برابر سرما غلیظ¬تر می¬گردد.

 

 

همانطور که می دانید سیستم های هوشمند و اتوماتیک برای راحتی افراد طراحی شده اند. سیستم ها با پیشرفت تکنولوژی به روزرسانی می شوند تا فضای زندگی را برای ما ساده تر کنند. درب ها نیز همگام با فناوری پیشرفت های زیادی کرده اند. امروزه درب ها با استفاده از ابزاری چون جک بازویی به طور برقی و از راه دور قابل کنترل می باشند. جک بازویی، نوعی باز شونده الکتریکی است، که داخل درها قرار می گیرد تا با نیروی خود درب ها را باز و بسته کند. با استفاده از مکانیزم جک بازویی در درب های ورودی ساختمان مانند پارکینگ به راحتی بدون پیاده شدن از ماشین و با استفاده از کنترل می توانید درب ها را باز یا بسته نمایید. اگر قصد خرید درب کنترلی ، درب کنترلی پارکینگ ، درب اتوماتیک کنترلی را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

ساختمان جک بازویی

چشم الکترونیکی، مدار فرمان، فلاشر و در نهایت ریموت ساختار جک های بازویی را تشکیل می‌ دهند. شما می توانید بر طبق مدل درب پارکینگ ساختمان خود، نمونه دو لنگه یا یک لنگه را تهیه و نصب نمایید. برای نصب جک بازویی نیازی به بازسازی یا تعویض درب نخواهید داشت. این سیستم روی نمونه های قدیمی درب نیز قابل راه اندازی است. در داخل سیستم جک بازویی دو عدد چشمی طراحی شده است تا بتواند سیگنال های مادون قرمز را دریافت یا ارسال کند. مدار فرمان داخل سیستم جک، بین همه بخش ها ارتباط برقرار کرده و عملکردها را طبق تنظیمات مشخص می کند.
 چراغ چشمک زن روی جک نشان دهنده باز و بسته شدن درب است. شما با داشتن کنترل از راه دور (remote control) دستور باز و بسته شدن را به مجموعه مکانیکی درب می دهید. برای اطلاع از قیمت درب کنترلی و درب کنترلی کرکره می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.
 

نصب جک بازویی

اگر قصد دارید جک بازویی را روی درب پارکینگ خود نصب کنید، با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله به شما بگوییم چه اقداماتی برای نصب لازم است. ابتدا پایه های عقب را بیرون تر از لولا و جلوتر از آن محکم نصب کنید. در را تا جای که می خواهید در آینده باز شود، باز کنید سپس پایه های جلو را نصب کنید. در ادامه جک ها را صاف و مستقیم به درب ها متصل کنید. توجه داشته باشید، مدار کنترل بایستی نزدیک به برق و درب در فاصله حدود 150 سانتی ‌متری زمین نصب شود.
کابل ها را از جک به فلاشر و سپس به چشم های مدار متصل کنید. کابل اتصالی، انرژی الکتریکی لازم برای حرکت را فراهم می کند. حتما بعد از نصب، درب را با ریموت چند با باز و بسته کنید تا از نصب صحیح آن مطمئن شوید.
 

دستور به جک بازویی

داشتن ریموت در کنار سنسورهای حساس به امنیت بیشتر در زمان باز و بسته شدن کمک می کند‌. با استفاده از ریموت فرمان باز و بسته شدن درب به جک بازویی منتقل می شود. مدار فرمان هر مجموعه، ریموت های مربوط به خود را باید بشناسد. بنابراین در پایان نصب، باید برای ریموت روی مدار کد تعیین کنید. همچنین لازم است تنظیمات حالت اتوماتیک را روی مدار فرمان نصب نمایید. بعد از نصب نحوه باز و بسته شدن درب و حتی عملکردها را مورد آزمایش قرار دهید. اگر در زمان نصب دچار مشکل شدید از متخصصان کمک بگیرید. نصب این سیستم پیچیده نیست ولی تا حدی به شناخت از اجزا و عملکردها نیاز دارد. 
 

تنوع جک های بازویی

اگر به بازار بروید و فروشگاه های دارای جک های بازویی را بازدید کنید، متوجه می شوید که انواع بسیاری از آن وجود دارد. مدل های گوناگون که بسته به نیاز و میزان بودجه شما قابل خرید هستند. به طور معمول تفاوت جک ها در توان، قدرت و ولتاژ آن ها است. لازم است بدانید که به این محصولات گارانتی نیز تعلق می ‌گیرد. در سایه ضمانت تولید کننده، به آسودگی خرید نمایید. با این دید که در صورت نداشتن کیفیت و یا عملکرد مطلوب می ‌توانید به راحتی محصول را تعویض کنید. یک نکته قابل توجه، داشتن باطری بک آپ است، که در صورت قطع برق عملکرد باز و بسته شدن درب را امکان پذیر می کند. 
 

امنیت جک بازویی

مزیت استفاده از جک بازویی برای درب ورودی سرعت، راحتی، امنیت است. ضد سرقت و ممانعت از باز شدن غیر خودکار عملکردی منحصر به فرد است، که جک ها ایجاد کرده اند. باز شدن درب مختص به افرادی است که ریموت دارند همین موضوع سبب می شود از ورود افراد دیگر جلوگیری شود. اگر ریموت درب خود را گم کرده اید، نگران نباشید با استفاده از کمی زمان و کمی هزینه می توانید ریموت جدید بخرید و آن را مجدد با اجزا مدار فرمان هماهنگ کنید. از این به بعد مدار فرمان ریموت جدید را می ‌شناسد. پس هم چنان امنیت برقرار است. اگر کنترل قبلی را به کار بگیرید خواهید دید که عمل نخواهد کرد. در نهایت امکان سو استفاده برای افراد سودجو میسر نمی شود.
 

جمع بندی

جک بازویی یا به تعبیری دیگر سیستم باز شونده، نسلی جدید از تجهیزات درب های مدرن است. این سری از تجهیزات با درب های قدیمی تلفیق می ‌شوند و عملکردی جدید را نشان می دهند. در متون بالا به اختصار نحوه نصب جک بازویی را توضیح دادیم. سادگی و راحتی نصب باعث می ‌شود تا از روی دستور کار بتوانید محصول را راه اندازی کنید. البته لازم است که مدار کنترل از قبل تنظیم شده و در اختیار شما قرار بگیرد. تنوع در این نوع محصول باعث دامنه وسیع انتخاب شما می شود و می توانید متناسب با بودجه و درب خود یا حتی نوع عملکرد درخواستی دست به انتخاب بزنید. 

خانه های امروزی دارای ویژگیهایی هستند که به هوشمند شدن و یا اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک بودن بعضی زوایای آن منجر می شود. یکی از مهمترین و موثرترین موارد، اتوماتیک سازی حرکت دربهای ورودی ساختمان ها و پارکینگها است. پارکینگهای خانه¬های نوساز به صورت اتوماتیک و از طریق ریموت باز و بسته می شوند، اما با توجه به کاربرد بالای درب به صورت اتوماتیک، راهکاری برای تبدیل درب¬های معمولی به درب¬هایی با حرکت اتوماتیک وجود دارد. قسمتهای عمده تشکیل دهنده جکهای بازویی شامل ریموت، مرکز فرمان، بازوی جک، چشمی، فلاشر و سنسور و اتصالات آن هستند. هر کدام از این بخشها نقش مهم و موثری بر روی عملکرد این جکها و بالا بردن سطح ایمنی دارند. برای خرید انواع جک بازویی و جک پارکینگی بازویی و دریافت قیمت این محصولات به سایت www.diakodoor.com مراجعه کنید. شرکت دیاکو از معتبرترین شرکتهای ارائه دهنده انواع جک بازویی می باشد.

1523 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر
 
 • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
 • 021-44466699
 • 09123593759
 • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان