درب اتوماتیک آلمانی


درب اتوماتیک آلمانی درواقع به نوعی درب گفته می شود که با استفاده از حسگرهای حرکتی یا ریموت های کنترل، باز و بسته می شود. درب های اتوماتیک آلمانی در جهت های مختلف حرکت می کنند و در مدل های متنوع ساخته می شوند. متریالی که برای ساخت این نوع درب ها به کار می رود، متفاوت است و بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک آلمانی استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد. درب اتوماتیک آلمانی بر اساس سه عملکرد فنی مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی کار می کنند. در عملکرد مکانیکی، درب اتوماتیک توسط چرخ دنده و گیربکس به حرکت در می آید؛ درب اتوماتیک هیدرولیکی بر اساس تغییرات فشار سیالات و روغن عمل می کند و در مورد درب اتوماتیک پنوماتیک، فشار گازی، تعیین کننده حرکت درب می باشد. با توجه به نوع کاربری که در یک مکان بخصوص وجود دارد، از یکی از انواع درب های اتوماتیک فوق با فناوری نامبرده، استفاده می شود. از دیگر مزیت های درب اتوماتیک آلمانی می توان به استهلاک پایین این نوع درب اشاره کرد. به دلیل قدرت بسیار بالای این نوع درب، حرکت درب آرام و بدون لغزی می باشد و این از مستهلک شدن درب جلوگیری می کند. در مقابل مزایا این نوع درب معایبی نیز دارد که میتوان به مراقب و نگه دری پر هزینه آن اشاره کرد. از موارد استفاده این نوع درب میتوان به مکان‌های پر تردد و درب های سنگین اشاره کرد این درب ها قابلیت حرکت در راستای محور طولی و عرضی (افقی و عمودی) را دارند درب اتوماتیک آلمانی از لحاظ ایمنی بسیار امن طراحی شده و این سیستم نیز در برابر فشار متقابل بسیار مستحکم است و می توان با یک قفل برقی نفوذ پذیری را به صفر کاهش داد. اگر قصد خرید جک ریلی ، درب اتوماتیک کرکره ای ، جک ریلی درب پارکینگ را دارید می توانید از طریق وب سایت معتبر دیاکو انواع درب اتوماتیک را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید.

 

 

انواع درب اتوماتیک آلمانی

1. درب اتوماتیک آلمانی کشویی
2. درب اتوماتیک آلمانی تلسکوپی
3. درب اتوماتیک آلمانی شیشه‌ای منحنی یا قوسی
4. درب اتوماتیک آلمانی تاشو
5. درب اتوماتیک آلمانی شیشه‌ای دوار
 

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک شیشه ای آلمان

موتور الکتریکی:  معمولا برای درب اتوماتیک آلمانی  از موتورهای تکفاز استفاده می‌شود. موتورها قابلیت تغییر جهت دادن را دارا هستند در حالت تکفار دو سیم پیچ مشابه وجود دارد که تنها می‌توان با سری کردن آنها با یک خازن جهت حرکت موتور را به صورت چپگرد و راستگرد جا به جا کرد. بیشتر مواقع 4 سیم از موتور خارج می‌شود که یک سیم به زمین، دو سیم به خازن وصل شده و آخری بصورت مشترک استفاده می‌شود. تمامی سیمها در انتها به ترمینال های مدار الکترونیکی وصل می‌شوند. تنها در درب اتوماتیک آلمانی دو لنگه از دو موتور استفاده می‌شود و در باقی حالت ها از یک موتور استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت جک ریلی ، درب ریموتی کرکره ای و خرید جک ریلی می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان دیاکو تماس بگیرید.
گیربکس یا جعبه دنده:  گیربکس برای کمک به موتور در درب اتوماتیک آلمانی مورد استفاده قرار می‌گیردوقتی نیاز به انتقال نیرو افزایش یابد این امر توسط این بخش صورت می‌گیرد. در دربهای اتوماتیک آلمانی تک لنگه و دو لنگه جعبه دنده از پیچ حلزونی و مهره متصل به آن تشکیل شده است که با حرکت مهره و چرخش پیچ درب کار می‌کند. در صورت لزوم می‌توانید دربها را دستی کنترل کنید که لازمه آن خلاص کردن محور گیربکس است.   
برد الکترونیکی:  این قطعه برای کنترل و تنظیم زمان باز و بسته شدن آن بکار می‌رود. محل قرارگیری این قطعه در سیستم های مختلف متفاوت است. در درب های اتوماتیک آلمانی لولایی برد الکترونیکی در یک تابلو در کنار درب و در دربهای ریلی روی دستگاه نصب می‌شود.
سنسورهای مادون قرمز:  این سنسورها به چشمی معروف هستند که داری دو حالت فرستنده و گیرنده هستند. سنسورهای این درب ها یا به صورت مادون قرمز پسیو هستند و هنگامی که فردی عبور می‌کند توسط سنسورها دستور به برد الکترونیکی سیگنال ارسال می‌شود و درب باز و بسته می‌شود.
کلیدهای کنترل دستی:  این کلیدها در مواقع اضطراری برای باز و بسته کردن در به صورت دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند که باید در مکانی امن و در دسترس قرار بگیرند.
ریموت کنترل:  برای کنترل درب اتوماتیک آلمانی از راه دور از ریموت کنترل استفاده می‌شود. ریموت کنترل یک فرستنده رادیویی کوچک است که دارای دو کلید برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک آلمانی است. 

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آلمان

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آلمان دارای دو لت ثابت و دو لت متحرک است که با دریافت فرمان از چشم الکترونیکی لنگه های متحرک بر روی لنگه های ثابت قرار می گیرند. از مشخصه های این درب، ارتفاع کم اپراتور است که نمایانگر نسل جدیدی از دربهای اتوماتیک کشویی در جهان است، موتور این دستگاه دانکر آلمان مدل ۶۳۵۵ می باشد . محدوده دمایی کارکرد دستگاه -۱۵ تا ۵۰ درجه سانتی گراد بدون محدودیت تردد با تحمل وزن بالا میباشد.

در بسیاری از اماكن باعث تكریم ارباب رجوع گردیده و حس خوش آیندی در آنها به وجود می آورد. اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آلمان علت استفاده از شیشه و فریم های آلومینیومی ویا استیل زیبا به طراحان و دكوراتورها این امكان را میدهد تا بتوانند از این درب ها در ساختمان های مسكونی و اداری ،فروشگاه ها،اماكن عمومی و غیره استفاده نمایند. استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای آلمان به طور چشم گیری از حدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی از ورودی ها جلو گیری می كند و به علت استفاده از درزگیرهای مویی و یا لاستیكی بین فریم ها مانع نفوذ گردو خاك، حشرا ت و صدا به داخل اماكن می گردد. همچنین عدم وجود دستگیره در این دربها تاثیر چشمگیری در جلوگیری از انتشار ویروسها ، میكروبها و بیماریهای واگیردار دارند. انتخاب یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آلمان مناسب و نصب درست و اصولی آن می تواند ضامن کارکرد طولانی مدت و بدون مشکل درب اتوماتیک آلمانی باشد. اپراتور  مهم ترین و اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده ی کلیه درب های شیشه ای اتوماتیک می باشد که عمده هزینه کرد کارفرما مربوط به این بخش می باشد.

 

 

 

3828 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان