درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک نوعی از انواع مختلف درب شیشه ای است که جلوه زیبا و منحصر به فردی دارد. این نوع درب اغلب برای محیط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد اما در محیط های خارجی هم کاربرد دارد. تاثیری که درب اتوماتیک نوع شیشه ای در صرفه جویی انرژی دارد، شامل موارد بسیاری است. درب شیشه ای اتوماتیک یکی از انواع درب اتوماتیک در دنیای مدرن امروز می باشند. این دربها در بانکها، مراکز خرید، بیمارستانها،  داروخانه ها، هتلها، سازمانهای دولتی و ..... مورد استفاده زیادی دارند. درب شیشه ای اتوماتیک علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مانع ورود گرد و غبار به محیط داخلی می شوند.

 

در انتخاب یک درب شيشه ای اتوماتیک عوامل اساسی زیر تعیین کننده است :

تعداد تردد روزانه از درب شیشه ای اتوماتیک 
موقعیت نصب درب شیشه ای اتوماتیک 
وزن و ابعاد درب شیشه ای اتوماتیک 

 

درب شيشه ای اتوماتیک از نظر موقعیت نصب به انواع زیر تقسیم می شوند:

درب شیشه ای اتوماتیک کشویی 
درب شیشه ای اتوماتیک گردان
درب شیشه ای اتوماتیک هلالی 
درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی

درب شیشه ای اتوماتیک با دو سایز پهن و باریک در بازار تولید میشود. این سایزهای مختلف دارای وزن های متفاوتی هستند. در نوع باریک درب شیشه ای اتوماتیک، هر متر مربع لت 20 کیلو گرم و برای نوع پهن، هر متر مربع لت تا 222 کیلو گرم می رسد. درب شیشه ای اتوماتیک به علت زیبایی، شکیل بودن، سرعت و راحتی، بیشتر مورد پسند مردم است. درب های شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی، همچون درب های کشویی اتوماتیک ساده عمل می کنند و تنها محدودیت آن‌ها این است که برای محل هایی که دارای فضای کمتری هستند استفاده می شوند. درب های کشویی شیشه ای تلسکوپی دارای مزیت های زیادی هستند. مزیت های زیاد این نوع درب شیشه ای اتوماتیک شامل جلوگیری از ورود گرد و غبار، جلوگیری از اتلاف انرژی و مصرف کم انرژی، هزینه کم در هنگام راه‌اندازی، امکان قفل شدن با یک دکمه، سیستم ضد برخورد، امکان اتصال به برق اضطراری، بدون صدا بودن و غیره می شود.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس

متداولترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس که همواره بیشترین طرفدار را دارد و جزو درب های خطی نیز به حساب می آید درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ یا کشویی می باشد که از طریق حسگری که در بالای درب نصب میشود و ورود و خروج نفرات را بصورت اتوماتیک کنترل می نماید. این نوع دربها در زمان باز شدن و بسته شدن به صورت کشویی عمل می کند .
نوعی دیگر از محصولات درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی است که درآن درب ها باز و بسته شدن این درب ها بصورت الهام از تلسکوپ است و درب های شیشه ای آن برروی هم قرار می گیرند. بالاترین مزیت این درب ها این است که به دلیل سبک طراحی بیشترین فضای باز شو درب را دراختیار ما قرار می دهد. البته میزان باز شدن درب ها در این مدل قابل کنترل است و بنا به سلیقه مشتری تنظیم می شود .
درب های اتوماتیک سوئینگ یا لولایی ظاهری شبیه به درب های لولایی سکوریت دارد اما این نوع درب نیز مانند تمامی انواع مشابه خود به صورت اتوماتیک و با برق کار می کند و دارای حسگرهای الکترونیکی برای کنترل  عبور و مرور می باشد و دارای قفل الکترو مکانیکال و مرکز کنترل می باشد. این نوع درب اتوماتیک به دو شکل دولنگه و تک لنگه ارائه می شود و برروی هر لنگه از درب ها یک بازوی الکترومکانیکال نصب می گردد. نصب این نوع از درب ها برای فضاهایی که دهانه آن عرض بسیار کم دارد و امکان نصب نوع دیگر درب ها وجود ندارد مورد استفاده است و به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و مصرف انرژی کم ارائه می شود .
 

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس

۱-اپراتور درب اتوماتیک :
اپراتورها دستگاه هایی هستند که خود از قسمت های مختلفی تشکیل یافته اند که شامل: موتور, مدار کنترل , چشمی ها , چشمی لای در , قفل برقی  , کلید کنترل وضیعت , ریموت کنترل و…. میباشند.
۲-شیشه :
شیشه بخش فیزیکی و اصلی یک درب اتوماتیک شیشه ای میباشد که معمولا از نوع سکوریت ۸ یا ۱۰ میلیمتری ساخته میشود.
۳- فریم:
فریم ها چارچوب هایی از جنس معمولا فلز آلومینیم و به صورت آنادایز ساخته میشوند و وظیفه نگه داشتن شیشه و همچنین اتصال به تسمه های اپراتور را بر عهده دارند.
 

2467 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان