درب کنترلی

 

درب کنترلی امروزه  در دنیای جدید و مدرن ، زیبایی و سهولت از یک طرف و بهینه سازی در استفاده از امکانات جدید از طرف دیگر موجب گردیده تا طراحان برای تجهیزات یک ساختمان تغییراتی را در کار خود ایجاد نمایند. یکی از این تغییرات بسیار مهم در این زمینه ساخت و تولید  درب کنترلی می باشد. در دهه اخیر استفاده از آن بسیار متداول بوده و بیشتر برج های مسکونی، بانک ها، بیمارستان ها و ... به درب کنترلی مجهز شده اند. شکل و نوع پیاده سازی جک برقی پارکینگ با توجه به کاربری آن ها متفاوت است اما در نهایت این تکنولوژی امروزه مورد استقبال عموم قرار گرفته است. در حال حاضر انواع این درب ها بر اساس نیاز و درخواست مشتریان موجود و قابل ارائه می باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه ی جنس درب های کنترلی و انواع و اندازه های مختلف این درب ها در مجموعه ی دیاکو با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشخصات درب کنترلی مورد نیاز خود و محل مورد نظر برای نصب در را مطرح کنید تا کارشناسان ما شما را در زمینه مورد نظر راهنمایی کنند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.


درب کنترلی می تواند در تمامی ساختمان ها استفاده شود . اصولا درب ساختمان های ادارات و مسکونی را از نوع لولایی در نظر می گیرند . این درب ها برای باز و بسته شدن از جک های مخصوصی کمک می گیرند که به جک پارکینگی معروف هستند. درب کنترلی از نوع پارکینگی با توجه به تنوع بالای شرکت های تولید کننده ، درصد بالایی از سهم بازار را از آن خود کرده است . جک های مورد استفاده در این نوع درب ها دو دسته متفاوت دارند که شامل هیدرولیک و الکترومکانیک هستند. 

 
 
 

 

کاربرد درب کنترلی

در مکان های خاصی مثل آزمایشگاه ، مکان های نظامی یا محل هایی که در آنها امنیت ، مهم تر از باقی موارد باشد .
در جاهایی که نیاز به کمتر استفاده شدن انرژی در نظر است . مانند درب هتل ، درب فروشگاه و درب بیمارستان .
در فضا های رفاهی مثل منازل .
در مکان هایی که نکات بهداشتی اهمیت دارد ، مانند آزمایشگاه و اتاق عمل .
در مکان های صنعتی ، برای افزایش بازخورد کارکرد نیروهای انسانی .
و ... .
 

رفع اشکال درب کنترلی 

از ابتدایی ترین موارد در رفع مشکل درب های ریموتی، چک کردن ریموت کنترل است. در ابتدا نیاز است که کیت چراغ ریموت چک شود. توجه کنید که اگر ریموت درب اتوماتیک خراب باشد، چراغ آن کم رنگ تر از همیشه خواهد شد و یا اصلا روشن نمی شود. در این صورت یا ریموت درب معیوب شده است و یا با گذشت زمان باتری آن ضعیف شده که با تعویض باتری کنترل، مشکل درب اتوماتیک شما حل خواهد شد. مزیت عمده استفاده از درب کنترلی هیدرولیکی، قدرت بسیار بالای آن و امکان وجود نیرو، فشار، گشتاور و حرکت یکنواخت آن است که کار را برای به حرکت درآوردن درب های سنگین، راحت می کند، به علاوه باعث می شود حرکت درب آرام و بدون لرزش باشد. در حالی که این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد، اما باید به سرویس و نگهداری پرهزینه آن توجه نمود. درب اتوماتیک هیدرولیکی برای مکان هایی که تردد بسیار زیاد و وزن درب بسیار بالاست، معمولا درب اتوماتیک هیدرولیکی نیاز به قفل برقی نیز دارد که باید به صورت جداگانه تهیه گردد. 

 

درب اتوماتیک کنترلی

با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری اتوماتیک به اکثر صنایع ، ضریب اشتباهات پایین و کیفیت زندگی ، بیش از قبل بالا رفته است. صنعت درب نیز از این فناوری نو ظهور بی بهره نماده است و خیلی زود تمام درب های جدید از جمله درب های پارکینگی به تکنولوژی اتوماتیک مجهز شده اند ، بدین ترتیب کیفیت عملکرد و ایمنی درب ها افزایش چشمگیری داشته و همچنین توانسته به افراد سال خورده ، کم توان و معلول کمک شایانی بکند . به طور خلاصه درب اتوماتیک کنترلی وسیله ای هست که با آن میتوانیم درب مورد نظر را با سیگنال، کد و یا بلوتوث کنترل کنیم بر این مبنا ، مکانیزم باز و بسته شدن با استفاده از ریموت ها ، از فاصله دور امکان پذیر میشود. در نتیجه دیگر برای تردد از درب های پارکینگ ، نیاز به پیاده شدن از وسیله نقلیه نیست و تنها با در دست گرفتن کنترل ، درب پارکینگ خود را کنترل میکنید. 
 

 

تفاوت درب اتوماتیک کنترلی با سایر درب ها

تفاوتی ندارد درب اتوماتیک شیشه‌ای باشد یا کرکره‌ای و ریلی، مکانیزم کار همه‌ی آن‌ها یکسان است. به طور کلی پس از این‌که فرمان باز یا بسته شدن به وسیله‌ی دوربین چشمی یا ریموت به مرکز کنترل ارسال شد، جک‌ها و تسمه ‌هایی که به در متصل هستند حرکت می‌کنند. با جابجایی این جک‌ها، در نیز به صورت خودکار حرکت می‌‌کند. تنها تفاوت درب‌های مختلف در نوع سیستم و موتوری است که جک‌ و تسمه را جابه‌جا می‌کند.
موتور درب‌ها به سه شکل مکانیکی، پنوماتیکی و هیدرولیکی کار می‌کند. درب مکانیکی با گیربکس و چرخ دنده جا‌به‌جا می‌شود. در مدل پنوماتیکی فشار گاز یا فشار باد باعث باز و بسته شدن در می‌شود. موتورهای هیدرولیکی به وسیله‌ی فشار مایعات و فشار روغن جک‌ها را حرکت می‌دهند. هریک از این سیستم‌ها روش نصب و تنظیمات مخصوص خود را دارند. دراین بین سیستم هیدرولیکی به دلیل استهلاک کم‌تر و برنامه‌پذیری مناسب و قابل انعطاف، محبوبیت بیش‌تری دارد.
 

3796 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان