تلفن تماس و مشاوره
02144466699

ریل کرکره برقی


ریل کرکره برقی نقش مهمی در کارکرد کرکره های برقی دارند. ریل هایی که از پشت به دیوار پیچ می شوند و در داخل فریم کرکره قرار دارند، بهترین نوع ریل هایی هستند که از آنها استفاده می شود. نوع دیگری از ریل ها، ریل هایی هستند که از بغل به دیوار پیچ می شوند. در مواردی که درصد برخورد با ریل و آسیب دیدن آن وجود دارد، از این نوع ریل استفاده می شود. کرکره برقی یک نوع از درب های اتوماتیک است که حرکت آن رولاپ یا چرخشی به سمت بالا است که توسط ریموت کنترل، عمل بالا و پایین رفتن کرکره کنترل می شود. کرکره های برقی از تیغه های پلی کربنات یا گالوانیزه یا آلومینیومی برخوردار بوده و با اشکال متنوع همچون تخت و قوس دار می تواند به ایجاد هارمونی در نمای ساختمان کمک کند. علاوه بر این به دلیل قابلیت چاپ روی تیغه و ماندگاری بالا می تواند یکی از گزینه های مناسب برای درب فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر باشد. چرا که علاوه بر تامین امنیت، تبلیغات محیطی آنها را هم فراهم می کند. کرکره برقی از درب های اتوماتیک می باشد که در آن موتور کوچکی تعبیه شده که به وسیله ی ریموت و از راه دور قابل کنترل می باشد. تیغه، محفظه، رول، ریل، ریموت و کنترل پنل از قسمت های اصلی این کرکره ها می باشند. تیغه های کرکره اتوماتیک بدنه کرکره را تشکیل می دهند که از لوله ها و زواره های فلزی به یکدیگر متصل می شوند. رول کرکره برقی قسمتی است که در داخل محفظه قرار می گیرد و ریل کرکره اتوماتیک محدود به قسمتی می شود که در دو سر کرکره قرار گرفته و امکان حرکت تیغه ها را در محور عمودی برقرار می کند. ریموت کرکره نیز وظیفه ی کنترل کرکره را از راه دور فراهم می کند. کنترل پنل کرکره اتوماتیک مهم ترین قسمت می باشد که تمامی تنظیمات کرکره مربوط به این قسمت می باشد.

 

انواع ریل کرکره برقی

اندازه ی طولی ریل ها معمولا ۳ – ۳/۵ – ۴ متر است که بسته به نیاز خریدار به همین اندازه ها یا اندازه های مورد نیاز دیگر برش می خورد. ریل های معمولی از جنس آلومینیوم که درون فریم فلزی پروفیل ۴۰*۴۰ قرار می گیرند. این ریلها به دلیل اینکه درون فریم هستند از عرض ورودی هر طرف ۶ سانتی متر کم می کنند که این شاخصه ، خیلی مورد پسند نیست مگر اینکه آهن کشی قبل از اتمام سنگ نما کارگذاری شود.
نوع دوم ریل های کرکره اتوماتیک، ریل های پشت پروفیل دار هستند. این نوع ریلها از روبرو به پروفیل ها پیچ شده و از عرض ورودی کم نمی کنند.
و نوع سوم که بهترین نوع ریل کرکره اتوماتیک است ، ریل فولادی با ورق ۲ میلیمتری و با زوار مویی پانچ است.
ریل های کرکره برقی فولادی دارای امنیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر هم خانواده های خود است.
تمام انواع ریل های کرکره برقی ذکر شده با مویی پرز بلند عایق میشوند که این امر باعث جلوگیری از ورود گرد خاک و سرو صدا به داخل ساختمان می شود. ریل کرکره برقی به منظور امنیت و حرکت تیغه های کرکره برقی در یک الگوی سالم ، از ریل استفاده میشود و در دو طرف راست و چپ دهنه نصب می شود. از نظر جنس دو نوع ریل آهنی و آلومینیومی استفاده می شود که معمولا نصابان ترجیح می دهند از نوع آهنی آن استفاده کنند. اگر ریل را یک مکعب در نظر بگیریم در بازار انواع مختلفی از ریل ها از نظر اندازه ، قائده و ارتفاع ریل موجود میباشد که بسته به مواردی همچون تیغه ها و اندازه کلی درب انتخاب می شوند.
 

1818 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
Loading
دی ان ان