موتور ساید صنعتی

 

 

موتور ساید صنعتی چه کاربردهایی دارد؟

موتور ساید صنعتی از نوع سه فاز، برای تولید یک موتور استاندارد با طول عمر مناسب استفاده می شود، زیرا در موتورهای با توان بالا مانند موتور ساید 800 کیلو، موتور ساید 1000 کیلو و موتور ساید 1500 کیلو دارای راندمان پایین و تلفات زیاد می‏باشد. بدیهی است موتورهای کرکره همواره پیرو این اصل هستند و باید در موتورهای 800 تا 1000 کیلوگرم به بالا از نمونه های سه فاز استفاده کرد. موتورهای ساید موتورهایی هستند که در یک طرف درب قرار می‏گیرند و با استفاده از موتور زنجیردار درب را بالا و پایین می‏کشند. موتور ساید صنعتی دیاکو جهت تردد بالا و کرکره تا وزن 1000 کیلوگرم توصیه می‏شود و دارای سیستم پاراشوت برای جلوگیری از سقوط کرکره در صورت نقص فنی می باشد. در این مطلب انواع موتورهای ساید ظزفیت بالا را برای شما معرفی می‏کنیم. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 

کاربرد موتورهای ساید 300 تا 1500 کیلو

موتورهای ساید سنگین وزن و صنعتی در وزن های 1000 و 1500 کیلوگرم به صورت سه فاز ارائه می‌شوند که از لحاظ الکتریکی (مدار فرمان) و مکانیکی (گیربکس) کاملاً به صورت صنعتی و جهت کارکرد در فشار و دمای بالا طراحی شده‌اند. کاربرد این نوع موتورهای ساید اغلب برای فروشگاهها و پارکینگهای پرتردد و کارخانجات می باشد. صفحه پلیت موتور ساید صنعتی سه فاز با موتورهای ساید تک فاز متفاوت بوده و از ضخامت و ابعاد بالاتری برخوردار می‌باشد و از پاراشوت به جای بلبرینگ استفاده شده است.  از معایب موتور ساید صنعتی، همین فضای زیادی است که موتور اشغال کرده و طول پلیت آن نیز در اندازه 60 سانتی متر است. این نوع موتور کرکره برقی دارای محاسن بسیار زیادی مانند قدرت بالا و  بی صدا بودن می باشد. همچنین این نوع موتور خارج از شافت است و در زمان خراب شدن موتور، نیاز به پائین آوردن تیغه و مسدود کردن محل نصب کرکره نیست و موتور با فعال کردن یک اهرم ایمنی، به راحتی نصب و تعمیر می گردد. موتور ساید صنعتی در زمان قطع برق دارای یک زنجیر خلاص‏کن نیز هستند. موتور ساید 300 کیلوگرم به دلیل ظرفیت کمتر در مصارف عادی کاربرد داشته و مصرف بالاتری دارد. انواع موتورهای ساید را می‏توانید در سایت www.diakodoor.com مشاهده کنید.


 

مشخصات موتور ساید 800 کیلو

موتور ساید 800 کیلو معمولا دارای گشتاور 650 نیوتن متر بوده و توانایی لیفت حداکثر یک کرکره برقی به وزن 800 کیلوگرم و با ارتفاع 9 متر با حداکثر سرعت 5/6 دور‏بر‏دقیقه را دارا می‏باشد. قطر شفت کرکره موردنیاز برای این موتور 160 میلی‏متر می‏باشد. موتور ساید 800 کیلو جزو موتورهای بسیار پر قدرت در کرکره برقی است که مصارف خاص دارد. 

 

مشخصات موتور ساید 1000 کیلو

موتور ساید 1000 کیلو، دارای وزن کم، نصب راحت و عملکرد با کمترین صدا است و جهت نصب روی کرکره های سنگین تا وزن 1000 کیلوگرم مناسب است. موتور ساید 1000 کیلو دارای توان موتور 700 وات و و گشتاور 800 نیوتن متر بوده و قطر این موتور 6 اینچ می باشد. قابلیت محافظت دمایی موتور ساید 1000 کیلو باعث می‏شود در صورت افزایش بیش از حد دما، عملکرد موتور به طور اتوماتیک قطع شود تا از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کند. امکان عملکرد به صورت دستی در زمان قطع برق، وجود دارد و لیمیت سوییچ تعبیه شده در موتور، امکان تنظیم حد بازشو و بسته شو را فراهم می‏کند. این ویژگیها باعث می‏شود موتور ساید 1000 کیلو یکی از بهترین گزینه‏ها جهت نصب در کارخانه ها، مجتمعهای مسکونی، کارگاههای صنعتی و ... باشد.

 

مشخصات موتور ساید 1500 کیلو

موتور ساید 1500 کیلو دارای توان موتور 1500 کیلوگرم بوده و و با برق سه فاز کار می‏کند. موتور ساید 1500 کیلو مناسب برای کرکره برقی‏های با عرض بالا، کارخانه‏ها یا اماکن پررفت و آمد می‏باشد. قطر لوله در این موتور 11 اینچ است. قطعات داخلی پکیج موتور ساید 1500 کیلو به ترتیب موتور و زنجیر و سکتور گاوصندوقی، اندکپت، یاتاقان، هرزگرد، صفحه پلیتها، ریسیور و دو عدد ریموت می‏باشد. قدرت ورودی این موتور 880 وات می باشد. امکان باز و بسته کردن درب توسط زنجیر در مواقع قطع برق از ویژگیهای این موتور است.

 


 

جمع بندی

موتور ساید صنعتی، قدرتمندترین نوع موتور کرکره برقی بوده و قابلیت کارکرد در شرایط نبود برق را نیز دارند. این موتورها برای دربهایی با وزن بالا که میزان تردد زیاد است، مورد استفاده قرار می‏گیرد. موتور ساید صنعتی مخصوص ورودی‏هایی با مساحت بالا می‏باشد. این نوع موتورهای ساید مناسب دربهای کرکره ای صنعتی بوده که در طول روز به میزان زیادی باز و بسته شده و از لحاظ متراژ نیز بالای 14 متر مربع می‏باشند. موتور ساید 1500 کیلو دارای قدرت موتور بالایی بوده و در مکان های پرتردد یا با ابعاد زیاد و یا محلهایی که بر دارا بودن برق اضطراری تاکید دارند نیز استفاده می‏گردد. البته سرعت این موتورها برای حرکت دادن تیغه کرکره برقی بالا نیست. موتور ساید 1000 کیلو نیز جهت نصب روی کرکره‏های سنگین تا وزن 1000 کیلوگرم مناسب است. موتور ساید 800 کیلو دارای قدرت بالایی بوده اما سرعت کارکرد پایینی دارد.

 
3367 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان