کرکره آلومینیومی

کرکره آلومینیومی نوعی کرکره برقی می باشد که تیغه های آن از بیلت استاندارد آلومینیوم با تکنیک تولید اکستروژه تولید و ساخته می شود . از خصوصیات کرکره آلومینیومی مقاومت بسیار بالای آنها در برابر ضربات و قدرت تحمل حرارت بالا می باشد نمای زیبای کرکره برقی آلومینیومی باعث استفاده از این کرکره ها در فضای درب پارکینگ منازل و یا گاراژها و نیز برخی از فروشگا ه ها می شود.امروز برای پارکینگ منازل و … می توان از کرکره آلومینیومی نیز استفاده نمود . کرکره آلومینیومی یکی از پر مصرف ترین نوع کرکره برقی در جهان است ، اختلاف این مدل کرکره با کرکره های معمولی در برقی بودن آن است که یک موتور به آن اضافه شده است هر چند که این مدل از لحاظ قیمتی نسبت به کرکره های معمولی گرانتر است ولی استفاده از کرکره برقی مزایای بیشتری نسبت به کرکره های سنتی و معمولی دارد. کرکره های برقی با یک ریموت به راحتی بالا و پایین میرود. لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 

 

اجزای مهم کرکره آلومینیومی

یکی از مهم ترین بخش های کرکره آلومینیمی، تیغه کرکره است. این قسمت علاوه بر اینکه زیبابی و امنیت کرکره را تضمین می کند، بیشترین تاثیر را نیز در قیمت آن دارد. یکی از عواملی که قیمت تمام شده کرکره آلومینیومی را مشخص می کند جنس تیغه های آن است. معمولا کرکره های ارزان قیمت از تیغه هایی استفاده می کنند که در ساخت آنها از قراضه آلومینیوم استفاده شده است. بدیهی است این نوع کرکره ها بعد از مدت کوتاهی از نصب صدای زیادی ایجاد می کنند و در انتها، از هم جدا می شوند. تیغه کرکره آلومینیمی باید از مواد اولیه مناسب یعنی بیلت آلومینیوم درجه یک تهیه شده باشد. 

 

قیمت کرکره آلومینیومی

عواملی که در قیمت تیغه کرکره آلومینیومی تاثیر گذار هستند عبارت اند از وزن تیغه ها در هر متر مربع که در حال حاضر در بازار از وزن ۴.۵ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم تولید می شود. عامل بعدی نوع متریال استفاده شده آلومینیوم می باشد که در دو نوع استاندارد و تبدیلی عرضه می شود با توجه به وزن و متریال استفاده شده در صورتی که از آلومینیوم با درجه خلوص بالا تر و فیلت آلومینیوم ۶۰۶۳ که رایج در تولید کرکره آلومینیومی و همچنین وزن فیلر بالاتر در هر متر مربع می توان به بهترین تیغه کرکره را انتخاب نمود . همان طور که گفته شد تیغه های آلومینیومی از لحاظ قیمت به  صرفه تر از  مدل های دیگر کرکره ها هستند به همین جهت نباید مدل های گران قیمت آن را بدون توجه خریداری کرد چرا که عامل ضخامت تعیین کننده قیمت تیغه های کرکره آلومینیومی است بدین ترتیب هر مقدار که ضخامت این تیغه ها بیشتر شود پس هزینه بیشتری برای شما در بر خواهد داشت.
 

تیغه کرکره آلومینیومی

تیغه کرکره آلومینیومی دارای جداره داخلی تکی (تک پل) و دوجداره (دوپل) می باشند. که نوع دو پل آن نسبت به تک پل دارای مقاومت بالاتری می باشد.این نوع تیغه ها بیشترین تقاضا را در بازار دارا می باشند. سایز های تیغه های آلومینیومی موجود در بازار در ۳ سایز ۶۰ ، ۸۰ و ۱۰۰ موجود می باشد . از سایز ۶۰ تیغه بیشتر در کرکره پارکینگ هایی با ابعاد کوچک و پنجره ها استفاده می شود. از سایز ۸۰ تیغه در پارکینگ ها و کرکره فروشگاه ها با ابعاد متوسط تا ۱۸ متر مربع استفاده می شود.

 

ساخت تیغه کرکره آلومینیومی

اولین و مهمترین عامل کیفیت بیلت مورد استفاده است. از لحاظ تئوری بهترین آلیاژ آلومینیوم جهت شکل پذیری و فرم دهی و استحکام متناسب، آلیاژ 6063 می باشد. لذا تیغه های کرکره ای که با بیلت استاندارد 6063 آلومینیوم تهیه می شوند کیفیت بالایی دارند، اما در برخی از کارگاههای تولید کننده تیغه های کرکره، از بیلت های استاندارد استفاده نمی شود و تیغه ها از بیلتهایی تولید می شوند که از آلومینیوم های بازیافتی و دارای ناخالصی بالا تولید می شوند. وجود ناخالصی در تیغه های کرکره برقی، باعث بروز مشکلاتی می گردد و بسته به درصد و نوع ناخالصی، وجود این ناخالصی ها سبب ایجاد صدا در تیغه ها، عدم ثبات و کیفیت رنگ پایین بر روی تیغه ها ، استحکام و شکنندگی بالا می گردد. نکته مهم دیگر در فرآیند تولید تیغه کرکره در مرحله شکل دهی نوع و کیفیت قالب مورد استفاده می باشد. قالبی که جهت دستگاه پرس استفاده می شود بایستی بصورت استاندارد طراحی شده باشد و با کیفیت قابل قبول تولید شود.

برخی از تولید کنندگان از قالبهای ساخت کشورهای ترکیه و آلمان در تولیدات خود استفاده می کنند. علاوه بر کیفیت اولیه قالبها، میزان تولید انجام شده با هر قالب هم تاثیر مستقیمی در کیفیت تیغه تولید شده دارد. هر قالب بسته به نوع و شکل تیغه کرکره تولیدی، متراژ خاصی را می تواند تولید کند و پس از آن قالب بایستی ترمیم و یا تعویض شود. لذا مدت زمانی که یک قالب جهت تولید تیغه کرکره مورد استفاده قرار می گیرد، در کیفیت تیغه تولید شده بسیار موثر است. پس از تولید تیغه کرکره و خروج از دستگاه اکستروژن، عملیات حرارتی بایستی بر روی تیغه های کرکره انجام شود.
 
 

انواع تیغه کرکره آلومینیوم

آلومینیوم یا آکسترود
تیغه فوم دار گالوانیزه
تیغه شفاف یا پلی کربنات
تیغه پانچ دار یا همان سوراخ‌دار
تیغه فوم دار
تیغه رول گیتر

 

5048 رتبه بندی این مطلب:
3/5
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان