کرکره اتوماتیک


درب کرکره ای  قدیمی سیستم یک پارچه داشتند پس وزن بیشتری هم دارا بودند ، رنگ مورد استفاده در درب های کرکره ای قدیمی ، رنگ روی فلز بود و بیشتر از سه رنگ پیدا نمیشد ، دربهای کرکره ای قدیمی به شکل دستی رول میشدند و برای بالابردن و پایین کشیدن زور و انرژی بیشتری  میخواست . درب کرکره های قدیمی و دستی بسیار پر سرو صدا بودند و سبب تولید آلودگی های صوتی میشدند ، برای رفع مشکل در رول شدن نیازمند روغنریزی روزانه داشتند . گاهی اوقات در سرمای شدید شب و گرمای روز بازوبسته نمی شدند و یا با ضربه وارده آسیب می دیدیند و شکل اولیه خود را از دست می دادند و دیگر خوب کار نمیکردند . در امنیت حقابل اعتماد نبودند و به سادگی و با شکستن قفل و کلید درب می شد آن را بالا کشیده و درون آن وارد شد ولی با بروزشدن تکنولوژیهای نو و بهینه شدن درب ها و با وارد شدن کرکره اتوماتیک ، هم بر زیبایی درب اضافه شده و و هم با توجه به رنگامیزی گسترده گسترده ربالا بودن کیفیت رنگ تمامی مشکل های درب های کرکره ای قدیمی حل شده.  لازم به ذکر است که در صورت نیاز شما می توانید انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی را از مجموعه دیاکودر تهیه کنید.

 
 

 

اجزای تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک

تیغه کرکره : تیغه کرکره اتوماتیک را می توان در رنگ، جنس دلخواه انتخاب کرد تیغه در واقع بدنه اصلی کرکره اس که ظاهر آن را می سازد.
موتور : موتور کرکره اتوماتیک وظیفه بالا و پایین بردن کرکره را برعهده دارد موتور در واقع ماشینی الکترونیکی است که به وسیله نیروی برق کار می کند موتورهای کرکره اتوماتیک در دو نوع ساید و توبلار موجود هستند.
ریل : ریل های کرکره اتوماتیک پروفیلی هستند که معمولا از جنس آلومینیوم یا آهن ساخته شده. شکل آن شبیه U  بوده و محل قرارگیری آن در دو طرف دهنه است. تیغه های رولی در داخل این ریل ها بالا و پایین می-روند. 
قوطی : برای اینکه بتوان ریل ها را نصب کرد دو طرف آن از قوطی هایی با اندازه مشخص استفاده می شود.
صفحه پلیت : صفحه پلیت برای نگهداری و نصب موتور و کرکره اتوماتیک استفاده می شود. و به صورت دو صفحه فلزی است که روی قوطی چهارچوب نصب شده است که شفت را از اطراف نگه می دارد.
شفت : لوله ای است که در سایز های مختلف وجود دارد و رول تیغه کرکره روی آن نصب می شود یک سمت شفت موتورو در سمت دیگر آن اندکپ وصل شده است. موتور شفت را به چرخش در میاورد و رول کرکره حرکت می کند.
جا قفلی : جا قفلی قطعه ای است که در بخش انتهایی تیغه کرکره اتوماتیک متصل شده و برای امنیت بیشتر کرکره استفاده می شود.
کاور موتور : کاور موتور عموما برای موتورهای ساید استفاده می شود چرا که این موتورها بیرون از شفت نصب می شوند. کاور، موتور را در برابر بارش برف و باران مصون کرده و همچنین صدای آن را کمتر کرده و زیبایی موتور را افزایش می دهد.

 

انواع موتور کرکره اتوماتیک

موتور با به چرخش در آوردن شفت باعث حرکت رول تیغه ها به سمت بالا و پایین می شود. اغلب موتورهای موجود در بازار دو نوع ساید و توبلار هستند. موتورهای ساید در بیرون از شفت مستقر می شوند و دارای مدل های  kg150،  ۳۰۰ Kg ، ۵۰۰ Kg، ۶۰۰ Kg، ۸۰۰ Kg و… هستند. موتورهای توبلار در داخل شفت قرار می گیرند و دارای مدل های  Nm60 ،  Nm100،Nm  ۱۲۰ ،Nm  ۱۴۰ و… هستند. کلیه موتورهای موجود در بازار نیازی به روغن کاری و نظافت ندارند. کلیه موتورهای موجود در بازار قابل اتصال به UPS  (منبع برق بدون وقفه، برق اضطراری) هستند. در موتورهای ساید یک زنجیر بالابر و پایین بر، بطور فابریک تعبیه شده برای استفاده در مواقع قطع برق شبکه شهری، برای موتورهای توبلار نیز آچار خلاص کن برای این منظور بصورت فابریک تعبیه گردیده.
انواع تیغه کرکره اتوماتیک
تیغه های آلومینیومی: این تیغه اگرچه کاربرد زیادی در بازار دارد ولی خودش دارای درجه های کیفی مختلف می باشد. تیغه های آلومینیومی یا آلومینیوم خالص هستند، یا آلومینیوم درجه 2 و یا آلومینیوم درجه 3 می باشند. بسته به میزان بودجه و هدف مان از نصب کرکره اتوماتیک می توان از بین انواع مختلف، مناسب ترین نوع را انتخاب کرد.
تیغه های گالوانیزه: این تیغه ها همان طور که از نام شان پیداست از جنس گالوانیزه هستند و نسبت به سایر تیغه ها قیمت پایین تری دارند. برای کسانی که به دنبال تیغه ای ارزان باشند این نوع مناسب می باشد.
تیغه های پلی کربنات: ویژگی اصلی تیغه های پلی کربنات این است که شفاف هستند و زمانی که آن ها را نصب کنیم به آسانی پشت تیغه قابل رویت خواهد بود.
 

خدمات کرکره اتوماتیک به چند دسته تقسیم میشود:

درب اتوماتیک شیشه ای : این دسته از درب ها به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک شیشه ای تک لت و دو لت بازشو ، تلسکوپی ، نیم گرد و تمام گرد ، لولایی و تا شو.
درب اتوماتیک صنعتی : این دسته از درب ها نیز  به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک صنعتی پر سرعت یا های اسپید ، کرکره ای ، سکشنال و کشویی .
درب اتوماتیک پارکینگی : این دسته از درب ها نیز  به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای ، زیر سقفی یا سکشنال ، ریلی یا کشویی و راه بند .
درب اتوماتیک کرکره ای : این دسته از درب ها نیز  به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک کرکره ای فروشگاهی ، پلی کربناتی ، خانگی و صنعتی .
 

4448 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 
  • تهران، میدان ونک، برج نگار، درب اتوماتیک دیاکو
  • 021-44466699
  • 09123593759
  • info@diakodoor.com
There was an error displaying content. Please refer to event log.
دی ان ان